Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav drugari :)

 

Evo, u iscekivanju mog narucenog 500L-a palo mi napamet da se malo druzim sa vama i predstavim ono sto se do sad nalazilo kod mene i kod moje porodice.

 

E ovako, da idemo redom:

1. Lada Samara 1.3 '90. (kupljena nova)

2. Fiat Croma 2.0 '90 (polovna)

3. Fiat Punto Classic, Dynamik A/C LPG '09 (nov)

4. Audi A8 2.8 '98 (polovan)

 

Nastavak sledi uskoro...

P.S. Nadam se da se Sale nece naljutiti sto ga malo kopiram. Ako bude bilo problema slobodno recite :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo je tema "sta ste vozili pre fiata" a kod mene se od ovog i dan danas vozi  :harhar:

Salim se... Izostavio sam i VW Bubu '76 god. koja je kupljena posle Fiat Crome, vodila se na mene ali je uglavnom burazer vozio.

 

Elem, da krenem od Lade Samare (1990.)... kao sto napisah, nov auto, cale ga kupio prvenstveno zbog posla ali smo se i mi siti navozali sa njom. Nikada caleta nije ostavila na putu, nikad nije radjena generalka (sta god spadalo pod njom). Nisam siguran, ali mislim da je radilica radjena na prvu specijalu. Po caletovim recima, presla je preko 900.000km. Kako ona broji do 99.9999 nemoguce je to utvrditi. Znam da mi ne verujete, ali on je znao u danu da predje oko 1500km i tako 3x nedeljno. Na 10 dana je menjao ulje i odrzavao maksimalno dok je bila u eksploataciji.

Kasnije, kada je posao opadao tako je i on sve manje odrzavao i vodio racuna. Radjena limarija, koja ponovo polako propada... Eno je sad ispred zgrade, neregistrovana i neupaljena vise od 2 godine. Planiram ovih dana da pokusam da je pokrenem ali sam pesimista po tom pitanju.

Njene starije slike nemam, a sada da je uslikam i okacim mislim da ne bi bilo pravedno prema njoj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kako? Pa taj covek se nije vadio iz auta. Hajde neka bude da nije 1500km nego 1300 :) Danas je to lako izracunati: Kursumlija - Beograd - Ljubljana - povratak preko Bosne, Banja Luke - Kursumlija. Koga ne mrzi neka racuna :D

I da, uzmite u obzir da je bilo 26 sati... krene u 04:00 a vrati se sutradan u 06:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad se zamislim ni meni nije bas najjasnije, ali tako je bilo. Ajd, racunajte 100km/h - 1500km 15 sati, istovar robe u BG sat vremena, istovar u Ljubljanu dva sata, uzimanje repromaterijala u Bosni sat vremena... Znam da smo ga retko vidjali kuci. Ja sam tad imao 8-9 godina. Cak je jednom prespavao u autu na nekih 15ak km od kuce. Zasto ne bi mogao da spava 26 sati? Jos ako imas za sta da radis i to ti cini zadovoljstvo neko moze i vise da izdrzi.

Mislim, nemam razloga da vas lazem, pricam o ono cega se secam i pricu mog caleta. On je spreman da, ako postoji takva institucija, da otvori motor i da na neki nacin dokaze koliko je taj motor presao  :D

 

I bre Joshi , ne zezaj :)
Urkelele, odakle si?

Pa iz Kursumlije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ovako, nesto sto vas mozda vise interesuje :) Kako se meni posao razvijao i javila mi se potreba za cestom upotrebom auta, a kada kod sam od caleta zatrazio auto uvek bi bilo "pazi na ovo, pazi na ono... treba gorivo da se sipa..." i tome slicno. I tu ja resim da kupim auto za mene :D

 

Odem kod prijatelja koji je imao Fiat Cromu 2.0ie, '90 god. koja je presla 230k, onako, u solidnom stanju ali me privukao sa jos jednom rasturenom u delovima, dogovorimo se da mu issplatim na dva dela.

