Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Stari laptop na kom mi je program za AC, mi nema bateriju. Tako da samo na kabal radi.
Na drugom laptopu sa win 10 jednostavno nisam uspeo da povezem sa TNG komjuterom. Nesto fali od podesavanja.

Razumes li se oko toga?

Ja to podesavam tako sto one tacke mrdnem malo. Pa provozam npr 100km, pa ponovo proverim. Ono sto se vidi na zadnjoj fotki, mapa. Vec je korigovana, provericu je posle neke duze voznje. To su finese, vazno je da radi.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I takooo, posle nekoliko provera mape, i par korekcija, dobismo zadovoljavajucu.

Pritisak osciluje, ali "vrti" se oko 1.2.

Nadam se da je ok. Ovaj desni deo, sam danas malo spustio. Pa ce leci na svoje vremenom.



IMG_20231226_151414.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posli danas do sela, 40 km u jednom smeru. Znam da mi je obicno potrosnja oko 4.8L. Stigli, kad ono, 4.2L...
Pomislih, sigurno je prebogata smesa, pa pokazuje lose.

Vratimo se, ubijem oko 90km, bord pokazije 4.3L. prikacim komp, mapa odlicna...

Zapravo, malo saobracaja...

Idem ovih dana na duzi put. Bas cu pratiti potrosnju..

Htedoh ovih 4.2L da postavim u temu o potrosnji ali... Greota da im udaram zazubice IMG_20240101_180718.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da silenci vidi ovo, morace alfu jos vise da uštroji pri voznji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep dan, pa da malo plaknem Z10. Skoro me kritikovase za prst prašine

Ova moja tehnoloska novina, filter kabine, koji naravno moja klotara nema, je poprilicno dobra stvar. Neko bi obrnuo nesto para da se setio u jeku proizvodnje Z10. Mada, pitanje je koliko ih je bez klime.

Prijatelj ga je kupio u startu, bez klime, bila doplata valjda 800eur. Njemu to bilo puno. Kad, posle npr pola godine, davali klimu gratis. Bas mu bese krivo.

Da se vratim na tehnoloske novine. Par puta godisnje, npr kvartalno, zamenim filc. Poprilicno zaprljan. Sve bi to uslo u kabinu. A i debelo zaprljalo mali hladnjak, koji je tesko dostupan sa te strane.

IMG_20240119_130552.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, trebalo bi da se opere motorni prostor nekad :D

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2024 at 1:17 PM, shuxx said:

Lep dan, pa da malo plaknem Z10. Skoro me kritikovase za prst prašine emoji17.png

Ova moja tehnoloska novina, filter kabine, koji naravno moja klotara nema, je poprilicno dobra stvar. Neko bi obrnuo nesto para da se setio u jeku proizvodnje Z10. Mada, pitanje je koliko ih je bez klime.

Prijatelj ga je kupio u startu, bez klime, bila doplata valjda 800eur. Njemu to bilo puno. Kad, posle npr pola godine, davali klimu gratis. Bas mu bese krivo.

Da se vratim na tehnoloske novine. Par puta godisnje, npr kvartalno, zamenim filc. Poprilicno zaprljan. Sve bi to uslo u kabinu. A i debelo zaprljalo mali hladnjak, koji je tesko dostupan sa te strane.

IMG_20240119_130552.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk
 

Tako mi izgleda filter kabine posle jedne sezone, crn od gareža. Dok sam živeo u provinciji nije baš tako bilo, Bg vazduh obećava.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pu pu daleko bilo, ne spominji.... nepovratilo se :D

 

budi loše uspomene

 

meni ( dok sam imao klimu ) nije nikada filer bio ovako crn, siv da, crn ne. I uglavnom prašina, neko sitno lišče itd... ali nije bilo gradske vožnje, a i mali gradovi .... u poređenju sa prestonicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona avantura na Jastrebcu, kada sam udario auspuh, tj cev na izduvnoj grani... Ima jos posledica.

Probio klingerit na spoju. Pa je auto prduckao, cuo se vise. Odem danas na kanal, brzo su sanirali, ali nisu imali pravi klingerit, stavise nesto tanji, plus malo silikona, videcemo koliko ce trajati.

Z10 ima bitno tisi zvuk.

Idemo daljeIMG_20240126_100340.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti to vlazi semering na menjacu?

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK znas da 1.2 8v uvek slini koliko god se trudio da mu staviš kvalitetan dihtung tako da mu verovatno odozgo negde curka ka izduvnoj grani.

 

Nego @shuxxja sam 2 godine muku mučio po kupovini dok sam pronašao kako da ga tu na spoju utišam, trebalo je staviti azbestni prsten od 400 dinara i od tad šapuće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor je suv ko dren. Nego na onim polugama menjača balavi.

 

Videću za neki dihtung DIY da namestim, samo da se negde ogrebem o malo dihtunga :rolleyes:

 

Za sada je bitno tiši izduv. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auspuh ponovo servisiran. Kupljena zaptivka, 250 din. Za ruke i nesto visokotemperaturnog silikona jos 400 din.

Nadam se da ce ovaj put da potraje majstorija.

IMG_20240220_182415.jpgIMG_20240219_162608.jpg

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo statistike sa TNG kompjutera

 

12.07.2021g 

105000km

90H 19min BMB

997H 11m TNG

 

20.02.2024

140153km

123H 52m BMB

1694H 39min TNG

 

razlika:

35153km pređeno

33H 33min BMB

697H 28min

 

35153km za 731H =48kmh prosek

4,7% vožnja na TNG

 

idemo na neki duži put, pa ću mu dati po benzinu na APutu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...