Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Ručni časovnici

Recommended Posts

Kupih nedavno na netu, nepoznata marka, navijac. Stavio mu nov kais i bas mi izgleda lepo :) Jedino sto je mali, 33-34mm, da je jedno 5mm veci poceo bih da nosim sat. :) Ovako sam ga poklonio

viber_slika_2024-02-13_17-51-24-546.thumb.jpg.00e073d3532a4ea2e3e9357dad881d1b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh veci sat skoro isti i jos je automatik :D Prodavac kaze da je star najmanje sezdesetak godina. Bas je ocuvan ili ga  je neko servisirao. Zamenio mu kais i to je to :) 

viber_slika_2024-03-16_10-40-19-324.thumb.jpg.03c1f758f536ac69c9aa72fd3bf07b34.jpg viber_slika_2024-03-16_10-40-19-517.thumb.jpg.d8b5fe01f909bf12831362c37856494d.jpg viber_slika_2024-03-16_15-43-15-438.thumb.jpg.bf6a069cc8e67d0d3cd5925ee886f06b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, PremieRacing said:

IMG_20240409_194713.jpg

 

Prošlo mi vreme za edit...:

 

elem, napokon pravi Swiss Made   :wub:

Safir, dupli AR premaz, keramika, helijumski ventil, tube punjenje Tritiumom i doooobra stara poznata mazga u njemu - 2824. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Davosa. 'Low end' Swiss brend. 

 

Baš ovakav više nema, mator je i više se ne pravi, ali ima njegova novija verzija - samo kucaj Davosa Argonautic Lumis.

moja Davosa.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto me iznenadilo kod ovog sata sto sam kupio je tacnost. Sat star 60-70 godina, pri tome otvarao sam ga i ne izgleda mi da je servisiran, za deset petnest dana ide napred 15s. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 4/12/2024 at 8:18 PM, shuxx said:

mislio sam na polovan ne na nov

 

Cene kod nas nisu baš realne i normalne, ali i preko luduju već duže vreme.

 

Ovakav je od 600-800. Mislim da je realno malo/dosta manje mada i novac ne vredi više kao nekad...

 

.

 

On 4/13/2024 at 12:46 AM, city said:

Ono sto me iznenadilo kod ovog sata sto sam kupio je tacnost. Sat star 60-70 godina, pri tome otvarao sam ga i ne izgleda mi da je servisiran, za deset petnest dana ide napred 15s. 

 

Apsolutno bi trebalo servisirati ga. Zaslužuje. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
Davosa. 'Low end' Swiss brend. 
 
Baš ovakav više nema, mator je i više se ne pravi, ali ima njegova novija verzija - samo kucaj Davosa Argonautic Lumis.
440491287_mojaDavosa.thumb.jpg.9ccaa443a5f1860b895ab74cd97424fb.jpg
Ja izguglah na par minuta, vidim cene od 1200 eur... Sto je previse za moj merak

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate preporuku za neki servis u Beogradu? Znam da u Zemunu, u Gospodskoj ima neki, skoro sam prolazio ali radi dvokratno a ja naisao u pauzi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:

Ja izguglah na par minuta, vidim cene od 1200 eur... Sto je previse za moj merak.

 

Ma nov novcat sa porezom je toliko...polovan bi morao da bude 400, plafon 500. 

A kod nas na KP traže 600-950. Budale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam veliki poznavalac niti volim dati neki veliki novac za sat ali takodje volim satove i gledam da imam fin sat na ruci u svakoj prilici.
Ovo je moja "kolekcija".IMG_20240414_145223.jpg

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=21356]shuxx[/mention]
ima na FB dobra grupa za prodaju satova. Često se nađe neki dobar model koji je servisiran, održavan sa pristupačnom cenom.
IMG_3128.thumb.jpeg.f78690a23676e8200b434319b632c508.jpeg
Treba to znati, prepoznati. A ja sam tutuban za te finese

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@shuxx

zavisi koliko planiraš dati za sat i koji te mehanizam interesuje.

Ako uđeš u grupu, moderator El Blondo, ima zanimljive komade po pristupačnim cenama. Ako sam dobro shvatio on je sajdžija pa servisira i sređuje satove i posle ih preprodaje. Između ostalih, često u ponudi ima Seiko 5 modele koji se brzo rasprodaju, budu do 10.000,00 RSD. Samo obrati pažnju na veličinu kućišta sa i bez krunice. Da ne kupiš mali sat za tvoj zglob.

 

@city

Nisam iz BG ali sam čitao na drugom forumu da u Gospodarskoj ulici imaju dva časovničara i dva na Zelenom vencu, gde ljudi nose svoje satove.

Zeleni venac:

1. IMG_3130.thumb.jpeg.59d5be16aafd055bbc89dd9c45f1bf8e.jpeg


2. IMG_3131.thumb.jpeg.edfddfc36147fb6a2c372e107578525c.jpeg
 

Ne mogu ti preporučiti ni jednog od njih pošto nemam iskustva sa njima. Prenosim samo šta sam pročitao gde ljudi nose satove.

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Imam komsiju koji je veliki fan satova, trguje sa njima, kakve su tu cifre u pitanju ja nisam verovao, mahom patek, rolex i te neke skupe marke, objasnjavao mi on te dijamanti, safiri, zlato sta sve imaju u sebi mene to i ne zanima ali on se bas razume i ima neku klijentelu sa kojom trguje ide i na neke berze preko, znam da isao u minhen vise puta i ne znam gde jos pa tamo menja, kupuje, prodaje, ne znam al ludacke neke cifre sto ja ne bih ni za kucu dao kamoli sat :) ali dobro u neke satove ulaze jer im cena raste pa su dobra investicija za cuvanje love. Cak se i  posebne kutije za cuvanje satova prodaju i skupljaju i one budu prilicno skupe zavisno od cega su i kakve.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ulaganje mozda i nije losa fora. Vecina Rolexa vredi 30-50% vise kada izadje iz radnje nego sto im je prodajna vrednost.

Ali ono sto nikada ne bih podneo da uradim je da imam neki ultra skup sat i da ga ne nosim jer se plasim da ce da se ogrebe, istegne kais ili sta god :) A vecina kolekcionara bas tako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji trziste tih satova oduvek. Pre mnogo godina su se prodavci okupljali u Slaviji. Cene su isle do nekoliko desetina hiljada maraka. Ali tu je bilo i kradenih, skoro savrsenih kopija. Secam se da se jedan Patek dugo vrteo medju njima, nisu bili sigurni da je original. Bitne su im bile kutije, kaisevi, kopce to se teze falsifikovalo nego kuciste, bar je takva bila njihova prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
On 4/14/2024 at 2:57 PM, Siciliano said:

Nisam veliki poznavalac niti volim dati neki veliki novac za sat ali takodje volim satove i gledam da imam fin sat na ruci u svakoj prilici.
Ovo je moja "kolekcija".IMG_20240414_145223.jpg

 

Extra   :thumbsup:

Ali sve sami hronografi, vidi se šta ti se sviđa    :)

 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...