Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Probaj, ali mislim da nema elegantnijeg rešenja. Kod mene mialim da žvaće između zgloba i te plastike (kape) koja se fiksira, a ne na tom spoju u koji se šrafi. Tako da mislim da je armster generalno krš za ovaj model. A pri tom je za moj lakat previše nizak i udaljen u nazad čak i kad poklopac izvučem. Tako da sedište moram da spuštam max dole i u nazad. Što mi i ne odgovara baš za volan, ali dobro... Sad sam već navikao.

A i nemam slobodnog vremena da ga dotežem i izdižem sa nekim distamcerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala komsija :)

Samo da vam pokazem kako se uklopio crno/sivi u sivom enterijeru

 

20150706_190020.jpg   20150706_190036.jpg   20150706_190118.jpg

 

Visina za mene je ok ako se podigne sediste na polugu do 3 povlacenja (tako mi odgovara kada sedim), vec za vise bi trebalo postaviti neki distancer. Po meni, mozda 1cm da se podigne ko voli vislje sedenje. Kada se visoko sedi onda se ne vide brojke na kilometar-satu.

A da, primetio sam i da se mnogo prlja deo gde se odmara noga i oko njega, a takodje sam isprljao i donju plastiku na vratima  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo Urke i ja napravili naše malo mini okupljanje forumaša sa juga, pa sam imao čast do okrenem jedan krug i uporedim našeg "običnog" benzinca i Urketovog T-Jeta sa fabričkim plinom  :unworthy:

 

Mnogi su ovde pitali kako ide u odnosu na 1.4 atmosferca. Odmah da kažem da ide super. Ovaj motor je prava mera za L-a. Vozili smo uzbrdo, deonicu gde često vozim i koju dobro znam što se tiče ponašanja mog auta. Gde običan 1.4 L ide u trećoj, Urketov gazi u četvrtoj. Na istoj uzbrdici gde svog L-a šaltam u četvrtu, Urketov već može u petu. I to na plinu sa uključenom klimom.  :laughing: A 3000 obrtaja mislim da nisam prešao. Ovo nisam siguran jer sam bio pod utiskom kako prima gas i kakva je raga moj L u onosu na Urketov, pa nisam sve vreme pazio na br. obrtaja. 

 

Posledično, motor tiše radi jer mu ne treba zalet i visok br. obrtaja. I menjač je malo drugačiji, čini se precizniji i malo kraćeg hoda. Možda sam umislio, ali zaista mi deluje tako.

 

Sve u svemu, odličan motor, a fabrički plin koji je fenomenalan je samo šlag na ovoj ukusnoj Level Up torti! Sad čekamo da Urke potroši prvu bocu plina i objavi rezultate potrošnje. Mada motor je još u fazi razrađivanja, treba to imati na umu.

 

Urke, trebalo je da slikamo starog dedinog L-a, i tvog mlađanog side by side, da imamo za arhivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je Deda da ti se svideo, i meni se iz dana u dan sve vise svidja :)

Eto, neko realno da opise utisak i razliku izmedju jednog i drugog jer ja nisam vozio 1.4 atmosferca.

 

I juce, krenem, posle 2km prijavio mi da je prebacio na benzin, na km satu 396km, posetim pumpu, onu istu gde sam i prvi put sipao (cak i isti pistolj), lik natankao 39L :whistle: . Voznja kombinovana, grad, otvoreno, autoput. Sledece nedelje planiram malo duzi put pa cemo videti kakav ce biti sa potrosnjom.

Elem, pre potrosene cele boce primetio sam da malo slabije vuce. Deda, mozda je to razlog sto uz ono brdo nije trazio petu brzinu  :p

Buca i Mica znaju uzbrdicu od Merosine prema Prokuplju... u podnozju sam bio u sestoj na nekih 85km/h a na vrhu sam izasao sa 110. Mogao sam i jos nego me usporio neki VW.

 

Deda, samo da znas, duze si ga vozio nego moj rodjeni brat :D E da, i ja sam po prvi put bio kao suvozac u njemu :)

Bice prilika, slikacemo se drugi put, mozda negde u nekoj prirodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda, samo da znas, duze si ga vozio nego moj rodjeni brat :D

 

To je zato što je ovo sekta, čiji su članovi bitniji od najbliže rodbine.  :laughing:

 

 

 

pre potrosene cele boce primetio sam da malo slabije vuce.

 

A pa trebalo je onda i jedan krug na benzinu da okrenemo, čisto radi nauke i komparativnog metoda u istraživanju...  :clover:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze Deda i dva kruga :D

 

Nego, evo javljam se sa malim update-om. Danas prebacih podatke EcoDrive-a sa flesha. Nesto ga ne razumem bas, a ni to po kom osnovu meri (a nisam ni stigao da citam preporuke). Uglavnom, rezultati su zadovoljavajuci :) Cudno mi zasto nisam mogao da vidim podatke od pocetka (nisam mogao pocetni datum da promenim  :whistle: ), a poceo sam da merim od kako sam uzeo auto. Za razliku od vas, kod mene ima posebno da meri koliko sam presao na plin a koliko na benzin. Elem, evo kako to izgleda u slikama.

eco1.jpg   eco2.jpg   eco3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ces ti u Lukovsku Banju? :D Tamo je bolje da se ide na rucak.

I ja nesto kombinujem da odem do Lukovske Banje ali meni to zavisi od vise faktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, moguce je da je svima brzina ista na istim obrtajima, ali kod mene je razlika sto znatno bolje ubrzava  :harhar:

 

Pa sta cu u L.banju? Vozim neke i sutra i prekosutra inace sigurno tamo nebi iso :)

 

Sram te bilo, najbolja banja u Srbiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O pusta ostala!!!

Jebisevina , 20km bez puta iz rupe u rupu, podavismo se u prasinu i sad ce mi traze 500din za bazence! Mrs! Kafa 120-140din...sramota. Trebaju da plate nekom da im dodje :)

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

E preterujes i za 20km bez puta i za kafu! Jedino ako nisi isao preko Šipovca :D. A video si valjda da rade put, trebalo bi da bude dobro.

A za bazen - nisi se obratio na pravo mesto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 10km na tamo i 10km na ovamo. Za kafu ces sutra da dobijes sliku fiskalnog racuna, a ako imas vezu za zenba evo obracam ti se za sutra :) I gde rade put? Zadnji put kad se radio radio sam ga jos ja i to potez od banje do Merceza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti fiskalni od danas ko sto sam i obecao :)

77eec6fb7849637841f521a50d9cdaa0.jpg

A kafa je dobra...za onog ko pati od zatvora :D

A pazi politilu firme. Juce smo kolega i ja dovezli 70ljudi, a ja danas oko 40. Bazence je 500din a grupni popust nema! Znaci, 110coveka po ~300din je htelo da plati za kupanje ali ne moze

I sad vidi koja je to para a nece da je uzmu. To nigde na svetu nema.

Izvini za off ali tako zapocesmo juce :)

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam juce bio u Banji :D ali popodne, posle 15h. Nisi mi se adekvatno javio da zavrsimo za bazen :p

Realno, kafu nemas skoro nigde jeftinije sem u PK-u ili u Nisu na nakim mestima, ali ovo je ipak turisticko mesto. :)

Da je politika firme cudna - jeste, ali ja ne ulazim u to niti mogu ikako da promenim. Nije njima bas stalo za tih ~30k dinara. Ali, o svemu ovome mozemo nekom drugom prilikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...