Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

@Ivan ti si živa enciklopedija :clap:

 

Dr. za alfe u kraju je Nešec, kao što je i rekao @OMP. Prvo sam čuo za njega, blizu je mene, a i čovek sprema aute za trke, kartinge..., a šta se sve nalazi kod njega u servisu, to je za reportažu.

Nisam imao pojma da je servisni interval za pumpe tako dug?!

 

@TheWickerMan gde se nalazi Milan i Auto Sportiva servis, nisam čuo za njega? Voleo bih da ga posetim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je gore u Banjici, u Viljuši skreneš desno kod Precisiona i jedno 3-4 km. Ima i par jako zanimljivih Alfi, 147 GTA, 155 Q4, 159 TBi sa 300 ks itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesec se isto dugo zeza sa alfama i sam ih je vozio, imao je i neki projekat 147ice za trke ne znam sa tim sta je bilo a inace je dobar majstor i tjuner generalno ja ga znam jos od vremena kad je pocinjao juga da vozi na trkama pre 20ak godina.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TheWickerMan a ha, znam gde je, super, otićiću do njega. Hvala!:thumbup:

 

@OMP ta 147 još uvek je u fazi izrade, biće brutalna kad se završi. I ovako u ogoljenoj fazi izgleda opako. Vreme je Nešecu najveći problem. Jedino da se klonira u nekoliko kopija, onda bi sve stigao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22572234/alfa-romeo-giulietta-sprint-tct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Evo jedne odlicne djulijete  sa odlicnom opremom i sa nekom realnom cenom,iako znamo da su cene svih auta otisle u nebesa.Jedino mi je kilometraza malo velika,ako nije i veća

 

68c0341f54bf-1920x1080.jpg

8c28a389ee83-1920x1080.jpg

141984e7738e-1920x1080.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, ima na oba retrovizora a nigde na kolima.

Pre ce da bude da je neko farbao poklopce, jer su bili hrom.

 

Tu je vlasnik na forumu pa ako vidi mozda se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, silenci said:

Koji je taj.

Ovaj :D , imamo oko i mi koji nismo Alfisti :P :

 

68c0341f54bf-1920x1080.jpg.274b86468934ca26774585089a47a8cf.thumb.jpg.11c0489ca255961486e528d14cdae353.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi se bre iz aviona da spao lak sa oba retrovizora ne treba biti strucan pa provaliti, mene cudi zbog cega jer to nisam vidjao na julkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni odlican menjac. Drugar ima u onom Restyle 2014 sa 2.0 175ks. Menjac radi odlicno bar to sto sam vozio, njega sluzi dobro (da ne ureknem). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, TheWickerMan said:

Tu je vlasnik na forumu pa ako vidi mozda se javi :)

Evo tag, da vidi @Boxa:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam pristalica automatskih, robotizovanih i sl. menjaca ali ovaj u giulieti hvale i voleo bih da ga probam a da li bih ga kupio????

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, OMP said:

Ja nisam pristalica automatskih, robotizovanih i sl. menjaca ali ovaj u giulieti hvale i voleo bih da ga probam a da li bih ga kupio????

Kad dođem na odmor, eto me do tebe da probaš TCT.

Na satu 154k km, kod mene 62k km, problema sa TCT nula. Zamenio ulje jednom, na oko 98k km  i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni drugar ambition sa jednog drugog foruma bas pre nekih dva meseca rece kako je njegov komsija kupio Giuliettu sa automatskim menjacem i crkao posle mesec dana. 

Ja zato izbegavam polovnuake sa automatskim menjacem i jedino smem da uzmem BMW i Mercedes sa tim menjacem. Ima i tamo problema ali daleko manje nego kod ostalih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, TheWickerMan said:

Kad dođem na odmor, eto me do tebe da probaš TCT.

Na satu 154k km, kod mene 62k km, problema sa TCT nula. Zamenio ulje jednom, na oko 98k km  i to je to. 

Vise je pitanje koliko bi meni legao takav menjac, nego njegova pouzdanost, mnoge takve varijante koje sam probao mi se nisu nesto svidele da bih ih pozeleo ali rad sam da probam i taj. A slazem se da su polovnjaci sa takvim menjacima macka u dzaku pa tu treba biti obazrim i kupiti nesto provereno.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2023 at 7:35 PM, silenci said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22572234/alfa-romeo-giulietta-sprint-tct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Evo jedne odlicne djulijete  sa odlicnom opremom i sa nekom realnom cenom,iako znamo da su cene svih auta otisle u nebesa.Jedino mi je kilometraza malo velika,ako nije i veća

 

 

Iz mog ugla gledanja, meni je ova cena sasvim korektna.

Ja sam moju (1.4 TB 120 ks LPG 2017.) pre 15 meseci platio 9.000€ + 350€ za 18-tice felne i gume. Navodno je bila prešla 92.800 km. Posle sam na prvom servisu ustanovio da je prešla ipak 224.000 km. (jbg ko mi je kriv, šta ću zaljubio sam se). Nisam imao srca da je vratim prodavcu. Nisam dobio ni servisnu knjigu, ni dva ključa, zimske 16-tice koje nisu bile ni za leto. Od dodatne opreme ima samo tempomat, i automatsku klimu i al felne 16". Ostalo je ono što je standard. Moju sam vizuelno pregledao, provozao, osluškivao i kupio...

Elem, gledajući na sve to, ja sam moju verovatno preplatio, ipak ova iz oglasa je za samo 1650€ skuplja, ali zato od opreme nema šta nema! Ugrađeno je sve što se u Giuliettu moglo ugraditi. A pored toga dobija se i MA motor, Brembo, difuzori, pragovi, sedišta koja su po meni najlepša za Đulku.... A povrh svega kompletna servisna istorija automobila.

Nema sumlje da je ova bila u ponudi kad sam ja kupovao auto, uzeo bih je is prve. Ali tada sam imao izbor od samo tri komada. Jedini kriterijumi su mi bili da je benzinac i da je što mlađi od 2016. pa na dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Strasni JA said:

 Navodno je bila prešla 92.800 km. Posle sam na prvom servisu ustanovio da je prešla ipak 224.000 km.

Taj neko je momacki premotao bez blama :blink: meni bi vise bila sumnjiva ta sa 90k i nju bih vise gledao i proveravao nego neku sa 200

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za LPG mi je nekako i ocekivano da su presle dosta km. Svojevremeno sam isto gledao jednu sa LPG na placu u NS, i isto je bila vracana km, samo sam odmah provalio dijagnostikom (nisu vratili na ECU, samo na tabli)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Ecu je verovatno ozbiljniji zahvat koji pretpostavljam trazi vise vremena, znanja i opreme a ovo na satu vracaju serijski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM327 i zuti adapter za Giuliettu uglavnom otklanjaju takve dileme :D .

Tih "gasnih" iz drugog restyle ima poprilicno po oglasima, po bagatela cenama. Skidaju oglase, vracaju ih sa izmenjenim slikama, kacili su i po dva oglasa u isto vreme za isti auto (recimo taj drugi sa maskiranim tablicama i drugim kontakt telefonom)... Jedna crna, sa evidentno zamenjenom zadnjom klupom od pre restyle, stoji na oglasima maltene godinama, spustali su cenu i do smesnih ispod 8 soma (za ove podivljale cene) za par godina star auto, ali ocigledno dzaba. Verovatno presla Boga oca, ako neko iole tehnicki pismen to uzme da proveri.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2023 at 7:35 PM, silenci said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/22572234/alfa-romeo-giulietta-sprint-tct?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

Evo jedne odlicne djulijete  sa odlicnom opremom i sa nekom realnom cenom,iako znamo da su cene svih auta otisle u nebesa.Jedino mi je kilometraza malo velika,ako nije i veća

 

68c0341f54bf-1920x1080.jpg

8c28a389ee83-1920x1080.jpg

141984e7738e-1920x1080.jpg

Fino izgleda. Samo, zar nije ovo 2015 godiste? Od 2016 valjda ide FL sa "sacem" umesto lajsni?

Svoju sam platio fino vise od toga sa slabijom opremom-nemam Xenon,Bose, TCT... Imam zadnji difuzor sa dva Ragazon izduva i dosta manje KM :)
Sve u svemu mislim da cena treba da ide malo nize jedino zbog kilometraze.

 

Na G je islo fabricki el sklapanje retrovizora?

 

PS kako vam rade grejaci sedista (ko ima)? Kod mene rade ali im treba dosta vremena da pocnu da greju pa me zanima da li je tako kod svih ili samo kod mene? Inace prekidaci stoje pored volana a ne na samim sedistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je to dosta vremena da pocnu da greju? vozim u firmi mazdu cx7 sa grejacima, takodje treba neko vreme da osetis da se bulja greje a to je recimo 5min sta znam sto je i logicno jer nisu to ne znam kako jaki grejaci, na štofanim sedistima po meni i nemaju smisla samo na kožnim...inace kod mazde prekidaci stoje kod ručne, kod nekih kola su na centralnoj konzoli ispod ili iznad radija, itd. nije pravilo da moraju na sedistu da stoje.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...