Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bas tako. Prvo, nece nista da im fali a drugo, za sta ih cuvas? Cuvas za nekog drugog vlasnika kome ce tvoj auto da vredi isto koliko i drugi sa oglasa, tako da, vozi to i uzivaj maximalno :)

Ja sam moje celicare prodao odmah posle prve zime, nisam mogao da docekam da vratim alu felne. Mnogo mi je ruzan bio da bih ga gledao takvog 6 meseci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta tebe zeza za 15ice

 

tjet.jpg

 

tj jak motor pa jace i kocnice....

 

skini te ratkapne da ti ne posaljem zrnketa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene opet posle nesto vise od 8 meseci i predjenih nesto malo preko 15k kilometara. Juce odradio prvi redovan servis koji su pomerili sa 20 na 15k a ni oni sami ne znaju zasto (ali zna se, samo pare da bi uzeli).

 

Sta da kazem, interesantna je voznja i svaki put se odusevim kada mu dodam gas i kad povuce a narocito na autoputu kada dok preticem nekog merdzu, audija ili bmw-a kako se okrecu i gledaju :D

Ali, koliko je interesantan toliko je i dosadan... nista ne diram, nista ne cackam. Operem ga, proverim ulje i tecnost za brisace, dolijem ako zatreba i to je to.

Potrosnja je malo opala, a po mojoj racunici do sad, prosek je 9,7-9,8 l/100km. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma setim se nego mi neka frka i guzva poslednjih meseci na poslu. Dosao sam, odradio servis i bukvalno se odmah vratio. Javicu se sl. put kad uhvatim vremena da malo zagrebemo tu alfu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooooo hvala hvala @Zhorz evo izvoli, castim te sa turbinom ;)

 

U stvari, i danas je godina od kako sam uzeo moj auto i registrovao. Na satu 19445km. Za sada, da kucnem u drvo, sve ok. Nemam nista novo da se hvalim, a ni da se zalim. U stvari imam, auto ce izgleda neko vreme da bude u garazi jer ga nisam registrovao :( Hteo sam ja, ali mi mangupi nisu dali.

Kao prvo, pozvao sam se na clan 264, stav 3 Zakona o bezbednosti saobracaja gde ne moram da radim tehnicki pregled. Kada su me odbili (iako sam u pravu) resio sam da uradim tehnicki, odem kod jednog, drugog, treceg... niko nije smeo da mi uradi tehnicki. Razlog, nemam papir o fabricki ugradjenom plinu. Ja imam CoC papir u kome pise da auto poseduje pogon na gas, ali u tom CoC-u nema nigde broj boce i isparivaca sa cim bi oni uporedili uredjaje.

Zovem ja fabriku, lika koji izdaje te sertifikate i potvrde o vozilima i on mi kaze da je to to i da po tome treba da odrade tehnicki, ali ovi nasi debili ni da cuju za to.

Sta da radim, evo ne znam... jedem, nerviram se...

 

Zovem ja u BG, auto kole, oni mi kazu doteraj auto, odradicemo tehnicki, zovem Nikkom Kragujevac, kaze nema problema, samo dodji... a kako cu sad kad sam neregistrovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehej Urke, godinu je dana od kad smo sedeli u Pleasure kod Čaira, pričali o kolima i Lukovskoj banji. Pa neka nam je srećna godišnjica :-D

 

Auto... Šta reći, tuga. Sad ili da nađeš neki servis koji će raditi tehnički a da ti je bliže. Ili šlepanje do Kragujevca. Ili da voziš na rizik :(

 

Šta ćeš odabrati od ponuđenih odgovora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee jeste, bas tako... sad za sad nam ostaje da dodjete kod mene, ispred garaze da pijemo pivo i da se secamo kako smo lepo pricali o njemu.

 

Televizija se obavezno zove sutra, sta god uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju greška u koracima :)

  1. Ako ne može, zoveš šefa da ti objasni zašto ne može
  2. Ako ne može ni kod šefa, onda da dobiješ napismeno sa sve pečatom zašto ne može
  3. Sa tim papirom kreneš dalje i kad skupiš 3 ne trebaju ti ni probne tablice
  4. Posle imaš lepo pokriće i za tv ako treba :)

Nadam se  da ćeš uspeti sve da rešiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vožnju neregistrovanog i neosiguranog vozila ne može ničim da opravda.

Urke koji kanal da pratimo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sredu mi dolazi RTS a u cetvrtak najverovatnije B92 :D

Inace, preko nekog inspektora za tehnicke preglede uspeo sam na izvrdam da mi odrade tehnicki, a ni on nije sasvim siguran jer se nikad nije susreo sa ovakvim problemom i fabricki ugradjenim plinskim uredjajem. I on isto, pa tebi nema upisan broj boce, broj isparivaca u tom papiru, tebi treba fabrika da da neki drugi papir, ovo-ono, a kada sam mu rekao da na isparivacu stoji homologacija a on, e pa super to je to onda, tako moze. Ako ti neko pravi problem pozovi se na mene.

 

mislim, to sam trenutno resio problem, ali ne znam sta ce biti ubuduce, mozda svake godine ovakva cimanja...

 

Ali sad mi inat ne da da radim tehnicki jer mi to dozvoljava clan 264 ZOBS-a, a o tome nesto vise u temi o novom ZOBS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu nisam javio... registrovao sam auto :)

Naravno, pozvali se da clan zakona koji kaze da novoproizvedeno vozilo ne podleze tehnickom pregledu naredne dve godine nakon registracije ne vazi, tj. nije stupio na snagu jer nije izasao podzakonski akt koji to regulise. Bas danas sam dobio i mejl od Uprave saobracajne policeje koji to obrazlaze.

Kao sto sam napisao, usmeno mi inspektor za tehnicke preglede rekao da mogu da uradim tehnicki pregled na osnovu CoC obrasca, a to je javio i ovom na tehnickom tako da je morao da mi uradi tehnicki :)

E sad, to je reseno ove godine, ali pitanje je sta ce biti sledece, neke naredne ili, ne daj Boze, na nekom vanrednom tehnickom pregledu. Od tog inspektora sam trazio da mi to napismeno napise, ali izgleda da nista od toga.

Pisao sam i mejl Agenciji za bezbednost saobracaja ali jos uvek nisam dobio nikakav odgovor. Sve ne stizem zbog posla da ih pozovem i da ih pitam da li su nesto razmatrali, ali pozvacu ih.

 

Za pivo i kobaje ostaje dogovor, moze kod mene, a moze i kad dodjem gore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...