Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

Auuu cunerksa je tuga pregolema...koliko je meni ovo komplikovano i zamorno.:rolleyes:

 

Imam ja i celicne 13 inca felne sa zimskim gumama, al sam mislio da na ove Enzo stavim Savu Adapto ili tako nesto i resim se muka narednih par godina.

 

Jel bi mogla 165/65 R14 da se stavi?

 

Po ovome bi izgleda moglo... http://www.peugeotperformance.net/tuning/handling/106wheels/106wheels.html

 

 

 

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, moze i 155/65 r14, ALI opet ponavljam da nije dobro na tu sirinu felne stavljati uzu gumu od 175. 

I sta ce ti Adapto ako imas dobre zimske?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto nije dobro 165 na tu jotazu, estetika, bezbednost?

 

To menjanje letnjih zmiskih setova za mene je nesto najiritantnije sto postoji, potpuno sulud "posao", al da sad ne ulazimo u diskusiju.:D

 

Auto spremam za sestrica, pocetnik vozac, nece preci ni 3 hiljade godisnje i to sve po Zemunu i okolini, taman te 2,3 godine ce imati nove gume i to je to.

 

Sad nesto razmisljam po ovom zadnjem linku moze i 175/60, e sad ne znam da li kod mene kaci zato sto je 175/65 i da li je to uopste znacajna razlika ili kaci ko zna sta!? :wacko:

 

 

 

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno-165 nije dovoljno siroko za 6j. Guma treba da je sira od felne, tj da se lateralno ugibanje gume levo i desno ne odrazava na felnu(guma treba na neki nacin da stiti felnu. Evo da pojasnim na plasticnom primeru: Kako ti se ponasa stopalo u cipeli koja ima siri djon? Stabilnije zar ne?I sigurnije.  A u cipeli sa uzim djonom? 

175/65 r14 je guma sa dosta vecim precnikom nego original 155/70 13. I to skoro 4cm! Znaci po 2 cm u svim pravcima od sredine. Logicno je da ce da kaci.  Da li ce 175/60 R14 da kaci?-bez probe ili nekog drugacijeg testa-nista ne mozes da znas.

Verujem da ce sestric biti zadovoljan sto ima makar nesto u cemu ce zensku da vodi ''na razgledanje zvezda'', a da li ce na autu imati 13ice celicne ili 14 alu..... ;)

A za 2-3hiljade godisnje-nisam siguran da se isplati uopste imati letnje gume. Tu neka solidna i malo tvrdja zimska guma rade posao za sve pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kontam da je potpuno nebitno dal je 13 ili 14, svejedno cu kupiti nove gume, al reko kad vec ima te alu felne greota da propadnu. 

 

Univerzalne su mu taman i da bude po zakonu, i bez drndanja sa setovima itd itd...

 

Za sad je najrealnije da ce biti 175/60 R14.

 

evo 165/65 r14 na 6.5J

 

DSC00120.jpg

DSC00161_1.jpg

DSC00163_1.jpg

DSC03422.jpg

DSC03429.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod kolege @paun ts  je dimenzija 185/60 R15 na petovratnom Puntu i ne kaci mu nigde. Varijanta 185/55 R15 je  skuplja u odnosu na recimo 195/50 R15 a mislim da kolega nece pogresiti ni sa 185/60 R15 jer mi se cini da lepo popuni rupu a pritom auto bude udobniji.

 

DSCN0493.thumb.jpg.62a8612a64e0f6aed1246ddf754f6dbc.jpg

Potvrdjujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricka dimenzija za stila je 215/45 R17, ja razmisljam da stavim napred 205/50 17 i pozadi ostavim 225/45 17.

Je l' to normalno ili da ne razmisljam o tome i uzmem i napred 225/45 17 kao sto je bio slucaj i do sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto bi to radio? Na stranu to sto je 205/50 primetno skuplja u odnosu na 225/45 .

Nemam nista protiv 205/50, cak bih i vozio taj profil da vratim 17'', ali bih licno prvo uzeo sve 4 iste gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sticem utisak da zbog sirine gume ulegnuca u putevima mi 'vuku' kola levo desno, jedino zato.

Pa sam mislio da se bar vratim sa prednjim gumama na 215, doduse, ako to ne pravi neku stetu autu ili upravljivosti istog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paun ts  Paune brate mala pomoć

 

Da li tovariš Puntišu?

 

Ja znam često da ga natovarim onako lepo da legne, ljudi, namirnice i slično...

Da li ti zakačinje negde i kako je sa snagom samog auta?

 

Mene brine da ga ne ugušim a 14" za neke normalne pare ne mogu da nađem. :/

 

Pozz

 

Sada videh da je tvoj 16v.... :) Razlika je jbg...

Edited by drNemke
Ispravka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas za pomoc, treba mi informacija da li znate mogu li se na GP montirati gume 205 55 16?

I ako ima neko sliku samo da dobijem osjecaj kako se uklapa.

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je montirao 205 55 16 na GP na felnu od 7.5". Kad se vozi 4 osobe hoce malo da kaci pozadi, mada je to vise do toga sto je sporting (nije abarth, ima samo jedan na balkanu), ali generalno mislim da moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, samo pazi kad zavijas srafove, posto je kod stila 4x98. Cisto da ne ostetis navoj. A i sto se tice centralne, kod GP je 56.6mm u odnosu na Stila gde je 58.1mm. Razlika mala, ali postoji. ;) Ali montirali su vec, tako da ne bi trebalo da bude problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi, te tvoje u odnosu na 17 su vise od 4.5% vece sto nije preporucljivo.

Et za 6.5j felnu je 43, ako je 7j, mislim da bi isao na isti et, mozda malcice veci. Sa istim bi isle skoro 7mm napolje, ali to nije strasno, znaci 43-46 bi bio kul et.

GP ti je kao opel 4x100 i ta centralna rupa 56.6, et43 standardna za 6j i 6.5j.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boki_16v

Tema je spojena sa postojecom, mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

Stilo ima klasican Fiatov PCD 4x98 i centralni otvor od 58.1mm. Ako je u pitanju fabricka 16'' felna, ET joj je 41mm a sirina 7''.

GP je plod saradnje Fiata sa GM, tako da ima drugaciji PCD (4x100) i Center Bore (56.6mm).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje sve dimenzije mogu na Bravo novi, 17"?

Sport varijanta je, pa mi je cilj da ga malo podignem napred tako da bi hteo nešto deblje

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanan

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu, pa slobodno mozes da procitas i dosadasnje odgovore u vezi Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...