Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Ma nisam, nemam pojma ko je Dule.

Istina jesam u potrazi za autom, nisma nista jos uvek kupio, gledam pazljivo, cak sma neke clanove foruma pitao za iskustva o nekim modelima, i rekoh zahvalan sam.

 

A i jedino od koga bi ovde na forumu kupio automobil je jedan drugi clan foruma (necu da ga reklamiram), sticajem okolnosti moj poznanik iz firme je kupio auto na kom i on radi u BGD (skontali po postovima) i kupio je odlican auto. Eto, potpuno razocaranje i za vas i Duleta.

 

Nista od mene. Cak ni poen, ni pola poena, samo misljenje i to malo drugacije ;)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam registrovan od 2011 ako je to bitno.. nemojte napadati coveka bezveze, apsolutno je u pravu, nebitan je Dule u celoj prici. Nema nikakve veze za 'botovanjem', samp je tema postala presmesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Nemam pojma ko je >Dule, fucka mi se za Duleta. Forum je super, ljudi koji su otvoreni da pomognu su super, i na tome sam iskreno zahvalan i otvoren da i ja nekom

pomognem ukoliko mogu, savetom, iskustvom i misljenjem o automobilu,

 

A tema je stvarno postala presmesna. Umesto da ovde neko navede koji plac i kako skida kilometrazu. Kako to provaliti, da li ima pravnih pouka, da li je i koliko presudna kilometraza, recimo primerom se javi neko ko je uzeo auto sa 300.000 a pisalo je 160.000 ali nije imao problema itd.

 

Ovako samo mi je fenomenoloski upalo u oko ko je sad pa Dule i sta se desava, jer citam pazljivo i redovno forum.

 

Nada se da je ovo poslednje i bitno moderatorima i vlasnicima foruma da ga neko redovno i pazljivo cita, pa makar to bio i ja, krivooptuzeni bot ;)

 

No, da se ne zadrzavamo, izvinjavam se zaista ako je neko pogresno protumacio moje javljanje. Nikakve lose namere nije bilo, a kamoli da branim Duleta.

 

Na ovom forumu sam iskljucivo zbog cika kole, r koma i drugih clanova koji su nesebicno podelili svoje iskustvo. I jer sam cesto vozio i posedovaoa talijanske makine. Od Stila, Libre, Alfe itd itd.

 

Duleta zaista ne poznajem, ako bude neko napisao da je imao lose iskustvo s njim konkretno, prvi bih ja pisao administratorima da ga kazne i da mu ne dozvoljavaju da promovise ovde svoje automobile. jer time bih zastitio i sebe i vas.

 

nadam se da nisam krivo razumljen,

 

Mir svima,

 

I Sve najbolje

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu sam jos uvek i jaci nego ikad. :)

Meni krivo sto se ne jave ti kupci sa ovog foruma tj javio se jednom Woodoo i prijavio sta je prijavio a ja sam zadovoljan njegovom izjavom. 

Ma ima ovde dobrih ljudi ali ima i onih malo manje dobrih ali takav je svet. Nego hvali neko zavidi neko puca po savovima a ja radim. Kako god da radim ja sam jos ivek zadovoljan iako je zarada pala u burek ali opet bolje i to nego da radim u nekoj firmi koji je otvorio AV i da se patim u tri smene za 300€. 

Eto npr na tom A4 koji sam prodavao 4 meseca sam stavio lepo na forum koliko je presao. Kupcu sam rekao prave kilometre i i prilozio servisnu knjizicu a rekao da obavezno jave utiske  sto su i ucinili i rekli da je odlican auto. Naravno nisu se bunili sto je na satu 160k km na koliko je uvoznik spustio taj auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opušteno. Ne znam Duleta lično, kao ni većinu na forumu. Par ljudi je uzelo od dotilnig automobile, nisam čuo ni pročitao da se žale.
Nisu u pitanju automobili i njihovo stanje već "zaobilaženje istine" prilikom prodaje i obmanjivanje kupaca.
Da sam Dule, odavno bih odustao od bilo kakve rasprave i ubeđivanja. Ima deo sa oglasima, svoju temu i neka piše šta mu je volja.
Placeva i prodavaca ima sve više i sad je samo pitanje nijansi kod koga su automobili iole očuvaniji ili sa pravom kilometražom ili bar približnom.
Glupo mi je skroz, što se brane automobili sa oglasa koji su uhvaćeni u debelim prevarama, od spuštanja KM do nabijanja cene i vređa se inteligencija članova foruma.

Drugačija bi se priča vodila kad bi Dule, ili bilo koji drugi preprodavac, rekao jasno i glasno
- Moji automobili su sređeni, urađeni servisi, dobre gume, ispolirani, a kilometraža je spuštena!
E taj poslednja stavka je vrlo teška da se prevali preko jezika, barem ne javno ovde na forumu, već u četiri oka nekako ide lakše.

