Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Kod nas je trenutno ta guma na akciji i u toj dimenziji (195/65 R15) dodje 115km sa montazom i balansiranjem

115km je oko 58 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je fina cena izadje oko 5400 dinara jos ispadne jeftinije nego ovo preko neta, zbog balansiranja i montaze gume. U svakom slucaju ovi iz beo i euro gume stvarno preteruju, nije uopste mala razlika, pogotovo ako se uzimaju sve 4 gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko gledao Barum Polaris u dimenziji 195/50R15, koja je cena i gde je najbolja kupovina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam GOODYEAR Ultra Grip 7+ u dimenziji 195/65 R15 za 5400 dinara sa montazom i balansiranjem, ne znam kako se radnja tacno zove ali nalazi se u ulici Sv.Nikole (bivsa Baje Sekulica) ispod Novog Groblja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je super cena za Ultragrip 7. Letos sam uvezao Lybru, imala je na sebi sve 4 zimske Ultragrip7. Posto su vec stare bile 3 godine nisam ih skidao, vozio sam ih celo leto i evo sad ce nadam se izdrzati jos ovu zimu. Vrlo mekana guma, odlicna je. A na prolece -- 4 nove letnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vozi jos neko osim mene alu felne zimi?

Imam problem kada posipaju so i rizlu posto mi je felna 15 i 7J a sirina gume 195, guma kupi svu rizlu i siba po vratima i strani kola i bojim se da mi ne iscuka cela kola, sta mislite da li je resenje bar dok je zima 2-3 meseca staviti one zavesice kao nastavak blatobrana, da li ce to resiti problem, jes ruzno ali bolje i to nego iscukan auto ako pomaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško druže... moraćeš da smanjuješ gumu... prvo iz razloga što je 195 inače prilično široka za sneg, a drugo iz razloga koji si naveo... možeš ti da staviš zavesice i one će verovatno pomoći, ali sumnjam da će rešiti problem... ili druga opcija, da pronaćeš gume sa gušćom šarom, ali to je već skup i težak sport ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine imao isti taj problem. Unistio sam pragove nacisto jer su tockovi bacali so i rizlu.

Stavljao sam zavesice (na zadnje tockove doduse da mi ne baca na zadnje staklo) i nisu pomogli bog zna koliko. Jedino da postavis zavesice da vire van auta, to bi mozda pomoglo, ali bi bilo ruzno u PM.

Sto se alu felni tice, vozio ja pre 2 god na njima, pa sam ipak uzeo i celicne felne za zimske gume. Klizavo je, moze da se desi da malo zveknes u ivicnjak i ode felna. Ne daj boze neki malo veci udar. A i ako ides na planine i planiras lance, otpisi alu felne odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga interesuju jeftinije zimske gume,a da valjaju evo jednih

http://www.4gume.com/auto-gume/o-gumi/18912/

a evo i cenovnika firme koja ih prodaje

http://www.kemoimpex.com/pneumatici-prikaz...;godDoba=zimske

verovatno ima i jeftinije da se nadju.Interesantno da je model Montero 2 ocenjen kao dobar,dok je model pre njega Montero-los za zimu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su gume Sava Eskimo S3, vredi li ih uzimati, posto vidim da su samo oko 600 dinara skuplje od Wintere u dimenziji 175/65 R14?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno 1.200 dinara su lošije od Winter1 ;)

Winter1 je zakon za Punta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj glas ide za tigar winter1,prosle zime sam stavio sve cetiri nove na punta 2 1.2 8v i igrao se po snegu.Ako se secate onog haosa pocetkom prosle zime kad je Bg osvanuo u nezapamcenoj mecavi,dok su ljudi slajfovali u mestu ili mileli na auto-putu,ja sam opusteno picio 80 pored njih bez problema.Na velikom parkingu kod zeleznicke iza odleznog perona BAS-a(koji je bio zatrpan snegom) sam ih malo isprobavao i igrao se(sa ukljucenim city-jem) i nijednom nisu proklizale.Na putu do Bosne i nazad su prosto "jele sneg",opet,bez ikakvih problema u voznji ili prilikom kocenja. :santa:

Posto sam proletos montirao cetiri nove sigure,sada kupujem 4 celicne felne za ove winter1 da se ne bih cimao sa skidanjem svake zime. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probane Good Year Eagle 2 Vector + po lapavici danas.Zadovoljan vrlo kako drze i kako razbijaju lapavicu sa kolovoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem svaki mogući ski vikend gore autom, već na trećem autu uzastopce koristim Wintere i odlične su. Nijednom nisam morao staviti lanac od kada imam zimske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja stavio juce winter 1, odlicna guma, danas nisam imao nikakvih problema po snegu, cak sam naglo i kocio da probam :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam skapirao, Winter ima problem po suvom i mokrom, dok je na snegu odlicna. Tako da cu ja najverovatnije da uzmem nesto drugo. Imam u ponudi Goodyear Ultragrip 7, Vector 4 season ili Alpin A3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikakvih problema sa Winterom nisam imao ni po suvom ni po mokrom. Jedino jednom prilikom po mokrom sam ukočio u kritičnoj situaciji bezbedno, ali me je stigao auto (kec) iza koji je bio podaleko. Na žalost auto mi je bio toliko prljav da nisam video da mi je napuko branik tom prilikom pa sam pustio pajsera bez odštete.

Dragone, ako bežiš od Wintere, kupi Goodyear ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bezim, vozio sam je i ja, doduse kratko i nisam imao nekih vecih problema, mada uvek zimi vozim oprezno. Nego, citao sam neka iskustva. Sad imam po skoro istoj ceni Goodyear tako da nemam dilemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i ja da pitam nešto u vezi guma...

Došlo je vreme za zamenu guma na ženinom autu (Yugo 55). Nameće se odmah Tigar kao rešenje. Naravno, nemam ni ja ništa protiv njega, i sam na Multipli imam Winter1 kao zimsku, ali ipak u tako maloj dimenziji (145R13/80) mala je razlika u ceni (1000-1500 DIN/kom) između Tigra i nekog boljeg brenda da joj se ovaj put ne kupi nešto kvalitetnije. Ionako se namučila sa tim fabričkim Trajalovim.

Kad smo već kod Trajala, da li se uopšte na svetu može naći i jedan forum da je neko u hvalio njihove gume. Pa zašto ih onda uopšte i prave, ko to još kupuje osim naše Zastave za prvu ugradnju?

Ali da ne dužim, evo dileme:

- Continental EcoContact 3 ili

- Pirelli P3000 Energy?

Dakle potrebna je letnja ili allseason a ne zimska guma! Da je dobra i na vlažnom kolovozu, udobna, tiha...

Neću se buniti ni ako preporučite neko mesto za kupovinu jer sam do sada gledao samo na www.internet-prodaja-guma.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...