Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

9 hours ago, Dule 021 said:

Bolestan si i to je ocigledno kao ovaj nas predsednik. 

ja nisam rekao da je predsednik bolestan, niti ti. 

Generalno ne vredjam ljude. 

Osvrt je bio na samopromocija, prezentacija, brze, jace, bolje...

Vide se sabloni...

 

Ne secam se da si negde konstruktivno nesto napisao sto bi pomoglo nekom od kolega (osim na temi gde je ciscenje i parfimisanje unutrasnjosti) a da se nije zavrsilo imam ja u dvoristu i vi ne znate kako je meni tesko i kako to nije lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako osecam odgovornost jer sam ranije napisao komentar, neke vrste, pa moram sad nesto da kazem. Na srcu mi je prosto, pa nek ide internetu na dusu.

 

Dule, brate, stvarno ga pretera. Ne poznajem te, ali covece ne vrti se svet samo oko tvojih automobila. Pa cak i da kazemo da imas ok automobile, pa ne mora sve sto se pise proci sa, citiram, ponudio sam, dobio sam, imam, evo sad mi stigao, juce nudim, danas nudim, prekjuce mi stigao. Realno, cak i da sam kupac, ovde na forumu, a jesam jer intenzivno trazim automobil i pazljivo, iskreno ne bih kupio auto od tebe. Jer si toliko slatkoreciv, toliko preprodajes, toliko nabacujes prideva, toliko si bezgresan, da bi mi prosto bilo mucno da slusam vise to.

 

A pogledao sam tvoje automobile, preko linka, sto je najstrasnije imas bolje automobile, nego sto si prodavac na internetu. Radim godinama u marketingu na ino i domacem trzistu, jedan savet, najbolje se prodaje onda kada se ne vidi da se prodaje tako ocigledno :)

 

Znam, ti ces sada meni reci, kako ja tebe ne mogu da ucim, jer si ti prodao milion automobila u Srbiji. Ima jedna bitna razlika, ta vrsta prodaje prolazila je u face to face razgovoru godinama unazad, plus verujem da si i imao cesto ok primerke automobila, barem deluje po slikama u postovima u kojima si ih kacio, ali ovo je druga era. Internet ne trpi to. Ljudi traze informaciju, konkretne detalje, ne vole spamere, a na neki nacin ti si u ovoj temi spamer, branis se i kad ne treba, na svaku rec "kilometraza automobil", ti si ko neki exact match automat - palis se i nikako da se iskuliras, pises o svojim autima. Takodje, gde god je neka tema o nekom autu, ti si bas takav savrsen imao i tako redom. Pa providno je jeba ga Vucic. Generalno, tema je smor, stizu mi notifikacije, jer se i drugi naklapaju s tobom, ono sto je Nesha pisao je super zanimljivo, jer daje neke informacije, ali Dule, veruj mi, cak i da je neko ko je procitao ovu temu hteo da kupi auto od tebe, to vise nece uciniti, jer si ga brate preterao. I to (ako se neki drugi pitaju) preterao si upravo od onog momenta, posle mog komentara, koji je pokusao da kaze da je tema suvisna, da ti nisi kriv za sva zlodela nasih uvoznika automobila, kada si ti posle i meni samom pokazao otkuda toliko ljudi pise ka tebi s nelagodom i upozorava druge, i emituje hejt. Jer ne umes, brate, da stanes, ali stvarno.

 

Pa covece ne prodajes ti jedini automobile u Srbiji. I to tako sto odes na carinu i skines s kamiona nesto sto iole valja. biiip mu lebac :)

 

Pa nismo deca.

 

Iako nasem predsedniku dobro ide, kao da smo tezi idioti.

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo ste zanimljivi. 

U zivotu ste promenili par automobila i sve znate. 

Ja sam taj koji ih spusta sa kamiona i koji slusa i gleda a i ostali trgovci takodje i mi smo ti koji znamo da kad auto dodje sa 150k km da ga uglavnom ceka neko ulaganje. 

Objasnio sam vec x puta zasto je bolji auto sa 250-300k km jer motori kao motori mogu mnogo vise da predju ali lezajevi, kvacilo, delovi trapa i ostalo su tu negde pred zamenom. Drugo, ubedjen sam da cete svi da odete i da ugradite te nove delove u ovlasceni servis sa originalnim delovima pa cete imati kinesko turski auto posle vaseg Djure majstora. 

Preko se ugradjuje originalni deo pa ko zna sta hocu reci zna da ce to sve duze da traje. 