Koliko sam skapirao Duleta, njegova poslovna taktika je, navući kupca na plac i kad vidi auto, proba, oduševi se uz malo mezetluka i ostalo, protiv toga nemam ama baš ništa, onda, ako baš dođe do toga, saopšti se prava kilometraža.
Kupac, koji je potrošio vreme, novac razmišlja ovako, otprilike
- Hm, dobar je auto, sređen, ko zna šta ću zateći na drugim mestima, i šta sam sve već viđao, ionako svi spuštaju KM, ovaj ima i papire od urađenog servisa i još mi nudi popust na delove za veliki servis.... Uzeću!



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, ne znam ni sta mi bi da se javim. Pogresi covek :) Ispade da se nesto tu branim, suludo, a samo htedoh da kazem misljenje. Vise ne govorim misljenje, generalno misljenje u Srbiji je kvarljiva kategorija.

 

Bolje da radim i nesto zaradim, jer niti prodajem automobile, niti imam interes, niti znam vecinu ljudi, kupujem ih, kad moram, ko i svi. A realno znati ko danas nije spustio kilometrazu za ta vozila koja mi kupujemo do nekih 6.000 evra budzeta je jako tesko. Stanje vozila nekako mozemo i videti, ali i to se moze nasminkati.

 

Isto tako, vozio sam Volvo V 50 sa pravih 350.000 2.0 hdi, na satu je pisalo 160.000 :D (provereno u servisu ovlascenom u BGD) a nikad nista za godinu i po koliko sam ga terao tada, eno ga sad tera drugar, ima pravih 450.000 i sluzi ga, cak taj Volvo vise nije ni bauk sto se tice cena.

 

Mene zanima, i sta i kada bismo uhvatili prodavca nakon kupovine da je km vracena, sta mozemo da uradimo, je l ima pravnog leka ili?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas, okacio sam i zakon koji se krsi.

Pitanje je da li je vredno zivaca i vremena... Kao i za mnogo sta u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost, da. I na tome se zavrsava. Riba se cisti od glave, a nama je izgleda vec godinama, decenijama, dobro. Slabo se bunimo.

Sistem nam je katastrofa i sve odatle polazi pa i ovo. Da drzava rebne jednog od tih majmuna, vecom kaznom, za skidanje km, e onda bi pevali drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=13034]dekirs[/mention] kad je bumblebee zamro i odustao od foruma  treba sveza krv
Sta je sa njim? Da li je konacno kupio dobar auto ili pokusava da proda bmw-a? Sjajn lik i iskreno nedostaje na forumu.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, šta beše ono, izgrebali mu BMW-a ekserom pa ih je tukao daskom, zaboravio sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nidza Savin said:

A tema je stvarno postala presmesna.

Tema je postala presmesna, jer u njoj ucestvuju osoba/preporadavac automobila/Dule021 koja svaku iole smislenu tvrdnju pokusa da relativizuje. Covek vrsi krivicna dela vracanjem kilometraze (postoje skrinshoti poruka na ovom i drugim forumima), svoje potencijalne kupce dovodi u zabludu davajuci im lazne informacije u telefonskim razgovorima. Takodje ko prati druge forume itekako zna da su se javljale osobe koje su se smatrale prevarene u trgovini sa njim. Pravda svoje kolege preprodavce koje rade ista krivicna dela spinovanjem price i argumenata do granice ludila - pa tako nije retkost videti njegove mudrolije u potpisima clanova raznih auto foruma.

Ok, covek je skapirao da spamovanje po forumima donosi najbolje rezultate u preprodaji vozila i da je daleko "ucinkovitije" od mesecnog davanja par stotina evra PA i slicnim za reklamu, ali nikako da ukapira da su vecina clanova foruma zaljubljenici u automobile i da je njima prica baba-pijaca, vracanje kilometraze za vase dobro,... smehotresna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako, i ako je nekoga on direktno prevario, zao mi je zbog toga. 

 

 

 

NIko nije opravdao te stvari. Uostalom, ako admini to znaju i ako je to tako i neko je imao lose iskustvo na ovom forumu, postoji ban fala bogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, knezevic76 said:

Koliko sam skapirao Duleta, njegova poslovna taktika je, navući kupca na plac i kad vidi auto, proba, oduševi se uz malo mezetluka i ostalo, protiv toga nemam ama baš ništa, onda, ako baš dođe do toga, saopšti se prava kilometraža.

 

Ko zna šta je Kirbi prezentacija, prepoznaće. Čisto ispiranje mozga. I krivično delo:

 

http://www.prevara.info/index.php?option=com_content&task=view&id=9

 

član 208.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo kad bi vi nazvali i ustanovili da li Dule kaze jos preko telefona za prave kilometre to bi bio bingo. 

