Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Ja ne menjam NIS već 10 godina, možda i duže. Za sad sam zadovoljan i ne planiram da menjam do daljnjeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo već dve godine u 90% slucajeva sipam na Eko preko puta IMT-a jer mi je usput, doduše sipao sam par puta na OMV-u i nesto mi je prilicno brzo posrkao, u službeni sipam uvek na NIS-u na dnu Francuske evo već skoro 4-5 godina i nema nekih odstupanja u potrošnji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dve NIS-ove pumpe na 300 metara od stana tako da mi je postala navika da sipam kod njih. Da je loše gorivo promenio bih pumpu odmah i išao na neku drugu makar bila dalje. Za sada sam zadovoljan potrošnjom i ponašanjem auta sa gorivom sipanim na NIS pumpama tako da neću menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada sve na NIS-u sipao, od kada sam uzeo kola. U pocetku sam samo jednom na OMV, ostalo sve na NIS-u (i uglavnom na istoj pumpi). Pre jedno mesec dana kada sam sipao javljao mi vodu u filteru goriva. Tada resih da promenim pumpu i predjem na MOL (vise njih mi je preporucilo MOL, svi kazu da imaju dobar dizel).

 

Do sada sam 3 puta sipao na MOL-u, zadnji put jutros. Kada sam resetovao Trip B pokazivao je 105 predjenih kilometara, ali se lampica upalila na putu do pumpe, nekih 3 km pre.

 

Sa NIS-ovim gorivom nisam presao nikada vise od 85km po gradu, za 1000 dinara.

Videcu bas na dalje kako ce se ponasati potrosnja.

 

Inace, sipam obicni EuroDizel, bez aditiva.

Ne znam da li bi manje trosio ovog sa aditivima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš raditi tako merenje... prvo je pitanje da li je ista cena po litru, drugo je pitanje da li si ga u nekom od merenja cepao pre nego što je upalio lampicu... meni se dešavalo da kad vozim preko 150 upali lampicu i onda (relativno brzo) stanem, auto prenoći i ujutru pređem još 20-30km normalne vožnje dok ne upali lampicu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strogo cim upali lampicu odma' se ide na pumpu :D

Uvek odbijem te kilometre pri racunici.

Desava se i meni kad je parkiran na neravnom terenu da upali ranije, ali se brzo vrati u normalu.

 

Naravno, ovo su gruba merenja. Navika mi je da uvek resetujem B kada sipam. Ali nikad se do sada nije desilo da predje 85km sa NISovim.

 

Za mesec dana ce, ako Bog da da sve bude u redu, biti napunjen do vrha, pa cu da vidim odstupanja od borda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegavajte EKO na Vidikovcu. Imaju pesak u gorivu ali bukvalno. Na jednom 1,9 crkle sve 4 dizne i dva komada na benzincu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što manje znam manje me boli glava. Đubre je generalno na svim pumpama u odnosu na evropski kvalitet goriva i od toga mislim da se ne može pobeći ma na kojoj pumpi sipao gorivo.

Ja uglavnom U Deltu i Lybru sipam na Petrol-ovoj pumpi na silasku ka padini iz pravca žarkova, dok u Dobla bukvalno gde stignem jer jadničak se ne gasi pa gde se zatrefi crvena lampica tu padne točenje.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta pumpa na Vidikovcu / Skojevska uvek u nekim aferama. Čak su jedno vreme preterivali sa bio dizelom, pa su pumpe riknjavale.

Zar filter ne bi trebao da zadrži sve te krupne nečistoće ?

eko_aviodizel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što manje znam manje me boli glava. Đubre je generalno na svim pumpama u odnosu na evropski kvalitet goriva i od toga mislim da se ne može pobeći ma na kojoj pumpi sipao gorivo.

Ja uglavnom U Deltu i Lybru sipam na Petrol-ovoj pumpi na silasku ka padini iz pravca žarkova, dok u Dobla bukvalno gde stignem jer jadničak se ne gasi pa gde se zatrefi crvena lampica tu padne točenje.

Tu pumpu je i meni majstor preporucio kao dobru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sacuvao racun tako da nema nista od zalbe. Ja sam na Eko sipao samo plin a dizel samo par puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, moj ujak isto sipa na toj Petrolovoj koju si pomenuo vec duze vreme. Prvo dok je imao Clia dci nikakvih problema i sad opet u 307 HDI i kaze da je zadovoljan, ne menja ih duze vreme a mislim da mi rece da je to neka slovenacka pumpa ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam u Kg-u iskljucivo na Petrolovoj pumpi i za sada sam zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isprobavao razna goriva na raznim pumpama koje se nalaze u mojoj okolini. To su NIS, OMV i LUKOIL. Na NISu sam sipao i 95 i 98 oktana. Na LUKOILu obicnu 95icu i EctoPlus od 95 oktana. Na OMVu njihovu 95icu.

Vozio sam sve vrste puteva i sve režime vožnji.

Svaki put sam sipao po 15 litara goriva i terao dok mi ne ostane goriva za još 20km po računaru, što smatram donjim nivoom goriva u rezervoaru, osim u slučaju neke nepredvidive situacije.

 

Od svega navedenog, najbolje mi se pokazao EctoPlus sa LUKOILa. Motor radi mirno i tiho, auto je živahan i lepo odgovara na komande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipah juce novi dizel na nisu, neki kao super dizel, cini mi se da malo bolje vuce nego na obicnom ali videcu kako ce biti dok se nepotrosi, 5 din je skuplji od obicnog dizela. Jel Probao jos neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam euro dizel tamo gde je najjeftiniji. Kada sam isao u Grcku, jedom sam sipao u Makedoniji na Lukoilu i tamo je cena "običnog" euro dizela i Ecto euro dizela ista. Kada sam pitao radnika na pumpi o cemu je rec, rekao mi je da je to isto gorivo.

 

http://www.lukoil.com.mk/mk/home

 

Posto sam iz Skopje i cesto putujem mogu da kazem da je gorivo dole bolje nego sta se ovde prodaje. Uvek sipam na Lukoil ili Makpetrol (ostale pumpe zaobidzite).

 

Razlika se primetuje i kod diesel i kod benzin, da ne pominjem da je diesel 1.10 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...