Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

Postovane kolege.

 

posle eto 11 godina druzenja sa Mareom, dodje trenutak da se penzionise. Sasvim zasluzeno, kupio sam je pun predrasuda, ispostavilo se da me ni jedan auto nije tako dobro sluzio u zivotu a bilo ih je zaista dosta nekih cak i od 0km.

 Marea mi je presla 320k km kupljena davne 2006, od kojih sam ja presao 180k. Za sve ovo vreme nisam imao apsolutno nikakvih znacajnijih problema, sve se svelo na tipicne grescice i sitne kvarove, od senzora preko vakum pumpe turbine (kad sam mislio da je protokomer), rekao bih sve beznacajni kvarovi i sitnice. Nikad me za ovih 11godina nije izdala, nikada se nije desilo da ne upali, nikad podigao haubu na putu nisam ili parkirao u zaustavnoj traci a bilo je sasvim solidnih tura po cca 1000km bez gasenja. Ako nekom nesto znaci skoro sam zamenio treci set kvacila a zamajac je jos uvek fabricki. Jedno vreme je bila i cipovana ali sam digao ruke od toga jer sam poceo da se trkam od semafora do semafora kao napaljeni klinac od 20god. Unutra je i dalje ocuvana sem onih rukohvata na vratima, spolja nema gde nije cuknuta jer mene to ne zanima toliko sve je to sitno a ne vozim se napolju da bih gledao kako mi auto izgleda.

I da ne duzim vise o vernom slugi, dosao je trenutak za zamenu i nemam nameru da previse odstupam od proverenog koncepta i sada vec svoje navike.

 

Naime kupujem auto u narednih mesec-mesec ipo dana i izbor je pao na Alfu 159 limuzinu ili Lancia Delta. U kombinaciji je bio i SAAB 1.9 ali sam odustao posle sedanja unutra, previse lose plastike u entterijeru i meni jako tesan auto. Budzet je do 7000e

Dakle ako postavite pred sebe ovakav izbor Alfa 159 ili Delta 1.6/2.0 (1.9 zbog dve turbine necu), za koji bi se automobil odlucili i zasto? Voleo bih da cujem argumentovana objasnjenja onih koji imaju jedan ili drugi auto a naravno svako misljenje cu uvaziti pa cak i oko nekog drugog auta.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva auta su skroz razlicita po svemu tako da moras da gledas sta tebi vise treba. 159 je i visa klasa, bolji auto po svemu pa cak imas i bolji izbor motora. Delta je niza klasa, nasminkani Nuova Bravo - stilo ali jeftinija sto se tice trapova eto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Sto rece kolega iznad, nije ista klasa. Ja vozim Bravo (sto je vrlo slicno Delti) i za mene je super komotan jer sam presao iz Punta. :)

Da li bi to tebi bio mali auto posle Maree, to ti sam moras da vidis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate kako. To da su Bravo i Delta maltene isto sam i ja mislio za Marea-Lybra, ali...
Lybra je space shutlle za Mareu bukvalno. Od nacina farbanja pa do izbora materijala, cvrstine skoljke, tehnickih resenja. A posebno je izrazen onaj subjektivni osecaj kad si u jednom i u drugom autu. To sto dele istu platformu je nesto drugo.
Alfa jeste nesto visa klasa samo se ja bojim da mi je skucena malo. U Delti mesta koliko volis.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, simpson_H said:

Znate kako. To da su Bravo i Delta maltene isto sam i ja mislio za Marea-Lybra, ali...
Lybra je space shutlle za Mareu bukvalno. Od nacina farbanja pa do izbora materijala, cvrstine skoljke, tehnickih resenja. A posebno je izrazen onaj subjektivni osecaj kad si u jednom i u drugom autu. To sto dele istu platformu je nesto drugo.
Alfa jeste nesto visa klasa samo se ja bojim da mi je skucena malo. U Delti mesta koliko volis.

:clap:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto vidim da spominjes prostor u kabini... Ne znam koliko si visok, ali sedi recimo u Alfu napred, namesti se lepo pa probaj da komotno sednes i pozadi...

Ako si preko 185cm, mislim da ces bas tesko da uspes.