Znaci auto u full-u bez koze, full injection, automatska klima, siber, podizaci stakla, centralna, alarm, abs... On nije mnogo vodio racuna o njoj i tako poneke sitnice nisu radile. Ja je sredim, namestim klimu, promenim prednje amortizere, ugradim plin i divota sam se izvozio sa njom. Udoban i konforan auto, kada se izadje na dobar put, opustis se i uzivas u voznji. Posle caleta nisam mogao da isteram iz auta :D

Za gorivo bolje da ne kazem koliko je trosila, a plina oko 11L na 100km.

A evo i neke slike...

 

IMG_5731.jpg  IMG_5732.jpg  IMG_5737.jpg

 

Presao sam oko 70k i u principu nisam imao nekih vecih problema. Najveci problem mi je pravila pumpa za gorivo, menjao sam je vise puta (cak jednom i novu). Nije hteo da upali iz prve kada je hladan. Pored pumpe cesto sam menjao i razvodnu kapu, odem i kupim "original", sa njom teram mesec do dva i ona pukne, i tako u krug 2-3 puta. I poslednji put stavim od Yuga  45 i vise je nikad nisam promenio :)

 

Prodao sam je jednom liku, ali nije joj bio srecan kraj... zapalila mu se i skroz izgorela :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je ta kapa od yuga nasla gde je bio visak benzina... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu, dok smo se vozili i uzivali u Fiat Cromi, burazer je otisao na stranu da radi i hteo da kupi neki auto da se "vozika" unaokolo. Njemu se svidjala VW Buba. Ja je nisam nesto mnogo vozio, ali kada sam je vozio sve mi nekako bilo smesno :)

Burazer otisao da radi u inostranstvo a Buba je ostala ispred zgrade da sakuplja prasinu. Pocela je akcija reciklaze i tada je Buba vredela 1000e. Nju sam oterao na otpad a kupio novog Fiat Punta Dynamic A/C sa fabrickim plinom.

 

Mogao bi da iskopam neku njenu sliku ali mislim da nece biti interesantne za ovaj forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buba je uvek interesantna i svakako jedna od istinskih legendi auto industrije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na forum mogu tamo neki Opeli (Opela), onda moze i Buba.

Kaci slike slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste, uvek je bila interesantna :) Kazem, ja sam je nekako vozio sa osmehom, imalo je tu i zadovoljstva ali nekako mi izgledalo bzv kad iz Crome predjem u Bubu.

Uspeo sam da nadjem samo jednu sliku kada sam je odvezao na reciklazu

 

16964_1308863883005_995533_n.jpg

 

Ako nadjem jos neku kacim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, preduhitri me za ovog Opela na recikazi.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma buba je toliko jednostavan a kvalitetan auto da nemam reči.

Baš je sada u nedelju bio kod mene u gostima lik iz Pančeva, muž sestrine koleginice.

Dečko vozi samo bube i promenio ih je nekoliko do sada. Ne planira da menja model. Teško ih je danas naći u pristojnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

16964_1308863883005_995533_n.jpg

 

 

 

Ovo buba bicolore ili me nešto zeza monitor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_2046.jpg   IMG_2047.jpg   IMG_2048.jpg

 

Ovo buba bicolore ili me nešto zeza monitor ?

 

:rofl:

Taj bicolore ima posebnu pricu... Nesto je zezalo crevo za gorivo, negde curelo po malo, a moj tata nadje nekog majstor Cucka (tako ga zovu) i kao dogovorio se da se otera auto da on to zameni cas posla i da sredi... Ja odvezao, a on crevo menjao 6 sati i izpsovao sve svetce (pojedinacno) i kao napravi. Stajala Buba 2 meseca ispred zgrade i cale je upali da je provoza malo kad u centru grada krene nesto da se dimi. On pogleda a ono se upalio motor, tu brze bolje dodjose u pomoc, ugasise, otopila se razvodna kapa, kajsevi, kablovi i jos tako po nesto okolo...  :whistle:

Naravno da predhodna prica ima veze sa bicolorom. Posle nekih mesec dana pojure mene da oteram auto na reciklazu, ja na brzaka nadjem neku razvodnu kapu, nabacim neke kablove da motor lici na nesto, prefarbam nekim sprejom poklopac i pravac na reciklazu  :lol:

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...