Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Hvala @PremieRacing!

 

Auto nisam jos ni ja video :D Trebao bi da stigne sledece nedelje pa kacim slike i utiske. 

 

Za sada mogu da podelim specifikacije:

 

  • Geely Atlas Pro u flagship opremi sto ukljucuje:
  • 4x4 po potrebi
  • Hibridni sistem koji izbacuje 190ks kombinovano
  • 18" felne (dobro je da neko ne stavlja 19/20" na C klasu konacno)
  • Automatik 7 brzina DCT
  • LED farovi
  • Citanje znakova
  • Drzanje u traci i adaptivni tempomat
  • Elektro otvaranje gepeka
  • Krovni nosaci
  • Grejaci sedista napred i pozadi

 

To je zanimljivije od opreme.

 

Ono sto nema, a sto sam jos zeleo na ovo su panorama i saltanje na volanu, ali jednostavno nema nijednog u ponudi.

 

Detaljnije utiske i slike kacim sledece nedelje :) 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na to je covek u salonu kukao vise od mene :D Ja ih nesto ne volim previse i imam naviku da gledam uvek u stranu tako da mi nece nedostajati.

Ali apsolutno se slazem da je na toliko opreme glupo ne staviti jos senzor mrtvog ugla

Sa druge strane su stavili grejace sedista pozadi sto je bas retkost za ovu klasu

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam osecaj na QQ da nije bas pametan taj senzor. Ucinilo mi se da par puta nije odradio posao, a nekad 15m oko mene primeti auto. Tako da sta god pokazao imam naviku da ipak okrenem glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam morao da gUglam...i mogu ti reći da izgleda dobro. Lepo. Skladno. Sviđa mi se i enterijer. 

 

Nego - koja boja?!?

Plavi, beli i Vermilion mi se đasvi   :wub:

mada je i ovaj miš sivi dobar...

miš Atlas.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, PremieRacing said:

Nego - koja boja?!?

 

Nazalost opet crna. Bas smo se lomili, cak i za crvenu, ali na kraju smo uzeli crnu jer su mi sve ove bile neubedljive nekako, ipak elegantnije izgleda u crnoj boji.

 

Tako da cu opet izgleda voziiti sivi auto koji je ispod crn :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ispade treci auto koji posedujem da je u crnoj boji, a nije da sam nesto planirao unapred niti da volim iskljucivo crna kola.

Na Leonu je bio razlog sto bas klinacki izgleda u bilo kojoj drugoj boji. Bas sam bio zagrejan za tirkizno plavu, ali ocekujes da iz tih kola izadje neki klinac :D 

 

Geely mi najelegantnije izgleda u crnoj, mada mi se i tamno siva bas svidjala. I na kraju ispade crna, ne znam ni ja zasto smo tako odlucili.

 

Za Deltu nije bilo puno izbora, naisao dobar primerak i uzimaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je samo brinula pouzdanost, ali garancija bi trebala da pokriva svih 7 godina sve osim potrosnih delova.

Takodje servisna mreza se vec vrlo lepo siri tako da imaju i servise u Novom Sadu i Kragujevcu tako da mi se cini da ce ostati.

 

I ceo utisak mi je da Geely zeli da igra na sigurno ovde; Idu samo sa jednim modelom, nema ni panorame jer su imali nekad prituzbe, deluje da su bas odlucili da se dokazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, igor0511 said:

Meni zavisi od modela, neki su mi bas lepi.

Mada iskrneo ne znam kakvu BMW ima buducnost sa ovom ponudom motora. Nekako su suvise fokusirani na 2.0 dizel.  Jeste odlican motor, ali uz sve eko norme i gluposti sve vise slusam kako imaju ljudi probleme sa EGR i DPF. 

 

Meni je zato i bio prvi pik benzin da ne cinculiram kada ce regeneracija DPF, koliko je stajao u koloni i slicno. A i na mojim rutama dizel nije stizao ni radnu temperaturu da dostine cim krenu hladnije temperature

Jedan drugar pre neku godinu kupio M340i i završio u servisu na prinudnoj regeneraciji GPF-a.

Rekli mu da je suviše dugo vozio samo po gradu i da to za GPF nije zdravo. 

Prosto, savremeni benzinci su dosta osetljivi. Ne baš kao dizeli, ali, mnogo više nego ranije.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Mene je samo brinula pouzdanost, ali garancija bi trebala da pokriva svih 7 godina sve osim potrosnih delova.

Takodje servisna mreza se vec vrlo lepo siri tako da imaju i servise u Novom Sadu i Kragujevcu tako da mi se cini da ce ostati.