Ovako samo pretpostavljate i nagadjate jer vi ste ta srpska sila jaka na recima na forumima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok Dule a šta ćemo sa gomilom (pre)prodavaca koji ćute? Svesno cine prevaru a nekaznjavanje za npr.smanjivanje kilometraže im samo daje vetar u leđa..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice to je do vas. 

Ko vas zezne tj prevari imate pravo da ga tuzite pa izvolite. 

Ja nemam nista protiv toga jer ja kazem kako jeste i mozak opusten. 

Evo danas sam prodao jednom forumasu motor i rekao mu svaku sitnicu i kad se uverio da je sve tako samo je rekao -prodato. 

88496B87-BA1D-453E-936A-6349E1C833BB.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/29/2019 at 9:21 AM, Nidza Savin said:

Naleteh na temu, citam i iskreno onako sa strane, prvo sto mi je palo na pamet da se nikada do sada nisam nasao na forumu (a bavim se webom), gde je citava tema tako direktno, cak i komicno, posvecenja jednom coveku, ali tako ovde ispada. Ono sto je problem Duleta, a opet kaze citam, gledam potpuno sa strane, jeste sto se brani i kad nije kriv i sto mu je svaka recenica prodajna, providno prodajna cak, to makar mi ljudi iz marketinga brzo prepoznamo. Ono sto je visak kod drugih vs. Dule, jeste sto mu se obracaju kao da je on zapravo summa i summarum svih losih prodavaca na svetu, da na kazem u tuznoj i obespravljenoj Srbadijia, a sigurno su i sami su ko zna koliko puta uzeli auto, ne mozda ovi ljudi licno, ali svi mi koji citamo, od nekog skota koji nam je prodao dobar auto ali sa kilometrazom koja nikako nije ona na satu. Nije za sve Dule doticni kriv :) prosto, naucno dokazivo nije, iako nemam neki ceif, opet objektivno sa strane, da ga branim.

 

Da me niko ne shvati pogresno, mozda nije red mesati se u ovakav fajt, ne bih nazvao ferkom, jer je Dule spaljen na lomaci u ime svih nesavesnih prodavaca i jedini predstavlja ovde prodavce, a nas je vise kupaca, dobrim delom jer se i sam namestio, ali voleo bih da mi neko kaze na forumu ovde da lil je kupio kola od doticne osobe - Dule 021? I da li je bio zadovoljan? Ako se javi neko ko je kupio kola od njega, da vi stariji clanovi znate tu osobu sa foruma, i kaze da je auto bio u redu stanju, onda bi bilo pametnije da postanemo svesni da to sto nemamo pravnu drzavu iskaljivanje besa na Duletu nece popraviti. Ako se utvrdi da se neko javi, i da ga je Dule zavrnuo, onda s punim pravom to treba reci, ali i pokazati i dokazati. Jer, ovako, malo je mucno slusati prepostenog Duleta, ali i gnevne kupce u drzavi koja nije u stanju da ubistvo kazni,  a kamoli nesto drugo.

 

Nadam se da ce svi ispravno razumeti sta sam zeleo da napisem, ukolilko nekom smeta komentar, neka me spali na lomaci :) Salim se pozdrav svima, i voleo bih da cujem da li je iko ovde ikada kupio kola od Duleta, koja, kakva i u kakvom stanju?

A ustvari nisi pazljivo ispratio temu...Ne napadaju svi duleta niti se sve vrti oko duleta (mada on cesto misli da se trgovina kolima na planeti vrti oko njega) nego on glumi rodoljuba sabica zastitnika gradjana, samo sto ne stiti gradjane nego trgovce. Gradjani ili ti kupci su u njegovom slucaju govna, nesto kao studenti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suština je da dotični glumi poštenjačinu a to u stvari nije. A to govori i njegovih uloženih 100 000 e u trgovinu polovnjacima koju obavlja iz svog dvorišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je počeo da plaća reklamu na PA? Ili je napravio gomilu lažnih profila? Ili mu toliko dobro ide prodaja preko kriminogenog foruma sa članstvom uglavnom iz NS i Crne Gore, da mu ne treba nikakva druga reklama? 

Ili je uložio 200.000eur u svoj sajt za trgovinu polovnjacima, i rešio je da sarani polovniautomobili.com?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

glumi poštenjačinu

Ovo je ključno. 

Nazove kupac, Dule objasni da ga je zahebao jer to svi rade i jbg ispadne pošten. Dakle on kupcu pošteno predoči da ga je zahebao i da on to ne bi radio da ne rade i drugi pre njega. Po principu, bolje ja da te zahebem vidi kakav auto, skoro ispod čekića, kupcu ucakle oči i vadi keš odmah, ne pita dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...