Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

2 hours ago, simpson_H said:

Majko moja kakve sam Saab-ove gledao, moja Marea nova za njih:lol:

Tačno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna sugestija: Po mom misljenju ubrazanje 0-100 nije bas relevantan podatak ako nisi trkac.

Konkretan razlog za to je sto, na primer, Stilo jtd ima ubrzanje 0-100 10.3s, a cesto to merenje ide i do 11s.

 

Sa druge strane, auto koji sam u skorije vreme vozio i koji sam zapamtio kao najvecu mrcinu u koju sam seo, Corolla 1.3 vvti(ili kako se vec pise) ima oko 13s ubrzanje 0-100.

 

Na papiru koga briga za 2 sekunde. Ali sa Corollom jednostavno nisam imao hrabrosti da preticem. Toliko je bila troma da sam imao problema da na autoputu i dostignem 130km/h ukoliko je blago brdovit teren.

Pa onda vracanje 2 brzine nize, pa buka (barem da je lep zvuk bio),... tako da se ja najvise oslanjam na subjektivni osecaj.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, simpson_H said:

Majko moja kakve sam Saab-ove gledao, moja Marea nova za njih:lol:

 

Druže, ti definitivno moraš da kupiš auto u dobrom stanju zato što se razumeš i znaš da gledaš. Ovo sada gubljenje vremena, sredstava i živaca (osim ako nisi sado-mazo) je najgora stvar koju čovek koji se razume u vozila može sebi svesno da priušti. Prestani da se mučiš i:

1. ili uzmi kredit za razliku koja ti fali i kupi ne dobar već ODLIČAN primerak Delte od Marka,

2. ili auto za sebe nađi 'preko' sa sigurnom istorijom održavanja.

Ali i sam znaš da ovo drugo na kraju neće biti jeftino. A ako preko kupiš neku kantu kakve si inače ovde gledao po oglasima, onda ćeš napraviti najgluplju moguću grešku.

14 hours ago, bglion said:

 

BTW, ovu će na kraju da kupi neko ko se mnogo manje razume od svih nas koji smo na auto forumima i da iskreno veruje kako je našao odličan primerak. Što je još smešnije, možda ga auto bude odlično služio  :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš je dobar izbor taj subaru, sa "vrhunskim" dizel bokserom. Da je turbo benzinac pa da ne razmišljaš.Nije ti lako stari.

Da li si razmišljao o nekoj oktaviji sa boljom opremom? Neki VW 1.8T (mislim na oldschool motor, ne TFSI i TSI), pa na plin? Ili neki Volvo turbo benzinac?

I koliki ti je budžet na kraju krajeva? Mislim koliko si spreman da tresneš za auto bez registracije, velikog servisa, guma i slično. Ja uvek računam još 500-1000€ preko za dodatne zajebancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije se nikako proslavio, prolupao je svaki. Po meni je isto smeće kao i Honda 2.2 turbo dizel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami prolupali jesu ali samo u prve dve godine, neka frka sa uljnom pumpom. Posle toga savrsenstvo. Drugar ima taj motor u Foresteru, bukvalno kao benzinac, linearno ubrzava nema nikakve turbo rupe, ne cuje se. Strasan auto svaki sraf made in Japan.

 

Ne da nemam srece nego neverovatno, pre dva sata mi prodat prvi pik za privremeno resenje Golf 5, ja dosao da ga gledam a kupac ga kaparise jbg.:huh: Ruzan osecaj kad ti ode pred nosom ali ko zna zasto je to dobro. Po svoj prilici necu da jurim auto nego da cekam da on juri mene:lol:

 

Imam dva budzeta, ili 7 soma za direktan auto ili 4-4.5 soma za neki Golf privremeni koji nece mnogo izgubiti na vrednosti. Golf kao krajnja opcija tesko da dolazi u obzir. Nudi mi se Pasat B6 2.0 sa pravih 200k, klot nad klotovima sem automatske klime, 6500e bukvalno samo da ga registrujem i teram kao casa, ali necu poljoprivrednu mehanizaciju. Prvi pik i dalje Delta. Ko zna mozda Markobgd shvati za godinu dana da je bolje meni da proda za 7 soma svoju nego da se drka 2 godine na oglas:lol::lol:

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi pik i dalje Delta. Ko zna mozda Markobgd shvati za godinu dana da je bolje meni da proda za 7 soma svoju nego da se drka 2 godine na oglasdefault_laugh.pngdefault_laugh.png

Platices na mostu


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li spreman da se kladis da necu ?:lol:

 

Stara sam ja cekalica.

 

Uz svo duzno postovanje Delta 2009 ne vredi tih 8600e  koliko Marko trazi. Naravno njegovo pravo je da ceni svoj auto koliko hoce, sjajno je odrzavan auto.  Ali koliko god je odrzavan on je jos malo pa 9 godina star. Isto kao kad bi ja sredio Mareu za soma i trazio za nju 2 soma. Dobio bih nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za golfa ili pasata moras samo da reagujes momentalno inace sve sto iole vredi ode odmah, pogotovo golf :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije korektno komentarisati cenu...