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas o tome i razmisljam. Ako nesto ne podnosim to su kolena putnika u mojim bubrezima. Napred svakako ima dovoljno mesta u oba auta. Dal je Alfa bas toliko tesna pozadi? Mada ste generalno u pravu da ni sam ne znam sta hocu :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta ima više mesta od 159. 159 je, kao i većina alfi, okrenuta vozaču. Za vozača je super i pregled, instrument tabla, sedenje... Ali sve dok se ne potera 4 putnika. Pošto vozim Mareu, a vozio sam i 159 i Deltu, mogu reći da 159 ima manje mesta pozadi nego Marea, makar kad ja vozim. 

Za Deltu, kada sam probao, poveo sam brata i seli smo obojica. Ja sam oko 2m, brat je malo niži i kada sam ja seo da vozim, on je pozadi imao oko 10 cm prostora između kolena i vozačevog sedišta. Delta ima pomičnu zadnju klupu što je super stvar. Po dimenzijama je veća od Maree (duža par cm) ali ima manji gepek. 

 

E sad, mislim da za 7000 ne možeš da uzmeš dobru Deltu. Za dobru Deltu, mislim da je minimum 8500-9000 eura (i to pre 2010.). Pod dobrom Deltom mislim da se oseti razlika da si prešao iz narodnog automobila u premium segment. Ali isto tako da je očuvana, da te ne sačekaju gremlini čim prećeš koju 1000km. Dakle, Platinum ili eventualno Gold serija. Ako gledaš Oro, tu ti dođe isto što imaš u Marei, volan, menjač... 

A ovo što sam naveo je razlog zašto ne kupujem još uvek Deltu. Bez 10k eura se ne upuštam u traženje i kupovinu. I tada, najverovatnije inostranstvo, pošto ovde na oglasima veoma retko izađe neka vredna gledanja.

 

Alfu možeš da nađeš ali isto starije, tipa 2006-07. Očuvana i održavana vozila se retko prodaju i treba tražiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, ja uvek kad uzimam polovnjaka spreman sam da ulozim soma evra u njega, znaci veliki servis i sitnice. Ne racunam u kupovinu nalickanog auta spremnog za prodaju bez dodatne investicije. Dugo pratim oglase i ponuda je velika do te cifre, e sad moguce da gresim ali do sada se ni jednom nisam prevario pogotovo sto nemam nameru cesto da menjam auto.

Hvala ti za te informacije oko velicine auta, to je jedino sto me odbija od Alfe, tacnije to je sustina mog pitanja. Ali sad si me dodatno ukopao da je pozadi tesnija od Maree pa mi nije dobro, obzirom da u Marei iza mene moze da sedne beba ili ozbiljno kratak covek. Manje od toga znaci bukvalno iza mene niko :)

 

Recimo iz Slovenije mozes da uvezes Alfu 159 od prvog vlasnika, slovenacko poreklo auta 2008 sa sve carinom i dazbinama ne bi trebalo da predje 6500-7000

 

I nisam previse zahtevam po pitanju opreme, podizaci, automatska klima, manualni menjac i meni dovoljno. Nista me ne zanima od dodatnih komplikacija tipa hill holder, start-stop, parking assist i to. Eventualno samo parking senzori ali i to se lako doda naknadno.

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sekirajte se za putnička kolena u vašim bubrezima u 159, sedišta imaju ojačane ploče širom celog naslona sa zadnje strane i nema teorije da osetite kolena

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim sam procitao Delta i dugo na oglasima, znao sam da je ova. I ja se pitam sta joj je.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, andreja.micovic said:

Najslabiji paket opreme. Stoji dugo na oglasima. 

 

Ne znam da li je neko sa foruma gledao kad je kupovao

 

@Sava

@Milutin-NS

 

Makar nije manualna klima :)

 

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da je gledam. Slaba oprema, ratkapne, i nekako tuzno deluje. Nisam je dugo video, i cini mi se da je bila kada sam ja kupovao kola dosta veca cena

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najslabiji paket opreme. Stoji dugo na oglasima. 
 
