Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozz drugari, evo mene ponovo posle nekog vremena pa da uradim mali update :)

Vozili smo se malo vise ovih dana. Iz dana u dan sve bolje i lepse :) Krenem tako negde i pogledam na brzinomer kad ono 100km/h, rekoh "uhhh, kad pre?" Nenormalno dobro vuce, prosto me tera da mu dodam gas  :scooter: . Nisam ga bas testirao na benzin, ali ono sto sam probao ucinilo mi se da na plin vuce bolje.

Moj burazer je pravio malo vecu marsutu, Nis - Zagreb, 99% autoput. Ja napravio jednu tabelu za racunanje potrosnje jer mi na bordu jos uvek to ne radi  :thumbdown: , a evo kako to izgleda.

potrosnja.jpg

Nadam se da mi je racunica OK, ili bar priblizna. Naravno da nisam bas zadovoljan sa potrosnjom, ali ako se uzme u obzir da je uglavnom autoput, mozda je i OK. Potrosnja bi bila manja da bar na bordu imam trenutnu potrosnju.

 

Ono sto je interesantno, ecoDrive mi racuna prosecnu potrosnju i na plin i na benzin (ima u nekom predhodnom postu). Po njemu, za ovaj period prosek na plin je 9,3l na 100km. Takodje, testirao sam i ustavnovio ecoDrive belezi voznju na benzin samo ako fizicki prebacis na benzin. Znaci, ako se vozi na plin i on u nestane on nastavlja da belezi kao da vozis na plin sve dok se ne pritisne dugme za voznju na benzin.

 

E sad, ako on racuna, onda bi trebao da racuna i bord, ali zasto nisu ubacili nije mi jasno. Za neki dan idem na ugradnju alarma pa cu videti da li su nasli neko resenje.

 

Citamo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, kakva je ova na slici, dole prva s' leva  :wub:

 

 

 

I meni ovo deluje puno. Kojom brzinom je vožen? 

Slažem se za bord... Da ga imaš i da možeš da pratiš trenutnu potrošnju, poprilično može da se smanji. Milimetar, dva manje na gasu zna dobrooo da je smanji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd' ne tripuj se, one se menjaju :p

 

Vozio ga burazer, nisam ja bio prisutan, ali po nekoj njegovoj prici, oko 140km/h (ako mu je za verovati) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u to sam siguran da jeste, jer izlazi na 160 ko iz sale :D Pre neki dan zgazih i ja pedalu, prosisao pored jednog pasata a lik me ispratio pogledom :D, ja pogledam ono 160  :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je realna potrosnja plina po mom misljenju.

Na tim brzinama po autoputu na potrosnju se zale i vlasnici 5ooL dizela i to ne onog od 1.3 vec od 1.6.

Zbog "cigla" aerodinamike 5ooL zna da trosi malo vise na tim vecim brzinama...

 

Preracunato u dinare treba da budes bas zadovoljan,a zbog turbo agregata ne gubis nista ni na performansama :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ocekivao sam da zbog fabrickog plina trosi malo manje ali dobro, kao sto kazes, preracunato u "pare" nije strasno.

E a stvarno mu je aerodinamika ko da su tenk projektovali! A da, al sto skuplja musice po putu pa to je neverovatno - za sve pare.

Tesko meni ako me zaustavi negde zavod za zastitu musica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umaj u vidu da je jos u fazi razrade, tako da ce u nekom narednom periodu da smanji potrosnju goriva i eventualnu potrosnju ulja.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma posle vise km ce samo ulje da se ustali sa (ne)potrosnjom, gorivo isto, jedino sto ce mozda slabije da ga gazi pa padne potrosnja.

Urke, sto mislis da ako je fabricki plin manje bi trebao da trosi?

Potrosnja zavisi od kvaliteta tng-a ne samo od sistema koji ti ugradili.

gde sipas tng, tj na koju pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar prevoz kolega neka je sa srecom.

 

Ja samo da se nadovezem o bord racunaru i pokazivanju potrosnje benzina-plina.

 

Kod mene na stilu sam sam primetio da na neki nacim cak i kad vozim na plin bord radi posao 99 % ( razlika koju pokazuje bord o potrosnji i relana je smesna na plinu)

 

Recimo vozim po ravnom Vojvodina, 80kmh ukljucen tempomat potrosnja zakucana ili varira nesto smesno al recimo pokazuje 5l, kadad prebacim na plin skoci za do nekih 10%, ako da bord belezi da je plin slabiji ili sta vec u svakom slucaju racuna da ga trosi vise od benzina.

 

Na kraju kad se svede 99% je tacan cak i na plinu.

 

Bas cu jednom da snimim klip

 

Pozz sory na off-u

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma posle vise km ce samo ulje da se ustali sa (ne)potrosnjom, gorivo isto, jedino sto ce mozda slabije da ga gazi pa padne potrosnja.

Urke, sto mislis da ako je fabricki plin manje bi trebao da trosi?

Potrosnja zavisi od kvaliteta tng-a ne samo od sistema koji ti ugradili.

gde sipas tng, tj na koju pumpu

A ono, sta znam, kontam da je bolje ustelovan da se bolje slaze kada ga oni u fabrici nasteluju nego neki majstor Cucko u svojoj garazi. Zato sam i Puntisu uzeo sa fabrickim plinom (u stvari je tako nazvan) i dao sam 1100e kao doplatu za plin. Nisam se pokajao. I pre toga sam dugo godina vozio na plin i mogao sam da osetim koji je bolji a koji losiji. Kod Punta i sad kod 500La nisam mogao to u voznji, ali se primeti po potrosnji.

Uglavnom sipam na NISovim pumpama ili Daki Petrol. U tabeli ima pumpi u Hrvatskoj pa je cena plina jeftinija.

Jos jednom, treba imati u vidu da je ova prosecna potrosnja plina sa preko 90% voznje na autoputu.

 

 

Dobar prevoz kolega neka je sa srecom.

 

Kod mene na stilu sam sam primetio da na neki nacim cak i kad vozim na plin bord radi posao 99 % ( razlika koju pokazuje bord o potrosnji i relana je smesna na plinu)

 

Hvala kolega. Ja sam vec pisao o tome, stvar je u tome sto meni na bordu ne prikazuje prosecnu i trenutnu potrosnju. Trebali u servisu da mi se raspitaju zbog cega to nemam i eventualno da nameste ako mogu, znaju, sta vec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato te i pitam gde jel npr NIS ima otprilike gustinu 0.54-0.545, ne znam sada leti da lisu povecali gustinu, jel na ovih 30-35C ti plin samo proleti kroz cilindre, ide extra ali je i potrosnja povecana, ne moze i jare i pare sa tngom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iiiii... evo mene ponovo, posle 4700km na satu :)  :scooter:  Od kako sam dosao sa odmora nikako da uhvatim vremena da se druzim malo sa vama :)

I ne znam sta da vam kazem sto vam vec nisam rekao. Mogu reci da ga jos nisam naucio kako da ga vozim jer me prosto privuce kada mu dodam gas a on ubrzava, pogledam na satu a on vec izasao na 160  :whistle:

Ono sto mislim da vas najvise interesuje je potrosnja... po nekoj mojoj racunici od pocetka prosecna potrosnja je oko 10,22 l.

 

Poslednja duza destinacija, do Grcke - Pefkohori, predjeno 1118km, a prosecna potrosnja je izasla na 10,33 l. Kada sam krenuo, kroz Srbiju i Makedoniju presao sam tacno 400km i dosipao 36 litara plina sa prosecnom potrosnjom od 9,10 l.

Naravno da nisam bas zadovoljan potrosnjom, ali ako se uzme u obzir da sam ga vozio do 160-170km/h mozda je to i realno. Na jednom mestu sam izasao na 190 ali na 5 sec jer sam bio umoran.

U Perfkohoriju sam video jednog crvenog 500L-a, a usput sam sustigao belog sa italijanskim tablama. U povratku, mimoisao sam se sa jednim sivim i jednim bez :)

 

Ocitao sam i ecoDrive, a po njemu prosecna potrosnja na plinu mi je 9,5 l.

 

Sta jos da kazem, izuzetan motor i stvarno dobro vuce, a ja moram malo da pripazim i da budem laksi na gasu  :police: .

Za ovu predjenu kilometrazu jos nisam dosipavao ulje, ali je nekih 3-4mm iznad minimuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10ak litara plina je sasvim ok, to mu izađe ekvivalent sa ~6l dizela ako dobro pratim cene?

Po meni više nego dobro za takvu vožnju, a i pašće malo potrošnja kada se razradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece pasti potrosnja sigurno, narocito kada krenu hladniji dani a LPG je uvek lutirija, kad budes video da ne vuce kao sto je vukao pre na plinu onnda ce potrosnja biti manja, drugacije ne moze

 

s obzirom da meni trosi po 8-9 tvojih 10 je sasvim ocekivano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke za novi auto (tek sada videh temu), taj motor/auto je i moja tiha čežnja. :)

Potrošnja ti je skroz o.k, obzirom na snagu motora i činjenicu da sigurno voli da mu se stisne gas (a nemaš podatak o trenutnoj potrošnji ispred sebe). Pomenuo si potrošnju do Grčke - pa moj Puntić je na sličnoj relaciji imao poslednji put potrošnju od 7.7 l, i to zato što smo imali dosta vožnje u lokalu, inače je ranije bila i veća (8 i nešto). a obzirom da Punto ima samo 60 KS - stvarno nemaš na šta da se žališ. U parama je to sigurno opet debelo manje i od potrošnje običnog 1.4. Opušteno dakle i uživaj dalje u odličnom automobilu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sale i neka ti se ispuni zelja pa da razmenjujemo iskustva :)

 

Ostao sam vam duzan slika sa mora, ali posto ga nisam slikao u prirodi (nisam imao gde) evo jednog detalja i iskoriscenja prtljaznog prostora :lol: 

20150821_203234.jpg

 

 A inace, za vikend sam bio u BG i iskoristio priliku da zatamnim stakla: napred 30% a pozadi 80% (ili 85). Napred se skoro i ne primecuje zatamnjene dok pozadi izgleda sasvim OK. Plasticne prozore nisam dirao s namerom da nababvim resenje kao Deda :) Nisam uslikao jer mi je auto prljav :whistle:  ali svi vec znate kako to izgleda :)

Dobro, ajd' ... izvukao sam jednu sliku sa GoPro kamere :D

GOPR0024_MP4_snapshot_00_13_2015_09_09_2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisu mogle da lete jer je i ovaj drugi red bio pun, a sa leve strane taman se uklopio Fix&Go set :)

A red nismo okrnjili na parkingu nego kada smo stigli jer je ipak bio dug put, a zaboravio sam ranije da slikam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...