Eto moj brat je uzeo od mene auto sa 315k km i prvobitno je kukao da ga ne uzme sa tim kilometrima i ja sam ga ubedio da uzme i jel nezadovoljan?

evo ga usao u cetvrtu godinu kako ga svakodnevno vozi i za svo to vreme je ulozio novac u zadnje plocice i akumulator. Auto se i posle 45k km ponasa identicno kao prvog dana tako znam ja jako dobro zasto je dobro uzeti auto sa nesto vise km. 

Jednom priliko kolega po spustanju auta sa kamiona koji je presao 155k km dobaci “ Ovom je taman sve pred zamenu” i to je ono sto mi znamo jer se susrecemo svakodnevno sa kolima za razliku od vas koji ga kupite pa vozite 5 ili 10 godina i ne susrecete se sa ovim o cemu pisem. 

I zapamtite da motori danasnjice prelaze opusteno 600-700k km pa i vise tako da za motor ne brinite ali tu su potrosne stvari koje sam naveo i to vas ceka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ne razumem se bas toliko, ali ispašću glup.
Kaže na 150 je sve za zamenu, a na 300 nije?
Ako je neki Hans zamenio na 150 sve i vozio još 130-150, zar ne bi opet trebalo menjati sve?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, andreja.micovic said:

ja nisam rekao da je predsednik bolestan, niti ti. 

Generalno ne vredjam ljude. 

Osvrt je bio na samopromocija, prezentacija, brze, jace, bolje...

Vide se sabloni...

 

Ne secam se da si negde konstruktivno nesto napisao sto bi pomoglo nekom od kolega (osim na temi gde je ciscenje i parfimisanje unutrasnjosti) a da se nije zavrsilo imam ja u dvoristu i vi ne znate kako je meni tesko i kako to nije lako.

Ja nisam napisao konstruktivno? 

Pa da, kad ne citas moje postove. 

Jesam kacio slike kako to nekad stize? 

To tebi nije konstruktivno jel da? 

Jel. Sam kacio slike satova sa ogromnim kilometrazama? 

I to ti nije konstruktivno? 

 

Otvaram vam oci da vidite sta ponekad u stvari kupujete a sto je presvuceno, presiveno, prefarbano i upicanjeno a tebi to nije konstruktivno? 

Problem svih vas je sto gledate sve ovo iz vaseg ugla. Proemnite ugao ako ste to u stanju da ucinite pa pogledajte situaciju iz tog ugla. 

Svaka moja opaska se pretvara od muve u slona i to je vas problem. 

Realnost je drugacija i ja je opisujem iz ugla trgovca automobilima. 

Ko hoce da kupi auto doci ce a ko misli da sam preterao ne mora i nek ide na drugu stranu. Pa ljudi, zivot je jedan krug i svi trebaju da zarade. 

Ja sasvim solidno radim i ljudi su zadovoljni jer dobiju ono koliko plate. Nema tu lazi i prevara a to jako dobro znaju svi koji su me upoznali. 

Ne branim ja ostale trgovce kao sto mislite ali hocu da vam ukazem da sve sto se radi radi se zbog vas samih. 

Vi ste sjajni i bajni a kad nazovete kazete da cete doci pa se ne pojavite. Prvo krenite od sebe pa gledajte sta radite. Trazite savrsenstvo za pare u cetvrtini ili petini cene od novog i ne mozete da shvatite, ocigledno, da takvo nesto ne postoji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje se foliraš i lažeš, ili loše stojiš sa matematikom!!!

Molim te daj mi tačan odgovor na ovo pitanje:

Quote

Ako je auto prešao 150.000km, pa je nešto menjano, do 300.000km opet ima 150.000km? Da li su tih drugih 150.000km manje opasni od prvih 150.000km?

Aaa, ili je fora uzeti sa 250.000km, znači ostalo je 50.000km fore u njemu? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, djomla said:

Jedno pitanje, ne razumem se bas toliko, ali ispašću glup.
Kaže na 150 je sve za zamenu, a na 300 nije?
Ako je neki Hans zamenio na 150 sve i vozio još 130-150, zar ne bi opet trebalo menjati sve? emoji848.png

Mozda bi i trebalo ali posto ste se vi uhvatili kilometraze od 150k ja sam se nadovezao a u stvari se radi o 150-200k jer upravo je to najtrazenija kilometraza. Ako uzmemo 250-300 koliko sam ja napisao dobijate rezultat od 50-100k km tako da ste mirni neko vreme. 

Eto vam bratovog auta pa vidite da li ova prica stoji ili ne a kod njega se ama bas nista ne nazire da treba da se ulaze a ima trenutno 360k km. 

A to su kola koja su po vama raspad. 

