Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

evo narodne bolje spreciti nego .....jbg kad uglavnom svi kuburimo sa finansijama pa radimo kad dodje do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem i ja svoje utiske oko ovih vibracija.

do pre neki dan smatrao sam da moj auto sasvim normalno radi i da nema previše vibracija na volanu i u kolima. Jedino što je počelo da me nervira je neki zvuk koji se pojavio sa hladnim vremenom nešto je caktalo ali ja nisam znao odakle.

znači ujutru na hladno kao metal u metal. utvrdim da nije iz kabine jer sam sve živo raskopao i pritego ali ništa. i tada provalim da moj auto iako je 2004 godište ima stari tip ovog držača da se od hladnoće ona guma najverovatnije stvrdnula i sad samo štekće.

e onda su mi u nišu u par radnji tražili oko 100 ojra za taj držač i to da se naruči. konkretno za nišlije da znaju auto impex i euro 018 na obilićevom vencu. ne znam koje su im marke tih držača koji su oni meni nudili ali su mi pokazivali slike sa akronovog sajta pošto niko nezna koji je tačno to držač pa sam im ja objašnjavao po slikama.

onda sam svratio u AP sport ali ljudi imaju taj držač ali samo za onaj od 80 a ne za ovaj od 115 konja.medjutim kad se bolje pogleda razlike ima ali u stvari to je taj isti držač. čak i na njihovom sajtu stoji da ovaj za 115 nije dostupan ovo mu je najverovatnije zamena pošto pasuje 100%.

znači iskeširam kod njih 3.990 dinara i pre neko veče ga sam iz dosade zamenim.

znači razlika je nebo i zemlja. kao da je drugi auto. od samog verglanja do gašenja to su sasvim drugi zvukovi.znači volan je nepomičan, polazak bez gasa, ubrzavanja, jutarnje paljenje bez brujanja znači sve je drugačije. a sve vreme sam bio ubedjen da mom autu ništa ne fali i da je tih.

evo i kako izgledaju držači. znači razlika se vidi ali to je to.

ezi8A.jpg

ez3aJ.jpg

nabaciću i neku sliku kako stoji na autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

...čini mi se da je Goran rekao da može za JTD115 držač od 1.8 16v i da takođe rešava problem. Ali, ne u smislu kupi za 1.8 ako ne nađeš za JTD, već da inače treba kupovati onaj za 1.8 16v jer je bolji.

Ništa...sačekaćemo da Goran vidi ovu temu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam montirao puno komada od 1,8 na jtd i mnogo mekse mi radi..samo je potreban malo duzi centralni sraf...i radi kao benzinac :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na njihovom sajtu mi prikazuje istu sliku za 1.8 i za ovaj od 80ks. za 115 prikazuje onaj stari tip držača ali i stoji da nije dostupan.

ako je taj za 1.8 ovakav

GgwT9.jpg

onda je to taj isti koji sam ja ugradio samo su ove moje slike iz drugog ugla a isto ovako izgleda odozgo. i tačno je da je šraf onaj centralni malo kratak za ovaj držač ali sam ja izbacio onu debelu platnu i ubacio tanju da bi matica lepo stegla i da osigurač plastični uhvati šraf.

da osećaj je baš taj kao da se vozi benzinac ovo može da poveruje samo ko je probao. a po radnjama su me ubedjivali da taj držač na stilu još nikome nije crko. mada su me ubedjivali da košta duplo više al nema veze

eto biće korisno za ostale koji nisu menjali a planiraju jer je malo majstora koji znaju za ovo, ali bitno je da oni koji znaju dolaze na forum

pozz

Edited by mirko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo multi-medie sa Vidikovca :)

Steta sto nismo slikali kadicu sa kiselinom posle ciscenja dizni, bilo je crno kao ugalj.

Auto je preporodjen, savetujem svim JTD vlasnicima.

Tresenje volana i celog auta se smanjilo duplo, a posebna prica je sto konacno smem da pustim gas, a da ne trza i ne cimne, i na malim obrtajima se ne gusi.

Sad kad padne sneg, u drugu i kao automatik :)

Jos to nije kao benzinjara, verovatno ce da padne nosac ali sledece godine :)

Veliki pozdrav za Doktor Mikija i celu ekipu podrske :thumbsup:

Iz tecnog u gasovito...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo malo multi-medie sa Vidikovca :)

Steta sto nismo slikali kadicu sa kiselinom posle ciscenja dizni, bilo je crno kao ugalj.

Auto je preporodjen, savetujem svim JTD vlasnicima.

