Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Poplave u Srbiji

Recommended Posts

Isao bi ja i ujutro... Ali nedaju da se udje u grad. Ako automobili ovako mokri i zatvoreni na suncu budu stajali jos par dana.... Nece biti nista od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam vas oko 15h na novosadskom kod skretanja za servis kad ste se vracali. Svaka cast :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo Neša i ja danas do Baneta. Okačiće Neša malo kasnije par slika. Nismo ulazili u Obrenovac (jer nije ni moguće), ali ono što smo videli usput i kod Baneta na fotoaparatu... samo što pre obrisati sve slike... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo Neša i ja danas do Baneta. Okačiće Neša malo kasnije par slika. Nismo ulazili u Obrenovac (jer nije ni moguće), ali ono što smo videli usput i kod Baneta na fotoaparatu... samo što pre obrisati sve slike... 

Ja sam malopre stigao iz Stublina, samo što sam išao preko ibarske i kopova...

Na dnu Stepojevca (kod onog kružnog toka) i na putu ka kopovima Kolubara, još uvek ima poplavljenih kuća, dvorišta i njiva. Voda je na toj deonici (Stepojevac - Piroman) većim delom do samog puta. Ako budete išli kod Baneta tim putem, obratite najviše pažnje na mostić preko Tamnave, čiju je jednu polovinu voda odnela:

DSC_0703.jpgDSC_0704.jpg

 

Kolubara i Tamnava su napravile haos... Ne mogu ni da zamislim kako je bilo onog udarnog dana, pogotovo u najpogođenijim krajevima :no

Tamnava, koja je bila nešto veća od nekog potoka i dalje teče u slapovima :crazy:

DSC_0705.jpgDSC_0706.jpgDSC_0707.jpgDSC_0702.jpg

 

Malo ispred ulaza u same kopove, vatrogasci i dalje ispumpavaju jezera iz dvorišta i privatnih kuća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danad isao za Beograd i usput video par mesta na kojima je pukao asfalt i par mesta gde se zemlja obrusila na put, sve je to na smederevskom putu, kad se udje u Begaljicu ima neki potok koji se uliva u Dunav i nekad je mogao da sr preskoci, danas je to siroko nekih 7-8 metara...

U Smederevu je zabranjeno koriscenje vode za pranje automobila i zalivanje baste, ali se mnogi toga ne pridrzavaju ... u naselju Oresac na ulazu u Smederevo iz pravca Grocke, patroliraju vatrogasci , stacioniran kamipn ispred kafane, secam se poplava iz 2006 i znam da je tada voda bila visa za nekih 1,5m nego danas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Gorane za hrabrost i gest! Samo generalno budite pažljivi kada idete u mesta gde je bila poplava. Čuo sam da se očekuje pojava kolere i da se šuga već javila tako da dobro pranje ruku i lica što češće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok more, ja slikao sinoć oko 8. Nisam bio jedini, svaki drugi koji je prošao je stao da slika.

Ono što je mene šokiralo je to šta je jedna rečica (na slikama se po veličini mostića vidi kolika je ona u originalu) uspela da napravi...

 

Ispred Banetove kuće sam video neke Puntiće, je l' to bio neko od vas?

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u utorak u Obrenovcu. Išao kao volonter sa nekom organizacijom pri Ministarstvu omladine i sporta. Prvo smo rasčišćavali teren odakle se voda povukla, a zatim su nas prebacili u TENT A da gradimo bedem. Ono što sam ja video je stvarno haos. Na ulazu kod onog hotela je kao u ratnoj zoni. Tamo su vojska, policija, PTJ, SAJ, žandarmerija i forenzička ekipa. Grad sablasno prazan. Tu i tamo neko prođe, uglavnom policija ili spasioci. Voda nanela sve i svašta. Mnogi štokovi izvaljeni. Vidi se da ljudi stvarno nisu imali vremena nizašta, stvari su ostajale po kućama i lokalima. Kad iz banaka ništa nije sklonjeno nego je sve tako poplavljeno, i sva papirologija razneta svukuda.. Gooomila vozila je poplavljena. Voda ih je nosila gde je stigla. Čak ih ima popetih i na nekih 1.5 metara visine. Vidi se po kućama da je negde voda bila preko 2 metra. Iz onih delova gde se nije povukla voda, crpi se cisternama kako bi se što pre mogla uraditi asanacija terena jer je ogromna opasnost od raznih zaraza. U tim delovima grada gde je ostala voda, neverovatan je smrad. Sve u svemu, kao horor film. Mogu ubaciti neke slike što je jedan dečko slikao, ali to bi stvarno trebalo što pre izbrisati kao što neko reče. 

Da, u gradu je bilo obavezno nošenje maske i rukavica. Što se TENTa A tiče, on je sad zaštićen poprilično dobro. I bez bedema, Sava je imala fore oko 1.40 m da naraste i poplavi pogone. Sada je kota negde na 2.20 , 2.30.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše od svega me nervira što se u medijima stvara slika da je država na ovu katastrofu reagovala fenomenalno, blagoveremeno, i organizovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše od svega me nervira što se u medijima stvara slika da je država na ovu katastrofu reagovala fenomenalno, blagoveremeno, i organizovano.

Jel si glasao? