Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Farovi uradjeni kod juhice, danas stavljene letnje gume i 17 emotion.

Nije nesto preterano tvrdji, ocekivao sam mnogo vise.

 

Glupi TT okrece slike.

 

IMG-8253440742efa801eea9b707a0fae958-V.thumb.jpg.13de316cc8b91b08a1dc892a6ac83e28.jpg

20180311_145629.jpg

 

 

20180309_133338.jpg

20180304_233011.jpg

 

Sledeci je mali servis. Ne znam da li da sipam Shell ili neki drugi brend..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošalji @MS PK komplet farove, može on to da nabudži na Stila, neće mu biti problem ako budu gratis. :lol:

 

Šalu na stranu odlično stoje 17-ice i naravno da sipaš Shell. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha dobio je LED, moram polako da se ne navuce :D
Fino izgledaju na ovoj boji.
Verovatno cu Shell, vidim da ste svi zadoljni :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ostalo 0.7l od proslog servisa. Nisam nista dosipao, dokupicu jos kanticu od 4l, vidim da je standardna Ultra opet u prodaji. Da dokupim i filtere za ulje i vazduh (goriva menjao na proslom servisu) i zamenim, izacice mi smesna cifra. Neku razliku u odnosu na Seleniu WR, koliko god se trudio -  ne primecujem.

Sta je sve radjeno na farovima (samo reparacija ili novi projektori) i kakav je utisak u odnosu na prethodno stanje? Aj' na skup kod Intera za satic vremena, da vidimo kako to sija ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Ne stigoh danas mozda neki drugi vikend.

Stavljen je morimoto i sredjeni su farovi.

Daleko bolje sija nego fabrika.

 

Ali kod mene nista ne moze iz prve da se zavrsi..

Danas primetim da mi oko 140kmh trese volan, a to nije bio slucaj dok nisam montitao felne i gume.

Pitao sam ove iz beogume da pregledaju felne da nisu krive, sve su okej osim zadnje desne koja je malo kriva ali po recima decka koji je montirao, to ne moze da se ispravi.

Sutra cu opet do njih, koliko mogu da se setim oko 140 i preko su zadnji tockovi ?

Dal nije lepo balansirano( sto mi se nikad nije desilo kod njih ) ili to "malo" krivo bas utice..

Ako oni ne budu mogli da isprave videcu kod nekog drugog ako je to uopste i problem.

Hvala Milutine

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Miller iz Gruze rekao preko 140 ako trese ili felne ili gume.
Inace ekstra odradjeni farovi ,kako sijaju suvisno je diskutovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto nivelaciju bi trebalo da imaju samo oni sa fabrickim ksenonima, manuelna radi.

 

@dekirs

Dejane, sine, ajde okaci cutoff, cini mi se da i ti imas ono Z koje mene muči :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snop ce dosta zavisiti i od konkretnog projektora koji ti "zapadne", posto se u zadnje vreme pojavilo dosta bofla za smesne pare. Da radim na svom autu, svakako bih pogledao i izabrao odgovarajuci par. Videli ste koliko su ljudi imali problema (vidi se kada ovde okace projekciju farova na zidu), pre svega sa pomerenim hotspot-om, pojedini su sami cackali i prepravljali... Naravno, pricam generalno.

Sto se tockova tice, jesi li probao da izrotiras prednje i zadnje (ili vratis samo jedan stari par na prednju/zadnju osovinu, na koju vec sumnjas)? Ako dobro pratim, ti si uzeo polovne felne i nove letnje gume?

Opet, kada uzimam polovne felne, uvek bi ih vratio u "0" ako ima potrebe na bilo kojoj. Radovan u Banovcima je to radio bagatela (ako felna nije kriva u srcu), a kvalitetno. Da verujem nekome da li ce po njemu to na oko biti OK - ne bih se bas oslanjao na odokativne procene tipa "malo krive" i gledanje u pasulj da li ce se nesto desiti ili ne. Kod tebe nisu polovne gume, ali moze da se desi da se na masini lepo centrira tocak, ali da su se gume iskrivile (pogotovo ako su neki plastikaneri) i krece da trese na nekoj brzini...

Jos ako uzimam sve 4 nove gume - felne u nuli (ako ima potrebe) i obavezno centiran trap su mi "must have" :) . Smesan trosak u odnosu na cenu kompleta kvalitetnijih guma.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zidu ovako udaljen nekih 7,8 metara, kao da je levi projektor kriv. Na bankini kada skrecem oba stoje pravo i sve linije se gadjaju.

