Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Šta će se posle 500L-a praviti u Kragujevcu?

Recommended Posts

skoro gledam neke sminke po IT i neverovatno je koliko se tamo pande voze od starih do novih, meni recimo taj auto nikad nije privukao paznju da bih pozeleo da ga imam i vozim ali ocigledno je tamo kultni auto, one stare kockice su itekako popularne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, OMP said:

skoro gledam neke sminke po IT i neverovatno je koliko se tamo pande voze od starih do novih, meni recimo taj auto nikad nije privukao paznju da bih pozeleo da ga imam i vozim ali ocigledno je tamo kultni auto, one stare kockice su itekako popularne.

 

Panda je najprodavaniji Fiatov auto u poslednjoj deceniji, a moguce i u prethodnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta po Italiji,parkiraj ovde( u NA napr)…

Juče vozio ženu i mlađu ćeru na autobusku( odoše na Čigotu da leče štitnu žlezdu), nemaš gde da uparkiraš da izneseš stvari,a kamoli nešto drugo

zadnjih 30 godina sigurmo je najprodananiji model

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, MiloshBg said:

Panda je najprodavaniji Fiatov auto u poslednjoj deceniji, a moguce i u prethodnoj.

Mislim da je (mozda) 500 prodavaniji ili su tu negde. Godinu za godinom se smenjuju na prvom mestu Fiatovih najprodavanijih modela.

S tim sto je Panda popularna u Italiji, a 500 je napravio daleko veci uspeh jer je Fiatov najprodavaniji model van maticnog trzista. Koji se drzi na konstantnih 150-180.000 komada u Evropi vec deceniju i po.

3 hours ago, djole81ar said:

Ne znam zašto bi se pomenuti elektro model uopšte zvao Panda kad nema veze sa njom, a još će stara verzija da se proizvodi. Ovo je više punto nego panda :)

Dzaba se trudis ako pokusavas da nadjes bilo kakvu logiku kod Zabara :) . I generalno, a tek u imenima.

Njihova C klasa vozila: 128, Ritmo, Tipo, Bravo/Brava, Stilo, Nuova Bravo, Tipo... Totalni zbun i diskontinuitet i za nas sto ih pratimo. Dok je Golf kod Nemca Golf jos od 1974, kroz maltene dvocifren broj iteracija.

Ili ista stvar u B klasi: 127, Uno, Punto, pa onda maltene isti model i Grande Punto i Punto Evo pa opet Punto (MY12)... Zato su i tu gde jesu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod modela zar je moguce da nijedna 132-ka nije prezivela? U svoje vreme bio ozbiljan i pozeljan auto. Nisam video da se igde prodaje ili da je neko sredjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ove felge sa 132-ke... Znate kako su dobre bile na, recimo  jugiću kad se iseku pa okrenu (promeni Et). Uau!!!

 

Fiat 132.jpg

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ritmo je imao ogroman ET, secam se da su drugari iz Smedereva imali Ritma 130 TC ( abart ) i da mu ET fabrickih tockova bio nesto preko 50. Izuzetno sirok trag je auto imao i iz tog razloga ogroman ET. Jugov fabricki ET je bio oko 30, 38 valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

i da mu ET fabrickih tockova bio nesto preko 50. Izuzetno sirok trag je auto imao i iz tog razloga ogroman ET.

A ono kad danas svi jure sto manji ET, distancere i izbaceniju felnu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, neshtry said:

Normalan civilni Ritmo,sa 13 točkovima

On je imao ET oko 40 - 45, takodje izuzetno "uvucene" felne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano konkretno za ovo - zato i prebacujemo sadrzaj sa eksternih portala na FLCS forum.

Ili za oglase i sl. bar "raspalimo" PrintScreen.

U ne malom procentu situacija ostao bi samo "mrtav" link, a nase teme u tom slucaju postaju besmislene za buduce citanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljene su fotografije radne verzije, verovatno bez dozvole, tj.procurile su.

U pitanju je maketa, ne znam u kojoj srazmeri.

Autic izgleda vrlo dopadljivo, otprilike mesavina projekta Centroventi i novog Jeep Avenger.

Sve u svemu, ista Corsa ili C3, mozda i P208...:D:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...