Jump to content
FAS Goran
CrackFox

Astra J GTC 2.0 165ks

Recommended Posts

Sto se tice  fabričkih felni, 19 se meni nijedne ne svidjaju em su 8 jota sa velikim et i potrebni su distanceri od minimum 15mm da bi na nesto ličile. 20 su mi jedino lepe one od opc ali te naći je pravi bingo a i njih bi trebalo malo isturiti pošto su 8.5jota i et oko 40... a i ako ih se nadje to ispod 1200e nema šanse dobiti. Ovo su tuning felne od 9.5 jota i ko voli tuning zna o kakvim se felnama radi. Ja generalno volim kad felne dodje do ruba pa i preko sa  strečom gume. Jbg neko ne primećuje ništa kad je točak uvučen a meni je to glavna stavka kod upgrade da ne kažem tuning auta. Spustanje i široka felna ili distanci... ovaj JR11 je dosta dobra felna za nas koji volimo malo extreme varijante. Ko nije u tome nije mu bitno ni jotaza ni et  i ok mu je svaka fabrika. 

Bole dosta sam blizu odluke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam sta volis buraz i po meni je to - to. ne kazem da ima i lepsih ali tvoj set za ovaj + 200e dolpate na licu mesta uz probu -- pa nema bolje kombinacije po meni , pogotovo sto si napisao koliko je jedna nova. ja bih to pazario i kraj -- ali ti se pitas jer je auto tvoj. ja ti samo dajem podrsku jer mi se stvarno svidjaju na ovoj sivoj .......... gume mozes da vozis sa tom sarom jos dve sezone ladno ........ bar mislim. kod nas je za letnje granica sare min. 1.8mm ako se ne varam ali ne znam za dole .......... ako su ocuvane kao tomasonke kupuj i uzivaj. i kako je krenulo kupaj se i za mene - ja cu ove god. tesko da idem na more - sve me neke gluposti salecu do sad ...... jbg-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeno. :) Stoje odlicno, slikacu malo kasnije ...Covek mi ladno da 20 sigurnosnih matica onih dugackih sa tim felnama i one carape za te felne, za zimu umesto lanaca, novo nekoristeno. Pa te dve stvari vrede 60-ak eura minimum.

Sto se tice felni nisu u perfektnom stanju ali zadovoljan sam, gume vise lose nego dobre ali sezonu ce izgurati , zadnje i dve sezone.

I odlican sam potez uradio sto sam se odlucio na 19" a ne na 20 posto je dosta tvrdji u odnosu na 18. Mogu zamisliti sa 20. Meni je ovo sad na granici udobnosti tako da jos jedan plus za ove 19.

Slike malo kasnije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Regolari :)

Evo slicica, uzivo izgleda jos bolje. Interesantno da gazni sloj gume nije jako pomeren u stranu u odnosu na moje fanricke 18, samo je felna izletela napolje.

Definitivno 20 najlepse izgledaju (sto se tice velicine) na GTC-u ali i ovo je znatno tvrdje od 235/50 r18 tako da hvala Bogu sto nisam puko velike pare na 20. Mislim da bi pop...eo.

1_resize_resize.thumb.jpg.a68e68e56c1a7ec4a99d32ca33c4328e.jpg2_resize_resize.thumb.jpg.f1594a1022b76bae0220c8dd6676ec49.jpg3a_resize.thumb.jpg.c49b0e9b8343db55f7962814a295c91b.jpg4_resize.thumb.jpg.a3ec20e8dbdd767c770e9008bb516a28.jpg5_resize.thumb.jpg.eb6c8ee638eae18d02a8ffab94df1105.jpg6_resize.thumb.jpg.f32db42a59b25fb2c31e2d9300eea2a5.jpg7_resize.thumb.jpg.ecaee602656ce1497b9f89540e0c46e3.jpg8_resize.thumb.jpg.453530d0728c72cac0472148cf1a96d6.jpg

 

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva mašina, prelep auto! B)

 

Pozdrav za kolegu "Opelaša". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim sta reci a ne zaplakati  :cry: ---  od lepote naravno :P

 

ekstra stoje na ovom tvom opelu ......... :wub:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam i zaboravio da jos uvek imam hrom lajsnu ispod plasti dipa, brao Silenci ;)  . Nju mozda i otkrijem ubrzo radi promene ali prednju masku ne diram...

Ali ja jos ne verujem kako sad astra izgleda na putu od napred i nazad zbog 9,5 jota i izbacenosti felne . SLike ne mogu preneti utisak... Dao zeni da provoza malo, ali samo malo :) . Ove felne su za cas ostecene ako ne pazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se ovde smrzosmo,sad će i sneg a ti uživaš sa makinom u kratkim rukavima :lol::thumbup:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra auto, a i put za voznju, i pogled je odlican....
Koja kamera je u pitanju?

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kuvalja said:

Extra auto, a i put za voznju, i pogled je odlican....

Da znas da jeste, predeli i put su cisto uzivanje ;) (kao i veliki deo Jadranske magistrale). Ovo je konkretno deonica do odvajanja za GP Gornji Brgat (i dalje za RS i Trebinje), pravo se nastavlja za Kupare, Cavtat i Crnu Goru.

@CrackFox

Izvini za off, kad pomenuh Kupare - imas li ikakvu informaciju sta se desava sa onim ogromnim ex-JNA odmaralistem (imao sam priliku da ga obidjem 2011.)?

Sjajne fotke i predeli, uzivancija je videti ovakvu masinu u ovakvom okruzenju. Ti i kolega @DiscoVolante nam donosite miris borovine na forum :) . 

A ti Ivane drndaj ovo do leta :lol: :

ecolo-pine.thumb.jpg.2399dfb2a19b193d150c9f971846b7c4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi su im putevi i kako je sve sredjeno okolo -- e srbijo majko mila ............ za 300 god. ti neces biti ni blizu ............ uzivaj bratac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane to je taj put, magistrala im je preterana ali nonstop nešto kopaju, rade, nikad da završe sa poslovima... Kupari su ti isti kao i 2011. god s tim što je nešto počelo da se krči, mislim da su ih neki Rusi kupili...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Bole nemoj tako, u Srbiji će već 2018 biti bolje kako se prica ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole nemoj tako, u Srbiji će već 2018 biti bolje kako se prica ;)  ---

 

--- dobra ti fora brate moj , gledam ih skoro svaki dan bgd-obrenovac kako skupljaju djubre pored puta u kese , rade ljudi svoj posao i ujutro kesa i kojekavog smeca opet brdo pored puta a vetar to raznosi na sve strane , o tome ti ja pricam -- nema od nas nista ............ :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sve tako sjajno sto se tice puteva u Dubrovniku. Konkretno grad zna biti uzas, jednosmerne ulice znaju biti jako lose koliko su grbave ali s druge strane se pojavi mikro asfalt koji je kao staklo, kao da poletis  :) .

U mom slucaju sto se tice niskog profila, je da je mogao biti i nizi profil ali ne bih da odudaram od fabrike. CInjenica je da je 235/45 malo visoko za 19  ali kazem i ovako je osetno tvrdja voznja od 50 profila sa 18.

Ne znam da li tripujem ili mi je prevelika razlika u tvrdoci kad sam presao sa 235/50 r18 na ovu 235/45 r19  u odnosu na bivseg brava i 225/45r17 na 225/40 r18. Jedina razlika je sto su ove 19 9,5 jota i guma je dosta strecovana, doduse i malo su losije gume tj sare (4mm) dot je 2015. Jel igra neku ulogu strecovana guma na udobnost?

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...