Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Tipo - Uconnect (iskustva, unapređenja)

Recommended Posts

Cao,

Da li je neko probao da poveze Fiat Tipo sa telefonom, tj da aktivira aplikaciju CarPlay?

Imam iPhone 6s i iOS 11.3 i nikako nece da mi pokrene aplikaciju.

U pitanju je Tipo HB u launge paketu, sa tabletom 7 inci, bez navigacije, proizveden u januaru 2018.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi doplatio opciju pri kupovini nema ništa od toga. Jedino telefoniranje, poruke i muzika radi sa uparenim telefonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, e bezveze.

 

Ja sam mislio da je to po default-u ugradjena funkcija jer nema veze sa uconnect-om. 

 

Zvao sam ovlašćenog dilera, javiće mi dal to može naknadno da se instalira.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze kod svih naknadno. Samo treba da se aktivira u uredjajusto ozadje od 150e navise u zavisnosti od proizvodjaca.

 

Mojs topla preporuka za aktivaciju, vrh je stvar, pogotovu u kombinaciji sa bt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Gotlib said:

Aha, e bezveze.

 

Ja sam mislio da je to po default-u ugradjena funkcija jer nema veze sa uconnect-om. 

 

Zvao sam ovlašćenog dilera, javiće mi dal to može naknadno da se instalira.

 

Koju verziju softvera imaš?

 

Ulazak u servisni mod je kao na slici uz upaljen uređaj. Drži dok ne uđe, 3-5 sekundi. Kod mene je 22.00.63.01 iz 11.2017.

10dyvlh.jpg

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da će servis hteti za male pare to da uradi, mada smatram da je moguće i jako korisno. Ali... Neki hakLer bi sigurno mogao za manje pare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nema softvera javno sa podrškom za AA i CP. Mada se i usb konektori razlikuju, pa je pitanje da li će moći. Servis verovatno može, ali je pitanje da li hoće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Seat to uradio za 300e.

Najnormalnija stvar koja se radi nakon kupovine kola. U principu je svejedno kada se aktivira posto se samo dodaje licenca i, evenutalno, proeni USB port.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu jedini. Ima gomila stvari koje ne zele nasi ovlasceni da rade.

Kod mene je to, na primer, ugradnja fabrickih parking senzora. Rekao sam da necu pistaljku vec da lepo pise na multimedii gde se nalazim. Nisu radili i ne moze.

 

Cak su mi i za Full Link (Seat naziv za Android auto + mirror link + Aplle csr plsy)  rekli na prvu loptu da ne moze. Onda je to nekako stiglo do regionalnog menadzera i isti je digao frku tako da stize kod iz Spanije za 48 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vidim po forumima (Tipo) , to je opšta praksa za  D,IT,PL,CH,FR,E,...  Nije do naših. Prilično loša politika poslovanja!

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi gledaju odnos ulozeno-dobijeno.

Na primer aftermarket senzori za moj auto sa ugradnjom su 300e. Od toga senzori max kostaju 30e, a ostalo su "ruke". + nema zezancije sa kablovima jer ide samo pistaljka koja se veze uz stopke.

 

Originale nece da ugrade. Da ih prodaju ne bi mogli da traze preko 500e. Da sam kupim originale izadje od fabrike oko 250-300e i jos moraju da skidsju tablu, povezuju na ecu, rade proxy,... mnogo posla za daleko manje zarade.

 

Ja sam resio kod mene kontaktiranjem Seata direktno, pa oni kontaktiraju Porsche SCG i onda sve moze. Mozda da i ti probas istim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pratimo, samo nema ništa novo. Ovaj moj je isti kao i kad je kupljen , samo što troši ko Stilo. :D  8-9 grad, 6-7 napolju. Zavisi kako se vozi. Od enterijera sve stoji kao i prvog dana. Ja istražujem multimediju , i imam za sad ovu verziju softvera  VP2R7_357_23.00.69.00 , ali je nisam flešno , za sad. Pojavilo se i ovo u ponudi  za  699E. :huh:

 

Untitled.thumb.png.e9b273b54853bb59c535667cee650c3c.png

Ako neće Fiat, uzeće neko drugi pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam VP2R7_357_23.00.69.00  softver na tablu i čini mi se da radi  dosta brže. Jedina razlika koju sam primetio je što više ne mogu da uđem u servisni meni preko ona tri tastera.

Što se tiče potrošnje ulja , na 1500km je nema. Danas proverio.