 

Ja koliko dugo gledam Delte, pogledaj napolje, Nemačka, Holandija, Italija... Pređena km, godište, nivo opreme. 

Videćeš da je skuplja ili je ta cena  kao kod nas.

 

E onda odeš na plac i tamo fantazija, auto jeftiniji nego u zemlji odakle je uvežen (ako se pogleda km, oprema...), neudaran, uglavnom vožen na autoputu. KAKO?!

Jbg, puno je kad treba da platiš, a da prodaješ...? Napisao sam na prvih par postova na ovoj temi, bez 10000 nema Delta da valja i da je upgrade u odnosu na Mareu u svakom smislu. Markova je jedna od boljih i pouzdanijih na oglasima a i ovde. 

 

I nije relno da ima golf 5 da valja za 4500 evra, možda 2005-2006 i to teško. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, andreja.micovic said:

Nije korektno komentarisati cenu...

 

Ja koliko dugo gledam Delte, pogledaj napolje, Nemačka, Holandija, Italija... Pređena km, godište, nivo opreme. 

Videćeš da je skuplja ili je ta cena  kao kod nas.

 

E onda odeš na plac i tamo fantazija, auto jeftiniji nego u zemlji odakle je uvežen (ako se pogleda km, oprema...), neudaran, uglavnom vožen na autoputu. KAKO?!

Jbg, puno je kad treba da platiš, a da prodaješ...? Napisao sam na prvih par postova na ovoj temi, bez 10000 nema Delta da valja i da je upgrade u odnosu na Mareu u svakom smislu. Markova je jedna od boljih i pouzdanijih na oglasima a i ovde. 

 

I nije relno da ima golf 5 da valja za 4500 evra, možda 2005-2006 i to teško. 

Pobogu ne komentarisem cenu, pravo je prodavca da istu formira kako on misli da treba. Cak sam uvek podrzavao te stvari bez obzira na realnost. Samo kazem da je meni mnogo para za 2009 godiste kakva god da je. To je moj stav i tu nemam nikakvu dilemu. Malo dodas i kupis nesto sa 0km kakvo god da je.

 

Kako bre nije realno za Golfa5 mada u Srbi generalno lud narod po pitanju tog auta. Nov Golf7 uz blago cenjkanje 15k a ovamo 10 godina star da kosta 6-7? To samo ovde moze i nigde vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što nisi dao drugu šansu 159. Mišljenja sam da bi se svako ko voli da vozi brzo navikao i lako preokrenuo sve te minuse na prvoj lopti u pluseve. Posle mnogo godina posedovanja 159 jedva sam našao dostojnu zamenu. Takva kola se više ne prave, a Delta je najobičnija konfekcija naspram.

 

Par dana mora da se vozika Alfica da bi ti ušla pod kožu. Navikao si na prelagan volan i menjač, ali nije ti to uvek prednost. Mnogo je lep osećaj biti u stalnom kontaktu sa autom i podlogom, osećaj na volanu tog auta je doveden do perfekcije i ovo je sad poslednji voz da se tako nešto oseti, a budimo realni, za smešne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mi verujes dusa me boli za Alfom, ono bas najiskrenije. Ali kako idu godine sve vise sam za user friendlly auto a kod Alfe sve mi je tesko i to bas tesko. Sednem u klincevog Clia pa se odusevim kvacilom, menjacem i volanom a Clio bas i nije top sto se toga tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces kompromis user friendly a volis alfu, uzmi alfu automatic. Jedino sto nece piti potrosnja friendly :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad prijateljski savet, Honda Civic 1.8 benzin 140ks? Auto predobar, pouzdan, kvalitetan a ispunjava dosta tvojih zahteva osim toga da bude dizel... Gepek ko u Delti, sve mekano za voznju, potrosnja kao dizel 2.0 otprilike...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

simpsone batali to, imam dobar bajs za tebe ima da teras tocak ko lood, a stomak ko za olimpijadu, a i zena ima da se obraduje.  :)

Matori ziv li si? Sta ima?

 

Edited by Gedza

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ticma said:

A sad prijateljski savet, Honda Civic 1.8 benzin 140ks? Auto predobar, pouzdan, kvalitetan a ispunjava dosta tvojih zahteva osim toga da bude dizel... Gepek ko u Delti, sve mekano za voznju, potrosnja kao dizel 2.0 otprilike...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ticma, nije to dobro kao accord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je kao acc ali znam ljude koji je voze po 200k skoro i nista sem redovnog odrzavanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na strpljenju, ja isto ne mogu da cekam tako dugo na auto, pogledam 3-4-5 auta max i kupujem, nisam se mnogo puta prevario u kupovini tako da smatram da je gubljenje vremena gledati po 30 auta dok ne nadjes neku "perfekciju" koja isto tako moze da te iznenadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Gedza said:

simpsone batali to, imam dobar bajs za tebe ima da teras tocak ko lood, a stomak ko za olimpijadu, a i zena ima da se obraduje.  :)

Matori ziv li si? Sta ima?

 

 

Gde si Misho moj ti sisho:lol:, sta ces ti ovde medju finim svetom:lol:

 

Vidis kakve mene muke muce, nije da i to vozis neko Italijansko cudo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...