Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma

Recommended Posts

6j-185 idealno

Zimske 175/65 r14 kad stavim na 6j, imam utisak da će auto da se 'saplete' npr kad radim polukružno. 

165 na 6.5j-ja ne bih nikako. Ta 165 je za 5.5j, kao što je čel felna, npr. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Gile ti si pravi za ovu temu,mnogo ti guma proslo preko ruku:lol:!Ako ti nije problem da mi pustis cene zimskih u dimenziji 185/60/14,neke povoljnije tigar isl....

Hvala unapred ;)

10 hours ago, Dezurni said:

A ja stavio 165 na 7j emoji16.png

Pa jel ti nisu 195 gume,ili sam ja to zadnje gledao?Zadnje su ti 8j?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 195/65/R15 zimske na felnama za Stila. Da li su rupe i ostalo kompatibilne sa novim Bravom ? 

Razmisljam da ne ulecem u investiciju sad sa zimksim 17icama. Znam da u uputstvima postoje oznake felni itd ali mozda neko zna vec pa moze da mi ustedi vreme.

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chiki

Pitanje je prebaceno u odgovarajucu temu.

Pisalo se i ranije, moze za vecinu verzija, raspon rupa je isti 4x98, ali izgleda ocajno. Em zbog velicine felne, em Bravo ima manji offset i sve Stilove felne su mu uvucenije.

Znaci rezultat je mali i uvucen tocak na onakvu oblu Bravo karoseriju.

Samo na tvojoj T-Jet verziji treba proveriti velicinu prednjih diskova da to nesto ne pravi problem, posto ih nije ih bilo na forumu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka je na mestu. Hvala za savet. Mozda ako bi nasao neke "deblje" ratkapne pa da izvucem tu estetiku...  Mogu i da probam pa da vidim kako to izgleda. Druga opcija su i zimske 17ice. A to cu pronaci u drugoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li felna 4x108 paše na Fiat bravo nuova 4x98

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da uzmem copavac za 166-icu,  rezervna 16-tica ne moze lepo da stane u ono udubljenje u gepek, pa podize pod gepeka, a meni pritisak.:D

 

E sad me zanima posto su mi letnje 18-ice, da li u slucaju gumi defekta ja mogu da vozim na tri 18-ice i 16 copavac? :unsure:

 

Ukratko, letnje 18, zmiske 16, kakav copavac da uzmem?:unsure:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako taksisti uspevaju sa tim 1.9jtd i 2.4 lybrama ja pojma nemam, misterija.. :D Nego ako ima nekog ja sam novajlija, nemam pojma gde da pitam, pa eto ovde cu, zelim 17 tockove na lybri sada su 15, ali mislim da su 17 za ovu karoseriju i tezinu optimalnije i zelim da zamenim. Ima li neko neki savet oko vrste, proizvodjaca, kompatibilnosti delova odredjenih ili neku stavku koja je bitna oko izbora velicine tockova koje nisam ni svestan? Hvala unapred:)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je podforum za predstavljanje automobila clanova.

Pitanje cemo spojiti sa odgovarajucom temom gde se vec se poprilicno pisalo o tome. Pa mozes da iscitas dosadasnja iskustva, postavis pitanja, itd.: 

Takodje mozes i da postavis besplatan oglas u odgovarajucem podforumu za kupovinu/prodaju, pogledas trenutnu ponudu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, nasao sa felne neke koje mi se mnogo svidjaju. Inace one su od Fiat Bravo, a ja hocu da ih stavim na Grande Punto. Velicina je 17" ET31 7J ! 

Zanima me da li ce mi odgovarati za Grande ( da ne vire spolja jer su 7J ) i koje gume mogu da stavim na njih?

 

Hvala u napred!

Ove felne! :)

Screenshot_20161228-143527.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto raspon je 4x100 i centralna rupa 56.6

Nuova Bravo raspon je 4x98 i centralna rupa 58.1

 

Dakle što je neko na nekom oglasu za felne napisao može i prst u oko.

 

Kad sam gledao neke felne video sam da Grande Punto odskače od svih normalnih Fiata koji su 4x98 i 58 mm 

 

A ovde možeš proveriti kako stoje felne i gume http://www.wheel-size.com čisto da imaš predstavu kako to izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, andreja.micovic said:

Kad sam gledao neke felne video sam da Grande Punto odskače od svih normalnih Fiata koji su 4x98 i 58 mm 

Produkt saradnje sa GM u tom periodu.

Nevezano za konkretne felne, ovako male razlike u PCD se mogu resiti plivajucim srafovima (mada neki npr sa 4x98 voze 4x100 i bez njih). Takodje, razlike u CB se resavaju prosirivanjem centralne rupe ili prstenovima (ukoliko je ona manja ili veca od potrebne). Naravno, podrazumeva se kompatibilnost precnika, sirine i ET (offseta) felne.

Mada, u svakom slucaju bih uvek pre isao na OEM varijantu felne, naravno ukoliko mi se neki model svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Trebam da kupim letnje gume i zanima me da li na felne 17'' mogu da stavim gume 205/50 r17? Hocu tu dimenziju jer su udobnije od 45.

Inace fabricka dimenzija je 205/45 r17.

U pitanju je Fiat grande punto 2008god. Pitam ovo jer se plasim da ne kace pri voznji.:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj to nije fabrička felna ? Na felnu od 7,5 j ova dimenzija može,meni je na 6,5j guma 205/50 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman, da i ja priupitam, isto pitanje samo Marea Weekend u pitanju :)

 

Šta uzeti za R17? Razmišljam se između 205/50, 215/45 i 225/45. Nekako bih, zbog udobnosti , najviše sam za 225/45, jer je otprilike guma iste debljine kao 205/50 a šira je, tj štiti će felnu od bočnih udaraca bolje.

 

I ko beše kolega iz PO ili SD koji ima gume iz kemoimpexa, da ga kontaktiram, da vidim ima li šta zanimljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS Hvala :thumbup:
Felne stižu u petak konačno ujurio šta sam tražio, ja za 10 dana a treba na vreme i gume naći 

 

Valjda ćemo se sresti kod Dežurnog, kad se vratim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...