Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Verovatno u to vreme je moglo da se bira izmedju Tigra,Trayala i kondoma.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija ti se jedini i secas tih vremena :D

A sto se pitanja koje je "stilo jtd" postavio - prva stvar je koliko para planiras da das za gume? To je najbitnije da bi ljudi znali u kom rangu da ti preporuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos jedan glas za Winteru, vozio sam je na Kapi leti i zimi....drzi ko’ smrt babu... :thumbup:

Potpisujem i argumentujem nebrojenim odlascima na Kop i Žabljak po najgorem kijametu.

Da ne bude da drugu gumu nisam video u životu, pre nje je bila Michelin Alpin 3 na istom autu (još uvek je na zadnjoj osovini). Da nemam druga kola (službena) za putovanja, Alpin ne bi dočekao svoju četvrtu zimu. Petu sigurno neće dočekati.

Priča se da će da ugase tu proizvodnu liniju, bila bi velika šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam i ja Winter1 i stvarno dobro drze. Nemam nikakvih problema po ovom vremenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi bre šta dramite oko zimskih guma kao obaveznih po novom Zobs-u kad pravilnici koji regulišu te oblasti neće biti gotovi još jedno 3 do max 6 meseci ??? ( rekao glavni ker stojadin na rts-u i u sat-u )

zbog tih istih gluposti ni nove tablice neće krenuti pre juna -ako i tad krenu ...

trenutno jedina izmena koja se primenjuje su svetla, prsluk i vezivanje ... (možda kamere u Bg -u ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske gume su koliko vidim ljudima vise potrebne zbog sigurnosti (po ovom vremenu) nego zbog ZOBS-a. Ili se bar meni cini

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ali zato po suvom i mokrom... :no

Sasvim su dobre i po mokrom, juče sam se namučio da upalim ABS u Jurija Gagarina - potpuno mokro na -5. I to im je već treća zima.

Ljudi su prestrogi prema Tigru. Slična je generalna slika prema Fiatu ostalih vozača - po difoltu gledaju na Fiat kao na biiip, a da pri tom pojma nemaju o čemu pričaju.

Probajte pa pričajte. U isto vreme vozim moj privatni auto sa Tigrušama, i letnje i zimske, a na Škodi su letnji Goodyeari, a zimski Michelin - nikakve značajne razlike nema, dapače, daleko se sigurnije osećam u Stilu nego u Škodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas isprobao po vecem snegu moje 4 nove good year i mogu reci da vrede 4 zimske 2 nisu dovoljne. Ide ko da nema snega dobro ne bas al skoro, opustena voznja bas.

probao opet stare mishel alpin na bratovoj golf 3 pozadi hitris onako ide al losije za krivine daleko od toga da se primecuje razlika pri kocenju i polasku mozda bas kad se pretera. Malopre seo i promenio na golf 4 napred fulda cristal montero nove pozadi stare 3 god zimske pireli i isto extra lezi, cale se kune u winteru na njegovom autu kaze nema gde nece da izadje a sa istom prosle god na kop izlazio gde i dzipovi idu

zakljucak razlike postoje kod zimskih guma al bas kad ga preteramo, 4 su bolje nego samo 2 ! o letnjim u zimsko doba NIKAD ali nikad malopre teo jedan idiot sa jugom i letnjim celavicama da me ubije bukvalno imo srecu sto nije teo da stane a iso sam po njega i svirao da mu se najebem majke.

good year mi malo bolje od mishleana na mokrom i bljuzgavom terenu dok mislim da je fulda za dubok sneg zakon

svaka zimska je super i trebalo bi imati sve 4 a po zakonu odrediti kaznu vecu nego sto te iste gume kostaaju zbog bezbednosti ucesnika u saobracaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ljudi su prestrogi prema Tigru. Slična je generalna slika prema Fiatu ostalih vozača - po difoltu gledaju na Fiat kao na biiip, a da pri tom pojma nemaju o čemu pričaju.

Probajte pa pričajte. U isto vreme vozim moj privatni auto sa Tigrušama, i letnje i zimske, a na Škodi su letnji Goodyeari, a zimski Michelin - nikakve značajne razlike nema, dapače, daleko se sigurnije osećam u Stilu nego u Škodi.

Ja probao pa zato i pricam... Tigar je fenomenalna guma za sneg i led, to stoji... Kada je temperatura u plusu na suvom i vlaznom kolovozu ponasa se katastrofalno... I to covek ne oseti u normalnim uslovima voznje... A kada dodje do nekog naglog kocenja iili izbegavanja prepreke tu zna da proda i da bukvalno ne odreaguje, kao da je nema... A onda je kasno jer je steta uglavnom mnogo veca nego razlika u ceni do nekih kvalitetnijih guma... Meni je vaznije da mi guma spasi glavu (ili auto) kada dodje do kriticne situacije nego da se 10x godisnje popnem negde gde komsija ne moze... ;) Od 3 meseca zimskog perioda po suvom i vlaznom kolovozu i sa temperaturom u plusu vozimo bar 2, a po snegu i ledu mozda 20 dana... Wintera je odlicna guma za ljude koji zive u brdsko-planinskim predelima gde je veci deo zime temperatura u debelom minusu i kolovoz prekriven snegom... Za ljude koji putuju, voze po auto-putu, magistralama, gradu, Wintera je najlosiji izbor zimske gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da vozim u skladu sa propisanim ogranicenjem brzine, ne okrecem pod rucnom i uglavnom kocim lagano, za mene licno je Wintera sasvim zadovoljavajuca zimska guma, bilo snega ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kupio winter1 i super je, burazer trazi da je kupi ali izgleda da nema nigde, sto to, nije valjda zbog ovog snega pa svi resili da stave zimske gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites
S obzirom da vozim u skladu sa propisanim ogranicenjem brzine, ne okrecem pod rucnom i uglavnom kocim lagano, za mene licno je Wintera sasvim zadovoljavajuca zimska guma, bilo snega ili ne

Okretanje pod rucnom je jedan od korisnijih aspekata zimske gume na snegu.Ovih dana kad je smanjen manevarski prostor po parkinzima,prava je divota i spas kad mozes da okrenes auto uz pomoc rucne.Okrenes se ko tenkic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja sam kupio winter1 i super je, burazer trazi da je kupi ali izgleda da nema nigde, sto to, nije valjda zbog ovog snega pa svi resili da stave zimske gume?

nema je zato sto se trenutno ne proizvodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je danas Wintere u Kemoimpexu. Ja uzeo Fulda Kristall Montero 3 i dobro su se pokazale danas, videcemo kakve ce biti po suvom i vlaznom. Inace guzva je bila nevidjena, a ugradnja se zakazivala za utorak. U adamu isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da u adamu danas zakazujes za utorak,a u tigru na N.bg platis i stanes u red 10ak ljudi je otp. bilo danas oko 11h imali su winteru skoro sve dimenzije

Share this post


Link to post
Share on other sites

wintera je ok,ali samo za ovu zimu,ako neko misli da je sad kupi i za sledecu godinu,tesko,pogotovu ako je bude vozio leti,najbolja guma koju sam ja vozio bila je miselin alpin,tri godine sam ih vozio i zimi i leti,bez problema,akli sam ih jebo sto imam naviku da vozim meke gume,1.8 bara tako da su smuljile spoljne strane,a za ovu zimu uzeo sam neke kineske,sara da se cudite,malo bucne na asfaltu,ali zato mi lanci ne trebaju,jos nisu izdale ni u pola metra snega,ne zivimo svi u bg da su nam putevi uvek ocisceni tako da mora da se snalazimo kako znamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...