Ne znam da li je neko sa foruma gledao kad je kupovao
 
[mention=8914]Sava[/mention]
[mention=268]Milutin-NS[/mention]

Kad sam je jednom pogledao i video kolko nema opreme, tolko sam je dobro zapamtio da mi vise nije palo na pamet da ponovo udjem na isti oglas

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i sva je nekako strokava, da ne spominjem ove patosnice.

Jeste da je glupost, ali me bas odbijaju...

 

On 5/29/2017 at 10:23 AM, andreja.micovic said:

Ako gledaš Oro, tu ti dođe isto što imaš u Marei, volan, menjač... 

 

Oko vecine stvari se slazem, ali mislim da je ovo krajnje neozbiljno reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo su im pale cene u zadnje vreme, cemu doprinosi i sve ovo sto se uvozi :huh: ...

 

10 hours ago, danijel55 said:

I sta dobijemo kada kliknemo na ovaj link iz posta od pre 10h - neaktivan oglas. Generalno, celo pisanje iskljucivo na osnovu linka postaje potencijalno beskoristan sadrzaj za forum i ljude koji ce to naknadno citati, kada citirani oglas bude trenutno neaktivan ili trajno obrisan.

Zamolio bih (a i pravilo je foruma) da se uz link prilozi i PrintScreen oglasa, kako bi se znalo o cemu se diskutuje, a sadrzaj foruma bio nezavisan od drugih portala.

 

Evo i primerka o kome se pisalo par postova iznad:

Untitled.thumb.jpg.9f72a18a48f4f4d3198a74f664ae0b13.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 Namerno sam stavio neozbiljno. Mislio sam da, sem godišta i lima, nije neki upgrade. Pogotovo što je razlika u ceni kod polovnih automobila mala u zavisnosti od nivoa opreme.

Što se vidi u ceni ove 2 delte u oglasima iznad. Meni što je sumnjivo kod ove 2.0 je km. Piše i da ima 4 nove gume (po šari mi liče na Riken ili Taurus, možda grešim). Ako se pogledaju cene auta preko, Platino Delte 2.0 kreću od 6-6500 eura sa pređenih 200+ kkm. A ovaj mora i nešto da zaradi, da je dotera, plati porez... Svakako lepo izgleda i treba otići i pogledati. Slike na PA, pogotovo sa placa, su jedno stanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Ivan said:

Lepo su im pale cene u zadnje vreme, cemu doprinosi i sve ovo sto se uvozi :huh: ...

 

I sta dobijemo kada kliknemo na ovaj link iz posta od pre 10h - neaktivan oglas. Generalno, celo pisanje iskljucivo na osnovu linka postaje potencijalno beskoristan sadrzaj za forum i ljude koji ce to naknadno citati, kada citirani oglas bude trenutno neaktivan ili trajno obrisan.

Zamolio bih (a i pravilo je foruma) da se uz link prilozi i PrintScreen oglasa, kako bi se znalo o cemu se diskutuje, a sadrzaj foruma bio nezavisan od drugih portala.

 

Evo i primerka o kome se pisalo par postova iznad:

Untitled.thumb.jpg.9f72a18a48f4f4d3198a74f664ae0b13.jpg

 

 

Do sinoc ne bio aktivan oglas.6700e sa navigacijom ,oko 140k presla.

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10015594/lancia-delta-20-mjtd

 

Screenshot_20170601-110409.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, danijel55 said:

Tu prodaje moj drugar, vozi se vec 2-3 godine u Srbiji, nego mu vracena i zamenjena za BMW X1. Skinuta joj kilometraza 100k i DPF za vadjenje, zato je i skinuta sa oglasa dok se ne sredi to oko DPF-a.

 

U principu bezveze je loziti se na kilometrazu, apsolutno ne postoji uvezeni dizel auto sa pravom kilometrazom. Makar od ovih sto se javno nude u oglasima. Sve sto ima dizela je 300+k km. Napolju 7 godina star dizel auto moze da se kupi sa ispod 200.000km samo od vlasnika ali je po pravilu skup.

Tako da treba prekinuti sa praksom komentarisanja kilometraze jer je sigurno skinuta :)

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...