Jump to content
FAS Goran
Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo Brera Tbi from Pljeskovac

Recommended Posts

Evo gospodjica zasluzeno dobila novu temu :) a i da ne bude zabune oko turba ovog sada...

@Quadrifoglio Verde

 

Obavezno da javis kakva je situacija sa poljskom robom, bas me interesuje ima li kakvih razlika u odnosu na "Uzice", prvenstveno na fijuuu momente.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac hvala na pomoći oko teme... Nikako da se pokrenem po tom pitanju... Nešto sam letargičan ovih dana...

 

Kao što već rekoh, "fiju" momenti se nisu čuli kod Delte TBI koja je odrađena na taj način zamenom jezgra. Fiju mi se čuje na 159 čija je turbina išla u Užice i vratila se sa potpuno istim zvukom kao što je i otišla. Jedina razlika je u tome što više nije išla u safe mod.

 

Druga stvar, turbina iz Užica je koštala 320 evra. Kod ovih u Kruševcu reparacija košta 150, a zamena jezgra 200 (mada mislim da kolko je razjebana pitanje je i dal bi mogla klasična reparacija da se uradi). Neka izgura i 50.000 sa tim jezgrom ja ću biti zadovoljan. Mislim, meni će ionako biti svejedno jer ne planiram da je vozim duže od godinu dana. Ali mislim da matematika u ovom slučaju nije loša.

 

Inače, danas stigle gume za letnji set, Sava 235/45 R18.

 

 

IMG_20200512_101818.jpg

 

Edit: Imaju ovi iz KŠ i u Beogradu ispostavu.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo linka sajta servisa:

 

https://www.autoturbine.rs/

 

Kao što dopisah gore, imaju ispostavu i u BG.

 

Savu UHP2 sam uzeo kao najjeftiniju varijantu, a da mi se sviđa profil gume. Išao bih i na Tigar da me ne nervira što su zidovi gume previše zaobljeni pa gazni sloj, a samim tim i sama guma deluje uže od drugih. Vozio sam staru Savu UHP na 159 limuzini 2017. godine i bio prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne imam. Kupio sam ih posebno tamo u CH, ali sa neodgovarajućom dimenzijom guma su. Na njima su solidne Dunlop 225/40 R18, pa ću ih oglasiti na prodaju. Nije Alfina fabrika, ali su se meni baš posviđale. Neki heavy metal stil je u pitanju, a hoću i da bodu oči i da čeljusti dođu do izražaja. Nadam se da će joj leći ko budali šamar. Imam još neke planove za blagi sajling kako bih je načinio posebnom.

 

IMG_20200427_185136.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... Komentari koje sam dobijao na fejsu su uglavnom pomešani... Nekome su wow kao tebi, nekome teška ciganija, nekome svetogrđe što ću takvu felnu staviti na alfu jer zaboga na Alfu idu samo njene felne... U principu boli me stojko... Imam neku zamisao koju želim da isteram i idem do kraja s tim.

 

Evo, namontirana Sava...

 

IMG_20200512_134928.jpg IMG_20200512_134948.jpg IMG_20200512_135014.jpg

IMG_20200512_135043.jpg IMG_20200512_135104.jpg IMG_20200512_135156.jpg IMG_20200512_135218.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada budu čučnule na auto videćeš!

 



 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Save UHP2, ja imam u 18-ici na svom autu i bas sam zadovoljan. Tihe, dobro drze, imaju falc za zastitu ruba felne.

 

Felne mi ne obecavaju, ali videce se kad se stave na auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo danas auto od majstora. Namestio sve lepo... Očistio usis, creva, interkuler... Kaže creva i interkuler bili puni ulja. Iz interkulera izvadio žešći krš od turbine. Skunuo i oprao i karter. Zabranio mi da je pržim... Reko da je odvezem lagano i ostavim u dvorištu da radi na ler i možda po malo isturiram (500 metara je od mene). Sutra da proverim nivo ulja i antifriza i da pogledam ispod nije li ulje možda negde kapalo. Izduv je takođe pun ulja, pa i dalje izbacuje plavi dim dok ne izgori to ulje. Turbina ne fijuče, čuje se onaj normalan zvuk turbine kad se zavrti. Nisam ga turirao baš u visoke obrtaje.

 

Dok je radila u leru krenuo i točkove da zamenim, kad ono... Neće felna (ET38) na Brembo 330... Kači. <_< Moraću distancere da namestim. Namestio sam ih samo pozadi zbog probe i izvezao tu u naselje da okinem par fotki.

 

IMG_20200515_182854-01.jpeg IMG_20200515_182834-01.jpeg

IMG_20200515_182910-01.jpeg IMG_20200515_182922-01.jpeg IMG_20200515_183009-01.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se apsolutno ne svidjaju, nisu mi za taj auto ali to nije bitno. Bitno je da se tebi svidjaju i da isteras svoj merak

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Na mom stilu turbina tako zavija jedno 10-ak god, ne znam sta joj je. Nije radjena nikad mada primecujem da se na mnogima iz nase grupacije cuje tako, nekom vise nekom manje.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ako je svuda bilo delova turbine, da nisu neki zavrsili i u motoru, pa mozda ostetili klip ili nesto slicno? Jeste merili kompresiju mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culo bi se da zvecka, mozda bi nepravilno i radio motor..

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ih bilo svuda, bilo ih je u interkuleru. Reko sam mu da izmeri kompresiju ali mi ništa nije rekao. Pretpostavljam da je ok čim nije pomenuo. Pitaću ga baš.

 

Motor radi mirno i bez problema. Čuje se isto kao što mi se kod Delte čuo. Čak i pumpa benzina lupka isto. :)

 

Pržiću ga večeras po naselju da izgorim to ulje u izduvu. Može li kod TBI da se uključi regeneracija preko dijagnostike kao kod dizela? To bi mu rešilo problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako da se ukljuci regeneracija kad nema dpf?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je lepsi utasak felni na autu nego sto bih ocekivao posle slika samo felni... Daju mu neki jos zajebaniji izgled iako je auto sav namrsten. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek će ona biti zajebana... :D

 

Nego, konačno sam utvrdio zašto mi je visoka napred iako ima Eibach. Kreteni u servisu u CH joj stavili opruge za 2.4 i 3.2... 

 

IMG_20200515_174750.jpg

 

IMG_20200427_125237.jpg

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...