Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

@gizmodoblo

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

Sve felne iz oglasa ispunjavaju uslov da je PCD 5x98, sto se poklapa sa fabrickim PCD kod tebe i to je OK (broj srafova i precnik njihovog kruga).

U tvom slucaju (6Jx16 ET36.5) , sirina felne je 6'' (inch), precnik 16'' i offset (rastojanje izmedju ose tocka i ose kacenja) 36.5mm.

Sve felne iz oglasa su precnika 16'' sto je takodje OK, a sirine su 6 ili 6.5'' sto je OK za gumu sirine 195 koju navodis.

Sto se offseta (ET) tice, naveden je samo za 2 oglasa i tu je 41.5 mm. Sto znaci da ce felna biti 5mm uvucenija u odnosu na tvoju.

Sto ce reci da je sve vrlo blizu tvojoj fabrickoj postavci. Jedino bi trebalo jos obratiti paznju na sirinu CB (Center Bore, centralna rupa) u odnosu na tvoje vozilo. Ukoliko se poklapa, to je idealno. Ukoliko je rupa na felni manja mora da se razbusuje, ako je veca prave se prstenovi za naleganje na glavcinu (pricam generalno).

Prelistaj malo i ovu temu, sve je detaljno objasnjeno, a ostavljani su linkovi Wheel Comparatora (gde mozes da uporedis felne i gume razlicitih dimenzija i da li su teoretski u granicama tolerancije). Sve ovo imas naravno i po netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi stetno bilo da predjem na 195 /65 r15. Ostale drugaru od proslog auta mislim da bi bila ok cena. Trenutno sam na 185 65 r15. 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ volfivan - nadji na netu neki kalkulator (npr. "tyre size calculator") i vidi koja je razlika u te dve dimenzije. Alternativna dimenzija ne bi trebala da prelazi + - 3%. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koliko bi stetno bilo da predjem na 195 /65 r15. Ostale drugaru od proslog auta mislim da bi bila ok cena. Trenutno sam na 185 65 r15. 

Ja sam na astri imao 185/65 a vidim da ih gomila ima 195/65, pretpostavljam da je ok ali kako je neko već rekao, izracunaj visinu točka i ne bi valjalo ako prelazi 3% mada ja bih gledao da to bude 1.5%... abs senzor ti meri obrtaje točka, ako se menja točak, menjaju se vrednosti u abs senzoru.. e sad zavisi za šta se sve koristi abs senzor u autu. Za sam abs i nije bitno, on reaguje ako dođe do velike promene u obrtajima točka... ali sat, board, ECU, i ko zna šta još dobija očitavanja abs senzora...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno pređi, imaš u uputstvu dozvoljene dimenzije, 195 je jedna od njih. Meni je zimski set na gp bio u toj dimenziji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, kod mene je letnji set 195/65 R15.

baloni jesu ali nisam ni jednom zažalio a povoljnija je 30% od 185/65.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@volfivan

Prica o dimenzijama guma za GP je prebacena u odgovarajucu temu. Mozes da procitas i dosadasnja iskustva kolega, uporedis vrednosti na kalkulatorima, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

@volfivan

Prica o dimenzijama guma za GP je prebacena u odgovarajucu temu. Mozes da procitas i dosadasnja iskustva kolega, uporedis vrednosti na kalkulatorima, itd...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava intensa hp, presle oko 2000km. dot 0816 i garancija. Najverovatnije uzimam razlika je 2% u odnosu na 185 65 r15. Cena 100e.

Screenshot_20170405-223331.png

On 3.4.2017. at 7:44 AM, Zvezdo said:

jeste, kod mene je letnji set 195/65 R15.

baloni jesu ali nisam ni jednom zažalio a povoljnija je 30% od 185/65.

Zvezdo imaš li neku sliku, kako izgledaju balonke na gp-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Astru je fabricka dimenzija 195/60x15 i posto se stavljaju  195/65 jer je to jeftinija guma auto izgleda odvratno.

Dimenzija 185/65 je takodje  fabricka dimenzija.

Razlika je 13mm u visini tocka a to bas nije neprimetno i vidi se iz aviona.

Isto tako na Pasat B6 ide 215/55x16 a kod nas  vecina stavlja 205/55 a to su nize gume a ne samo uze pa opet se vidi da je tocak manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, volfivan said:

 

Zvezdo imaš li neku sliku, kako izgledaju balonke na gp-u?

 

image-0-02-05-f0802617d71d31ecbd09ead053c1710cf1ef521d9000318750876b040e13ddce-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0447.JPG

 

Moj je dosta nizak napred valjda nece da zapinje negde. Imas li neke zamerke na potrosnju, ubrzanje i slicno? I da link ka predstavljanju auta, mozda ima jos neka interesantna slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse da igde zapinje! Potrošnja za nijansu manja ako se brže vozi! Pre sam imao 175/65R15 pa je razlika izraženija. Jedino km sat sa tim gumama pokazuje tsčno u km!!! Dok je sa 175 pokazivao 7 km više od stvarne brzine.

Imam zimski set sa 175 gumama ali ću ga prvom prilikom zameniti za 185 ili 195 ako su mnogo povoljnije.

Auto nisam nikada predstavio tako da su slike razbacane po forumu.

Ako si u prolazu dođi vidi i probaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost daleko smo, hvala na ponudi. Mislim da neću pogrešiti tj. uveren sam u to posle tvojih komentara. I udobnost ce sigurno biti bolja. ne znam da li nešto znači puno a i čudno mi je , sava intensa hp su made in france.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y

Potrebno mi je vaše stručno misljenje. Originalne gume su sada na autu 165/65/R14 ali imam dobru cenu za 170/70/R14. Da li bi smeo to da stavim na auto. Kasno mi je posle kad kupim i shvatim da ne moze. Ako neko ima savet bas bi mi znacio. Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da može onda. 

Sa 175/70/14 je razlika malo veća od željene ali sa ovima mislim da možeš bez problema da voziš.

 

Screenshot_2017-04-10-21-06-34.thumb.png.4fb40ccfd14789fd599df533404223ee.pngScreenshot_2017-04-10-21-06-58.thumb.png.b6f89f81d038ee3280da01ec85e21ba6.png

 

Zanimljivo da ovaj kalkulator i ne nudi 170 gumu kao opciju:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Molim za pomoć. Već duže vreme tražim odgovarajuće 16ke za GP, i sad su mi ove pale za oko. 

 

fewfewfew.jpg

https://m.kupujemprodajem.com/Felne-16-4x100-letnje-gume-43660584-oglas.htm#mhs0-1491848885954

 

ono sto me interesuje da li će dobro leci? 

Felne su 4x100, et 35, 7j. A gume 205/45. Da li su to odgovarajuće gume ili na 7j idu još šire? Gume tih dimenzija su skupe i s obzirom da su niske da li mislite da ću moći bez problema danas sutra staviti 205-55? Stabilnost će biti veća ali i potrošnja, nadam se neznatno. Zvao sam dečka kaže on da ih je na kliu vozio i zbog toga je uzeo niže gume

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam Bravo 2001 1,9jtd, na njemu su gt 15 felne, da li bih mogao da stavim 185/65 napred ili da ću morati da pređem na 14"...hteo bih malo udobniji da bude i da rasteretim trap. Pozdrav
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li neko zna.uklapaju li se felne od Grande Punta 17" 4x100 , na Fiat Stilo koji trazi 4x98 ?

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...