 

I ceo utisak mi je da Geely zeli da igra na sigurno ovde; Idu samo sa jednim modelom, nema ni panorame jer su imali nekad prituzbe, deluje da su bas odlucili da se dokazu.

Treba da te brine samo eventualna dostupnost delova, nisam siguran da imaju magacin u Evropi. Čak mi je diler iz NS-a pričao da se još uvek i ne prodaju po Evropi. Inače auto je bombona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jos jedna moguca muka, cak i vozila stizu iz Kine mesecima brodovima. Meni je tu bitno samo da ukoliko dodje do nekog problema imaju zamenski auto. Dokle god to funkcionise neka popravljaju vec koliko treba (mada se nadam da nece ni trebati :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 cestitke , da uzivas bezbedno i bezbrižno u svakom kilometru voznje.
Moram priznati da si hrabar gledao sam ga na premijerno sajmu prosle godine, sjajno izgleda i daje mnogo za novac koliko kosta. Ja bas nisam u SUV fazonu ali sam ga ozbiljno razmatrao. Iako je proizvodjac ozbiljan, nekako nisam imao hrabrosti da budem medju prvima koji bi ga vozio kod nas, iz svega gore pomenutog.
Sve ostalo, sjajan izbor i nadam se pun pogodak!

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 juce otvoren Chery salon u NS. Bas cu da odem da provozam i da uporedim kako ide gdi vs t3 mhev :) 
Ako budu imali onaj sa 7 sedista kao testni, bice super. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@darkman14 pisi obavezno utiske, bas me zanima kako ce ti leci posle Gilija.

 

Meni je sad kasno za promenu odluke, mada nisam mnogo ni razmisljao iskreno. Jednostavno mi je Cherry prebljestav za moj ukus.

Vise me zanima da cujem utiske iz prve ruke. Da je po utiscima onog Testosteerona bukvalno bi bila razlika kao da su druge klase :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, igor0511 said:

hvala :) Inace ne cuje se nikad motor, bas je ususkan u plastikama.

Malo mi je cudan osecaj sot ne cujem ni motor niti primetim saltanje. Koliko god se ja trudio ne skontam kada ubaci u drugu brzinu, samo vidim D2.

 

Inace, prvi utisci su mi sledeci:

 

  • Grejanje sedista i volana je bas brutalno, kroz 10ak sekundi na najjacem ne moze da se sedi i drzi volan
  • Mogu da sedim kao u Leonu i nije uopste onaj kamionski polozaj koji ne volim na visim vozilima
  • Podesavanje naslona na glavu prema dubini je bas kul
  • Sediste za dete se skroz lepo postavi jer se nagib klupe menja
  • Ambijentalno osvetljenje u konzoli suvozaca je bas lepo

 

Od zamerki:

 

  • VW grupacija ima dosta intuitivnije komande na volanu, osecaj mi je kao da sam u Renou - mnogo dubmica, ne znam sta cu sa njima :D 
  • Ne svidja mi se sto ne mogu da pozovem preko BT samo sa volana, tj treba da na multimediji kliknem na ime
  • Ne kontam sto su stavili zuta svetla tablice (zuca) i sve ostalo ultra cisto belo
  • Gepek je ogroman, ali ona daska je dosta niska, bez nje moze nerealno stvari da stane. Nekako je moglo da se izvede da bude 30-40cm visa daska i dobil bi lagano 30-40(lupam ali 0.4 *1 * 0.7 = 40ak l lagano)  

30-40cm visine, pa puta 100cm sirine i 70cm dubine dodje na dodatnih 210-280 litara
Gledam po slikama, verovatno si mislio 3-4cm, sto je 20-30 litara vise.
Na slikama takodje vidim kad je zadnje sediste skroz oboreno, polica je u ravni sa gornjom ivicom sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, igor0511 said:

Ne svidja mi se sto ne mogu da pozovem preko BT samo sa volana, tj treba da na multimediji kliknem na ime

Isto je i kod mene u Koroli

22 minutes ago, igor0511 said:

Ne kontam sto su stavili zuta svetla tablice (zuca) i sve ostalo ultra cisto belo

Moguće da ne bude zabune sa vozačima iza Džilija

 

22 minutes ago, igor0511 said:

VW grupacija ima dosta intuitivnije komande na volanu, osecaj mi je kao da sam u Renou - mnogo dubmica, ne znam sta cu sa njima

Au kod kolege@Siciliano na kurs! :D

 

I za kraj čestitam! Nekako i prošli put kupismo ja Aurisa, a ti Leona z kratkom razmaku! Da se vozim udobno i bezbedno, onoliko koliko želiš, pa da zameniš!

 

Al su brzi moderatori!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...