 

 

 

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na žalost kupaca Tipa fabrika ima  desetak modela radija i tri vrste usb priključaka koje ugrađuju u najskuplje modele. Oni koji su platili radio sa navigacijom i neke dab varijante prilikom kupovine vozila  mugu koristiti android auto sa svim njegovim mirroring osobinama. Mi ostali ne. Pitaću za mogućnosti nas ostalih u ponedeljak kad odem na servis.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pitao prodavca u ak kole i kaze da ne moze samo Mirroring da se kupi bez navigacije. Valjda ce se pojaviti na netu neko uputstvo kako instalirati taj Mirroring u uradi sam varijanti ili da neko nudi uslugu instaliranja za 20€ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze taj radio sa navigacijom da se uzme naknadno sad? Ranije nisu hteli da ti menjaju to posle kupovine auta.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da može, ali je pitanje koliko košta i da li hoće. Moraju se zameniti uređaji jer je hardverskii onemogućeno. Ima opcija mirroring bez nav. Odnosno uređaj, ali se i on mora zameniti, kao i usb.

Ja , kad mi treba imam tablet ili telefon.

 

Untitled.png

Untitled1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mora da se menja uredjaj ako zelim mirroring, cak iako necu navigaciju? Mislio sam da bi jednostavan update firmware-a mogao da resi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje skromno mišljenje je da vas zavlače. Jel ste potražili po stranim forumima? Meni je skroz nerealno da fabrika pravi različite module samo da bi nekom uskratila nešto. Eto imali smo primer na Bravu gde je gomila primeraka, posebno sa početka produkcije, imala izvedenu celokupnu instalaciju za tempomat, samo je trebalo dodati ručicu i uključiti na dijagnostici! U prilog tome govori činjenica da svuda infotainment ima isto ime ( da postoje razne verzije zvale bi se Uconnect 1, Uconnect 2 ili slično)

Moram ponoviti ono što sam napisao pre godinu dana, a to je da se kod kupovine novog auta sa ograničenim budžetom mora voditi računa o svemu. Tad sam izjavio da je recimo, umesto boje po izboru mnogo bolje uložiti u stvari u enterijeru koje poboljšavaju užitak vožnje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenulo je. Kad neće proizvođač dodatno da zaradi  ima ko hoće. Citat sa jednog foruma , google prevodilac.

 

 

"Zdravo Admin (čestitke za forum, nije jednostavno u eri Telegrama, fb itd.)
Ispravljam se, pogrešno je govoriti o "ažuriranju".
Bavim se ugrađenim softverom / firmware-om, ne previše daleko od Connect-a.
Ako (i kažem ako) vijest koja se izvodi na FB grupi nije lažna, tehnički su ove hipoteze:
1) Uconnect pre-2018 firmver je verzija koja ne sadrži AndroidAuto / AppleCarPlay. Uconnect pre-2018 sistem se može resetovati i konfigurirati sa fw verzijom koja sadrži AA / ACP. Ovo nije ažuriranje u ovom slučaju, već zamjena firmvera drugim kompatibilnim i sa više mogućnosti.
2) Uconnect pre-2018 firmver je verzija koja sadrži AndroidAuto / AppleCarPlay ali je zaključana. Može biti na nekoliko načina:
- ožičeni na softver (u ovom slučaju fw mora biti zamijenjen);
- blokiran konfiguracijskom datotekom (u ovom slučaju ona mijenja ili zamjenjuje konfiguracijsku datoteku, a ne cijelu fw);
- zaglavi na hardveru, možda jednostavan jumperino koji fw čita pri pokretanju i konfigurira ili ne softverske komponente (u tom slučaju bilo bi dovoljno saznati što je to i dodati ga ili ukloniti bez dodirivanja firmvera);
I u slučaju 1 iu slučaju 2, redovno ažuriranje "fw", blokirane komponente (ili nisu uključene) ostaju takve i to je razumljivo, čak i komercijalno. AA / ACP je prodat kao opcija i uopšte nije bio jeftin.
Tu je da je iz određenog momenta postao "standardan", a Fiat ga sigurno ne može besplatno dati onima koji ga prije nisu željeli, dok su ga drugi plaćali.
U svakom slučaju, ako je vijest o fb istinita, fiziološki je da u kratkom vremenu neki ljubitelj Open Source-a to učini u javnom domenu."

 

 

 

Krajem meseca imaju skup gde će pokušati to kolektivno da odrade. Jeftinije je. Nadam se da će se negde pojaviti i postupak kasnije.
 

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...