Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

+1.  Plus, ne valja na prazan stomak (cuje se na snimku da je neko gladan) da se radi oko auta.  :laughing: Obicno nervoza bude samo veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle citanja dobrog dela od ovih 80-tak strana da postavijm i ja jedno pitanje.

Croma kupljena pre 7-8 dana, ne dize temperaturu do radne. Po gradu malo samo mrdne sa pocetka, na otvorenom zakucana na C.

Elem, po iskustvima sa foruma izgleda da je termostat. 

Tu nastaje moja dilema. Ni u jednoj radnji u Nisu termostata za Cromu nema na lageru. Cena kod ovlascenog dilera boli glava (10K)

Kod Gorana u Zemunu sa ugradnjom jeftinije od toga. Jedino sto mi je malko daleko 250 km :-)

Izvesni mehanicar mi tvrdi da moze da se ugradi od Stila 1.9 JTD. (6000-9000 rsd. cirka)

Da li je ovo tacno ili da narucujem original?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najisplativije po meni sto se tice termostata je da zamenis u ovlascenom servisu sa njihovim delom naravno. Upalis, probas auto, ako ne drzi strogo na pola, samo se okrenes i vratis i kazes Mene ne zanima, menjajte... Moj kum uzeo za jtd-a u prodavnici i dao 5500din. Radio 20dana i crkao... i on sam kaze, bolje da sam dao 10000 din u ovlascenom servisu i sad bi isao na reklamaciju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni u jednoj radnji u Nisu termostata za Cromu nema na lageru. Cena kod ovlascenog dilera boli glava (10K)

 

Stavljaj. Za Stila JTD/MJet termostat koji kupiš po prodavnicama, plus ruke...dođe tek za dlaku manje od toga....tako da stavljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mspk

 

Tvoj kum je trebao da skine taj termostat i sa racunom i izjavom majstora pravac u prodavnicu gde je kupljen, moraju da zamene deo ili da vrate pare. Cisto da znate za ubuduce...

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ovako treba da stoji kazaljka za temp...

 

15456.jpg 

 

kolega vlayche možeš da pozoveš radnju VS group i da pitaš da li imaju za cromu, jer inače kod njih može da se nadje BEHR termostat po povoljnoj ceni, i ako imaju mogu da ti pošalju kurirom. Montaža ne bi smela da bude više od 2 soma. 

 

Adresa:

Tošin bunar 188, lokal 23 i 24
11070 Novi Beograd, Srbija

Radno vreme:
radnim danima 08-17h
subotom 08-15h

Telefon:
011/319-24-93
011/2602-643
011/319-29-27

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovi mi u ovlascenom servisu traze 10 hiljada samo za deo plus oko 3 hiljlade ugradnja.

Skoro da mi se isplati da dodjem do Zemuna.

Glavna sustina je u tome da li smem da se igram sa ovim termostatom od Stila_

Ovaj mi tvrdi da je to isti motor. I cena je sa ugradnjom. Svakako cu pozvati sve ove sto ste mi preporucili, hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdav,

Posle procitanih 40-ak stranica nisam nasao odgovor na moje pitanje ili sam ga prevideo :-). Imam punta 1.1 problem sa radnom temperaturom....ne moze da postigne radnu temperaturu... isprao sam mu sistem...oprao hladnjak spolja .... zamenio termostat....zamenio antifriz....ozracio ispred grejaca i na hladnjaku... u mestu odradi sve lepo zagreje do pola, ukljuci termostat, ukljuci ventilator, ima grejanja... 

Dok u voznji nema sanse drzi na cetvrtini skale,grejanje slabo, i kad ga vozim u viskom obrtajima...

 

Da li propustam nesto ili da li je moguce da nov termostat otvara pre vremena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam se igrao dijagnostikom bilo lepo vreme i upalo mi je u oko da mi prvu brzinu ventilatora upalio na 98.4 stepena a ugasio na a ugasio na 95.6 i sve vreme je kazaljka stojala na sredini.da li je to neka normalna temperatura za paljenje prve brzine ventilatora ako jeste na kojoj tek temperaturi pali drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, evo da podelim svoj problem sa svima vama pa ako neko ima koristan savet sta i kako neka pise, elem vlasnik sam Punta mk2, 2001 god. 1,2 8v, problem koji mi se desava u zadnje vreme je taj sto mi je auto poceo da dize temperaturu i nema grejanje u kabini, ventilator se pali ali nikako da se ugasi prelazi polovinu i nastavlja da ide negde do 3-4 kazaljke, antifriza ima dovoljno, ulje u motoru normalno nema povecavanja nivoa a ni skrame ili majoneza na cepu, auto vuce normalno, kazaljka za temp.je znala da luduje tipa tek upalim motor ona u crveno i onda padne skroz, na satu 200k ili vise naravno, promenio sam termostat, stanje isto, na polovini upali termostat 1, pa 2 brzina ventilatora i negasi se temperatura kao sto sam opisao, u mom vlasnistvu se nikad nije pregrejao da i to napomenem.

Edited by neshaoct
spojeno by Nidzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije zakovao termostat, moj savet da ne voziš uopšte dok ne proveriš, opipaj creva koja idu od hladnjaka, sve ovo radi pri hladnom motoru, u kakvom je stanju pumpa vode.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pumpu pitam da li je skoro menjana, mozda je ona problem jer nema dovoljan protok vode u sistemu.

a kazaljka u normalnom radu ide do 3/4 to je oko 100 stepeni...

.... samo proveri da li su zagrejana oba creva od hladnjaka gornje i donje, jer ako prolazi voda kroz hladnjak onda termostat funkcionise.

Ovo ti se desavalo i pre zamene termostata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri da li je lepo izluftiran sistem desava se to kad ima negde vazduh u sistemu. Imas na hladnjaku 2 plasticna cepa i 1 iza usisne grane na crevu sto ide do malog hladnjaka

Edited by Dusan Vujic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a kazaljka u normalnom radu ide do 3/4 to je oko 100 stepeni...

Ako je termostat ispravan kazaljka nikad "ne sme" da pređe polovinu kako god vozio auto. To će ti potvrditi svi sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...