Tresenje volana i celog auta se smanjilo duplo, a posebna prica je sto konacno smem da pustim gas, a da ne trza i ne cimne, i na malim obrtajima se ne gusi.

tvoj Stilo je bio bas "ubijen" kad si imao sve te boljke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo želim da pozdravim ekipu :welcome:

Tu sam već izvesno vreme, ali nisam baš nešto aktivan :blushing:

:unworthy: Miki mi održava auto (stilo JTD) i juče su na red stigle dizne. Imali smo sreću da su sve četiri izletele same bez ubeđivanja, samo smo im zapretili.

Nakon čišćenja ne prepoznajem auto. Mirnije radi, pali se i gasi bez da zatrese celu karoseriju. Šta reći osim, bravo majstore.

Po preporuci majstora nisam još uvek probao "koliko može da razvije", sačekaću da pređem par stotina km, da se dizne malo prilagode novom "očišćenom" okruženju. Ostalo je još da vidim da li će turbina sama da se očisti, ili ćemo i nju morati da ubeđujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam odlucio da promijenim ovaj famozni nosac motora koji pravi tolike probleme.

Uzeo sam ovaj od JTD 80ks koji je ustvari isti kao i 1.8 16V. Znaci jedan te isti nosac...Isti nosac je uzeo i mirko sa foruma (koji je pisao u ovoj temi) i stilo jtd

Cijena je 33 eura

Proizvodjac je Akron (tacnije firma se zove Malo sa sjedistem u Italiji)

Evo i website sa online katalogom http://www.malospa.it/catalogo/fr_catal.asp?lin=ing

Evo i par slika samog nosaca:

image046jd.th.jpg

image048eu.th.jpg

Od pocetka sam primjetio da mi auto previse vibrira kad stoji, u pokretu nisam imao problema sem na oko 2500-3000 obrtaja kad bi se javile vibracije po cijeloj instrument tabli

Nosac se mijenja sutra pa javljam utiske koji ce nadam se biti pozitivni :thumbup:

Hvala Goranu na pomoci i stilo jtd koji mi je javio gdje da kupim

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to je taj držač isti koji sam i ja postavio a i goran kaže da je takve koristio. spremi samo ili duži šraf ili tanju platnu-podlošku pošto nećeš moći da stegneš novi držač jer je malo masivniji od starog. videćeš promena će biti velika. posebno sada po hladnoći kada je ona guma na starom držaču kao kamen tvrda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je drasticna :shock:

Nisam mogao da vjerujem da je to isti auto. Radi kao benzinac, sve (ama bas sve) vibracije su nestale...

Namjerno sam stajao i na trepcuce zeleno samo da bih uzivao u tisini :D

@Mirko stavljena je tanja podloska posto nije bilo sarafa :thumbup:

Preporuka svima koji imaju stari nosac (2001-2004) da ga obavezno zamjene

Jos jednom hvala Goranu i stilo jtd :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako su pravili stari tip nosaca ali kao od drveta da su ga deljali :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ga nakon zamjene, propao je skroz. Ostalo je nesto malo gume ali isto k'o da je nema...

Cudi me samo da su se u tada najjacoj verziji (115ks) ugradjivali najslabiji i najmanji nosaci...Sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da li i Lybra 1.9 JTD ima taj problem s nosačem? Imam prilično vibracija na volanu, papučicama i ručici menjača u leru... pa možda bi trebalo da zamenim taj nosač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu prodavnica FIATINO ima nosac po ceni od oko 7500 din (akron). U prodavnici AP sport nosac kosta 3900 din (akron).

Razdaljina izmedju ove dve prodavnice je oko 100m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da samo taj nosac iz ap sporta je od benzinca 1.8 koji se uz duzi centralni sraf nabudzi na stila jtd e zato je ta razlika u ceni.hvala i drugi put

Share this post


Link to post
Share on other sites

ap-sport 6139 dinara ja kupio tamo i prezadovoljan nista se ne trese vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sa ovim objasnjenjima me sludiste skroz.

Ajd sad malo Miksi objasni koji je nosac za JTD a koji za 1.8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pronađe odgovarajući za JTD, ne traje dugo. Onda se uzima nosač za Stilo 1.8, i uz duži šraf odgovara i za JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude zabune, stari nosač za jtd više ne može ni da se kupi. Fabrika ga je modifikovala.

Tražite modifikovani kat.broj 51711216 provereno dobro radi.

Majstori kojima se može verovati a i neki koji su ugradili kažu da je je dobar i ovaj od 1.8.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam i naveo u temi, nosac od 1.8 i 1.9JTD 80KS je jedan te isti...

Uz duzi saraf ili tanju platnu montira se i na JTD od 115ks. Ja sam to uradio, mirko i stilo jtd sa foruma takodje.

Goran iz servisa takodje preporucuje ovaj nosac

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...