Problem je sledeci bio. Auto je naslonjen/udaren, malo je sve nategnuto, desni far je morao da vari jer je kuciste puklo. Nije bio ne znam kakav sudar jer su njegovi farovi, ispod nista nije vareno, ali dovoljno da bude problema sa stelovanjem.

Navodno bravo ima uvek malo lufta kada se stavljalju farovi, tj mogu da setaju i da se podese. Kod mene to nije slucaj sve je nategnuto. Bane kaze, da je falilo jos par puta da okrene tockic sa unutra da bi to bilo kako valja. 

U svakom slucaju meni je ovo okej kako je bilo pre, i progledao sam. Malo sam ih podigao u odnosu na njegov setup, bili su mi niski. 

 

E sad, glavni deo price oko guma/felni. Beogumu smatram za ozbiljan servis jer tamo menjam gume vec jedno 10 godina ako ne i jace. Uvek idem kod njih i ako deru ali nikada nisam imao problem.

Naime, rekao sam vam da trese oko 140, ali tresao je i na 130 malo i na 120, ali najvise na 140. Odem danas da pogledaju i ulozim reklamaciju, skinu zadnje pogledaju - balansiraju, skinu prednje - balansiraju. Pitam okej sta je bio problem ?

Kaze kolega je pogresno balansirao sva 4 tocka ?????? Navodno po recima decka koji je sada balansirao, pogresno je okrenuo tockove, tj pogresno ih stavio na masinu :D

Stvarno se nikada nije desilo ovo kod njih.. Sef je mislio da je masina losa, pa je proverio sa balansiranim tockom na drugoj masini i ispostavilo se da je masina skroz okej.

Isterao sam ga na AP, ne trese nigde milina voziti. Sava se NE CUJE. Ne preterujem guma se stvarno ne cuje. Koci fino, u krivinama je nisam probao, bice prilike za to. 

Nisam u tripu da hvalim jeftino i govorim kako je vrh kao ono skuplje ali za ono sto sam dobio za 6500/kom ja sam prezadovoljan. 

 

 

20180304_010225.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da je samo propust u pitanju... Najgore je sto ce ti tako neki strucnjak reci i da je felna "malo kriva".

Dvojka se pokazala lepo na testovima, odavno sam ljudima skretao paznju na nju, ako jure nesto u mid-range segmentu (pisali smo dosta). Nema razloga da mislimo da si u tripu ;) . Doduse, tu je uvek malo i wow efekat kada se sa starih guma predje na fine i meke nove. Pogotovo kada su dobre gume u pitanju. 

Jeste ti malo vise zarotiran ovaj vozacki projektor, u smeru kazaljke. Ne deluje mi da ce to nesto praviti problem ljudima koji dolaze u susret, najgora varijanta je da ti neko izlazi iz tvoje leve krivine. Ali opet bolja varijanta, nego kada me je kolega zvao da mu nastelujem snop, a isti projektor bio zarotiran kontra i to poprilicno. U levoj krivini bas tanko sa svetlom, a desna strana snopa tog projektora i bukvalno gadjala krosnje :) .

Hotspot ovako sa slika deluje korektno, odmah ispod "Z" preloma :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima wow efekta slazem se, posebno posle zimskih, ali secam se da je i conti premium contact 5 bio bucniji nego uhp2.

Svakako videcemo kada budem presao neku vecu kilometrazu kako ce se ponasati :D

Jeste, kao malo da je u smeru kazaljke okrenut ali svakako ne pravi mi neki veliki problem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava je pretiha guma. Kad sam nesto vagao koje cu gume, sava je po 5-6-7 db bila ispod svih ostalih. SAva 66db, lassa 71, tigar koji nisam ni gledao valjda 74 itd.

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop bluresponse je valjda 65-66, to je eco guma, a sava je valjda budget varijanta jer je sve to gy grupa.
Ima ih jos sigurno.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, vagenovac said:

Dunlop bluresponse je valjda 65-66, to je eco guma

Imao ih ranije u 205/55/16, ako se dobro secam bila je deklarisana na 68 dB.

Interesantno, cak je i bila najavljena kao "high performance touring tyre".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od dimenzije pa I brzinskog indexa.

Ali bluresponse nisu prosle pored sportske gume, preudobne I premekane su, ali mekani bokovi ne vole krivine, zato ce ovog leta da idu na 147 ili superba, a sebi neke druge :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, vagenovac said:

preudobne I premekane su, ali mekani bokovi ne vole krivine

+1, jos je kod mene bio 55 profil. Ali zato imaju Sport u nazivu :lol: .

Mada su meni za normalnu voznju (uz povremene sporCke izlete) savrseno odgovarale, posto sam zadnjih godina prilicno o'ladio kapislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...