Jump to content
FAS Goran
Guest 10216

JTD rešite se vibracije motora

Recommended Posts

Zamenjen nosac motora, onaj "problematicni" kod akumulatora. Razlika ogromna, nema vibracija vise cak ni kad je skroz hladno napolju, u odnosu na pre ko da sam ubacio benzinca ispod haube! Jest da je 4.000 ali odmah se vidi efekat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno svi stavljaju nosac od 1.8benzinca,jer kazu da je jako tesko naci za 1.9jtd,tako da se nisam ni trudio,a verujem da nisu mnogi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno nisam stavljao drugi sraf...ostavio sam stari,ali moze da se zasafi bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu meni menjali nosac, stavljen novi ali koji pojma nemam ali razlika ogromna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila multijeta, menjao sam nosač motora ispod akumulatora (valeo od 1.8) i nisam ništa dobio!

Da li je neko imao sličan problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio je i posle toga bio na dijagnostici...sve su dobro radile!

A jbg svi kažu da odlazi onaj ispod akumulatora, što mi je i majstor potvrdio (kad je pregledao auto).

Kad sam ga zamenio čini mi se da sad još više trese!!!

Čak i malo zalupa, nekad kad ga palim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali na autu se ne čuje nikakav drugi zvuk pri kretanju, promeni brzine i slično. U vožnji takođe, normalno se ponaša...samo kad radi na leru trese volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Ne bih da ureknem svoj auto,jer zaista nemam problema sa njim,osim sto me "muce' neke sitnice,pa bih to da podelim sa nekim! Resio sam problem sa grejanjem u kabini,koji u stvari i nije bio problem,i zahvaljijem Branku na komentaru.E sad,interesuje me,da li se nekome desavalo da mu na Stilu JTD 85kw,kada u voznji naglo ODUZME gas,u bilo kojoj brzini,da mu se ceo auto strese na sekundu-dve?To se javja stalno-mozda jednom u 10 puta,ali strasno iritira.Da naglasim samo da mi se ne desava nikakvo lupanje prilikom paljenja i gasenja auta! Unapred hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Ne bih da ureknem svoj auto,jer zaista nemam problema sa njim,osim sto me "muce' neke sitnice,pa bih to da podelim sa nekim! Resio sam problem sa grejanjem u kabini,koji u stvari i nije bio problem,i zahvaljijem Branku na komentaru.E sad,interesuje me,da li se nekome desavalo da mu na Stilu JTD 85kw,kada u voznji naglo ODUZME gas,u bilo kojoj brzini,da mu se ceo auto strese na sekundu-dve?To se javja stalno-mozda jednom u 10 puta,ali strasno iritira.Da naglasim samo da mi se ne desava nikakvo lupanje prilikom paljenja i gasenja auta! Unapred hvala na odgovoru!

Koliko sam ja upoznat, imaju 4 nosača motora, 2 da smire motor u leru i 2 koja ga drže sa strane da ne beži pri ubrzanju/kočenju, ja bih gađao jedan od ta 2 nosača prvo, a koliko znam prilično su jeftini u odnsou na onaj ispod akumulatora pa prvo to proveri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari , procitao sam (da ne lazem) samo novije teme , krenuvsi od 25 strane i nigde nisam video ono szto me zanima.Da li ima razlike u kvalitetu levog nosaca za jtd motore i levog nosaca za 1.8 benzince?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je dugotrajniji ako uopste moze da se prica o tome?

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma isto traje. Ja vozim taj od 1.8 vec dve godine u kusur.. Preko 50 kkm 80% gradska voznja... Jedino bih za original rekao da je kvalitetniji ali za cenu njega mozes da uzmes nekoliko acron-ovih od 1.8 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako, jtd nosaci su imali ogromnu kolicinu losih tj losu seriju pa nekako ipak svi beze od njih ka ovim od benzinca.

Ne moze se reci da je to bas bila ogromna kolicina losih, nego je prvobitno taj nosac projektovan sa manjom mogucnoscu amortizacije nego sto je to ipak bilo potrebno. A to se pokazalo tek posle par godina u eksploataciji, tada je modifikovan i od tada vise nema problema. A to je uradjeno otprilike u vreme godista vasih Stilica, tako da se ne moze pricati o losim nosacima za JTD u prodaji i bezanju od njih, zato sto tih starih jednostavno nije ni bilo u prodaji.

A ljudi kod nas vecinom uzimaju ovaj od benzinca iskljucivo zato sto je jeftiniji, sve uz ono budzenje srafa. Ja sam pre jedno 4 godine uzeo originalni za JTD u Delti, odlicno se pokazao do danas.

Jedino bih za original rekao da je kvalitetniji ali za cenu njega mozes da uzmes nekoliko acron-ovih od 1.8 :rolleyes:

Apsolutno se slazem.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu li da se ciste dizne na puntu 1.9 JTD 2001 godiste?

Jedan mi majstor (koga inace treba da menjam) rece da ne mogu jer su kao elektronske, pa me interesuje je li to tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...