Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Gde mogu da se pazare dobre plovne gume,a da nije Danko?I naravno da je u Beogradu ili tu negde u okolini.Ili ako ima neko da prodaje 195/65/14,trebaju mi dve gume.hvala unapred i pozz. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boža

kod novog merkatora

063482625

i

je*bem li ga kako se zvaše

neko selo u okolini BGa

063268180

Edited by error

Share this post


Link to post
Share on other sites
zimske,letnje?

letnje

hvala error :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ponedeljka krece losije vreme, pasce temeperatura pa cu juriti zimske gumee

e sad...

ovaj moj Bravo nosi 185/55 R15 i posto je nizi profil gume, a nasi putevi losi, eto problema

drugo, mislim da je izbor zimskih 185/55 R15 jako mali

sta mislite, da li da kupim 4 celicne R14 felne i zimske gume ili da za postojece alu felne nadjem neke zimske gume?

preporuke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u prolazu danas pogledao neke entry level zimske, 165/70 R14 Winter1 su 3080/kom, Sava (valjda Eskimo) su nesto oko 3500. Cenite li da vredi dati razliku? Uzimao bih kao striktno zimsku gumu. Sava je daleko meksa pod prstima, ima gusce "grebace", "lamele", kako god da ih nazovem, cini mi se daleko daleko boljom gumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao zimske gume za one 15-ice sto sam uzo.Sava mi se cimi za citavu klasu bolja od Tigrice.Nevolja je sto nemaju ni jedni 185/50 15 ili 185/55 15.Te cudne dimenzije izgleda jedino ima Toyo i ove skupe marke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,gledam kontam.Barum Polaris 195/50/15 4500 rsd bez montaze.Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim mnogo, za te pare maltene yokohamu uzmes... ali nemoj se tripovati i bacati pare, nadji tigar winter1, odlicne su gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Slazem se sa Manfred_om,za te pare ne moze bolje,a i sobzirom da ces te gume voziti 3-4 meseca(kraj jeseni-zima i to bi bilo to,za god.dana)uzmi winteru i nema da te boli glawa,"dzabe" ces dati 15ak-20e vise za neku "kvalitetniju" gumu(po kom.) kad ti i onako nece nesto moooogo vise pomoci od wintere>

Jos jedan + za winteru(Best buy za te pare) :left:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio Wintera se ne pravi u dimenziji 185/55/15 ili 195/50/15?To je ono sto me muci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da rizikuješ da ti na jaču rupu guma ogrebe blatobran...ili je tebi auto visok? :D

ja sam lično protivnik Tigra, mada mnogi nahvališe tu winter1, tačno je da sa njom završi posao, ali će mu skuplja trajati više zima verovatno a ne samo jednu dve da završi posao...ja sa gumama ne bih završavao posao nego kupio da valja, tako sam letnje kupio michelin energy saver a ne hitris i slično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winter1 je guma dobra za snezne puteve... I samo za to. Ako ne zivite u predelima gde je mesec-dva sneg po putevima onda Winter1 nije pravo resenje. Po mokrom asfaltu (kako je u 80% zimskog perioda) Winter1 je katastrofalna i to cete videti tek u situacijama stani-pani kada treba kocnica jako da se stisne, vi stisnete a auto ideeee... Bolje resenje je Sava Eskimo S3, ali ni ona se nije najbolje pokazala van snega (na snegu je baba-roga). Po raznim testovima (a i u praksi isprobano) najbolje resenje za ove nase zime (kao i odnos cena-kvalitet) je Barrum Polaris i BF Goodrich Winter G. Ako pricamo o skupim gumama to su Vredestein Snowtrac i Goodyear Ultra Grip...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Barum Polaris 2 gumama čuo sam samo reči hvale, mada se prijatelji nisu nešto žalili ni sa Winter1 po snegu i takvim uslovima...

Ja sada trenutno imam Continental WinterContact 4 kom 185/55/15 na felgama pa ćemo videti kako će se pokazati ove zime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te je kostao Continental i gde?

Nisam nesto mnogo gledao, ali mislim da se zimska guma 185/55 R15 tesko nalazi, retko ko je pravi.

Ali mislim da cu ipak kupiti 4 celicne felge R14 pa da dobijem malo na udobnosti i malo ustedim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde su u Adamu u Zemunu 8.800,00 din komad.

Hvala ih na sva usta pa videćemo ali s obzirom da koštaju moraju biti dobre...

Ja sam ih dobio skoro nove iz Nemačke ali sam se raspitao i baš su skupe ali kažu i dobre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio posao.Good year vector 2 195/50/15 guma za sva godisnja doba,ima i onu planinu i pahulju na sebi.Proizvedena u 35 nedelji 2009.Cena 6600.Hteo sam Barum polaris,al sam cuo da je bilo dosta reklamacija.Jeste da sam ga nasao za 4500 u toj dimenziji ali...Sava mi se nije isplatila,5700 je velika cena za sezonsku gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da si doro završio posao. Mislim da je bolja bilo kakva zimska guma od tih tvojih u zimskim uslovima.

Ali sad šta je tuje nek te dobro služe i želim ti još blagu zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok su postojale univerzalne gume u Tigru,veruj isle su lepo i zimi kad su nove.Ova kombinacija je malo,slabija za sneg od cisto zimske gume,al zato moze da se vozi stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek treba da pazarim nesto.ali evo interesantnog sajta sa rezultatima ADAC-ovog testiranja zimskih i all season guma,pa koga interesuje nek pogleda:

http://www.4gume.com/novosti/test-zimskih-guma-adac-2008/

inace,ako im je verovati ovaj Goodyear Vector se dobro pokazao,iako je all season,a evo i nemacke tabele gde mozete videti ocene(od 0.5 do 5.5) koje su nemci da ligumama,s tim da sto je manja cifra-guma je bolja,ocenjivali su ih za kocenje po suvom,mokrom.snegu ledu itd

http://www1.adac.de/Search/SearchResult/RW...A23735036BE948A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...