Sad da ga pitate da li bi ga prodao dobili bi odgovor da nema sanse. Jbg covek je ocigledno zadovoljan. 

Evo vam opet dva auta koja sam uzeo a koji jos nisu ni usli u Srbiju. Ovog puta sam ih kupio na slike i rec prodavca da su ok. Ako ne bue nesto kako treba ja ih necu uzeti ali evo kako izgledaju kola koja uzimam. 

Pa svidelo se to vama ili ne. ;)

 

4564D6EE-376E-4FF3-8551-DD20922511D1.jpegB41E24B3-CB28-436F-8822-884AB0CD62D1.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

 

B41E24B3-CB28-436F-8822-884AB0CD62D1.jpeg

ovog mozes da prodas sa 145400km slobodno, tako izgleda, gore dole koji km...ovo je auto osrednje velicine, taj se vozio i u gradu i na autoputu, taman odgovarajuca km...

a ovo par auta promenili bla bla...ima ovde ljudi koji mogu te kupe sa sve kolima na tvom "autoplacu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, djomla said:
Jedno pitanje, ne razumem se bas toliko, ali ispašću glup.
Kaže na 150 je sve za zamenu, a na 300 nije?
Ako je neki Hans zamenio na 150 sve i vozio još 130-150, zar ne bi opet trebalo menjati sve?

Hanc je deda...sva kola po NemeckU voze dede, babe, strine...Hanc proda auto kad sve zameni, kao i nas clan Bumblbee , nista lose ali je bilo jace od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cika kole jesi ti u stvari neki balavac koji ovde onako pomaze samoinicijativno na forumu? 

Kao prvo nikad nisam spomenuo ko sta ima a ti se frljas ovim klinackim fazonima koji su na nivou moje dece kad su imali 7-8 godina pa se hvalili u skoli sta imaju pa sam im ja to zabranio da rade. 

Ali je ovde problem sto ti nisi taj koji me moze kupiti sa sve kolima. 

Takodje nemas ti pojma sta se sve nalazi u mom posedu tako da to ti je jos jedan dokaz da si nezreo kao osoba ili bar ne razmisljas kao odrasla osoba. 

 

Drugo, ja nisam samo prodavac kola nego i jos nesto drugo gde sam uzimao lepe pare dok su neki jos piskili u pelene a sad se prave pametni ovde na forumu. 

Kad sam rekao da da ste imali par auto da li sam mozda pogresio? Ajde koliko vas je imalo 10 automobila u svom zivotu i koliko vas je moglo da ustanovi sta na kojoj kilometrazi riknjava kad se radi o tome da moras da ga imas najmanje 150k km da bi znao a to znaci da na tih 10 auta ste trebali da imate milion i po km da bi znali nesto vise.

Pitajte automehanicare na koliko otprilike pocinje da crkava nesto od navedenog na autu. To su ljudi koji znaju sta i kad crkava u proseku kad ne verujete u moju iskrenu pricu stecenu kroz iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2019 at 5:53 PM, totti said:

Stvarno ne bih da učestvujem u ovakvim pričama, šarenim lažama i obmanama neukih kupaca.

Pozdrav @totti,

Ja bih prvi, a verujem i jos ljudi htelo da cuje vise o ovome.

Ocigledno znas o tome vise od vecine, pa bih ti bio zahvalan da kazes rec-dve o tome, cisto da saznamo vise o mogucim prevarama.

Naravno pod uzlovom da imas vremena/volje.

 

EDIT

I da dodam, ovo oko nemogucnosti menjannja kilometraze na vagenu i skodi.

Da li se to odnosi samo na ta tri modela, i koliko si siguran u to da nije moguce?

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25/03/2019 at 1:07 PM, Dule 021 said:

Ali ajd ti to njima objasni kad mrdnuli nisu iz Srbije

E moj dule sveCki putnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dule 021 said:

Ajde koliko vas je imalo 10 automobila u svom zivotu i koliko vas je moglo da ustanovi sta na kojoj kilometrazi riknjava kad se radi o tome da moras da ga imas najmanje 150k km da bi znao a to znaci da na tih 10 auta ste trebali da imate milion i po km da bi znali nesto vise. 

Ti si imao te automobile i prešao sa njima 150k km ili su ti pričali šta se dešava na 150k km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre, ima 250k km, na kome je zamenjeno ono što švabo menja na 150k km, tako da ima još oko 50k km života u njemu do prvih ozbiljnih kvarova i intervencija. Kada ćete više to da skapirate :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da krenem redom, 159 , 2010 -to god, kupljena 2013-te sa navodnih 130000 km, v.servis samo, vozena 30 hiljada i tako prodata, ar 166 2004 2.4 mjet, sa upitnom km, opet veliki servis i neke sablje trapa pozadi, vozemea oko 40000 km, nista.
C5 2005, kupljen sa oko 150000 km, kupljen u Srb, odmah su bili diskovi i plocice na svim osovinama, promena ulja u hidraulici, na 160 i neku hiljadu se razletela remenica/lemalea/zamajac tj.pocelo da se cuje ozbiljno.
Bmw e39 kuplhen od prvog vlasnika sa 200000 km, 2003, m57 motor, vozen 3 godine, presli blizu 60000 km, dislovi/plocice odmah ali dalje blago vibriranje pri kocenju, 2x crko modul nivelacije, 3 ili 4 puta usla voda zbog zacepljenih odvoda, tesko paljenje kada je vruc i promenjeni svi moguci senzori ukljucujuci i jos neko biiip za neki pritisak ili kako vec, problem ostao, dizne dve. Tako da sve posle 100000 km je tesko biiip i macka u dzaku.
Vektra uzeta od prvog vlasnika sa 150 hiljada, diskovi i sada na kvacilu povremeno osetim podrhtavanje pa ocekujem zamajac i kvacilo, sada ma sati 180000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ako švabo ili švicarac :lol: zamene dizne na oko 150.000km ja sam Supermen, Betmen i Alen Delon, sve u jednom telu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicne preprodavacke price, imaju najvise auta sa 250k pa su takva auta najbolja.

 

Ako nesto i crkne na 150k, ostaje neuporedivo vise stvari koje nisu crkle, jel sad redom trebam da nabrajam sve moguce delove na automobilu koju mogu crci od startosti ili kilometraze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uglavno sva kola do bola proveravo, otprilike moj zalljucak je posle 120000 km sve je govno...preprodavci gledaju da zarade sto vise, briga njega za stanje, menja samo ukoliko je auto bas ali bas defektan pa da nemoze da upali ili ide ili se cuju neprimereni zvuci.
Pa tast moj je kupio Merivu od decka cije roditeleje zna 100 godina i sa kojima se druzi komsijski , preprodavac je momak. Auto nema servisnu, rez.kljuc, sa vodom umesto antifrizom, procurelim amortizerom, verovatno udarenim napred malo, upitno je da li klima radi, diskovi ukopani, navodno 134000 km...3200 eur-a. Sta salje imamo da palamudimo kada je je ovaj zajebao coveka koga poznaje ceo zivot kako njega tako i njegove roditelje?
Retkost je naleteti na korektonog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma glupost, klasicna. Na 150 km ako se vozi sa puno saltanja, sa puno forsiranja kvacila, ako se cesto odmara ruka na menjacu, moze otici zamajac, menjac, kvalicilo i delovi kvacila na dizelima. Ako se normalno odrzava auto, na toj km mogu doci kocnice na red, itd, ali to je sve ako i moze biti, a ne mora, jer potpuno je kupovina polovnjaka macka u dzaku, i onda dodje neko i iznosi aksiom.

 

Ispada da je bolje da auto ima vise kilometara jer tada ce mozda vlasnik bivsi promeniti nesto. Ali to je isto ako, i pitanje je da l je stvarno promenio. Pa ti gledaj u pasulj.

 

Takodje, ko je ikad posedovao neke automobile zna da na km od 250 km + nadalje nije vise problem sto ce ti crci zamajac, dizne, jer to danas relativno bezbolno moze da zakrpi. Novi zamajac 300 evra + tipa neke polovne reparirane dizne za neke modele isto nisu skupe. Preziveces, najveci je problem sto kod tih km krece zamora, ne samo sklopova, nego i spojeva i limarije, pa cesto branici spadaju, poznata pojava, auto nije udaren nego prosto treskanje po losim putevima ucini svoje cak i kod premium modela, kocnice, sajle rucne kocnice, podizaci prozora, poluosovine, tad stradaju, a skup tih kvarova koji nekad prete da idu u negodled mogu biti znatno zesci nego jedan zamajac ili dve dizne koje treba reparirati. Ili cak dosadniji.

 

Kupovina polovnjaka je macka u dzaku, tako da postovani prodavci kada budete davali apsolutnu garanciju na to sto prodajete, mozete nesto tvrditi apsolutno tacno. Mani te me tih prica sabacko/vucic/vasarskih.

 

To mozda moze da prica neki plac poput Autodiv-a u NS, ili neki drugi BG placevi, koji daju makar nekakvu bilo kakvu garanciju. Mi ovde pricamo o

automobilima koji su skinuti sa nekog kamiona, i aksiomima koji ne da ne vrede, nego su nonsens.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...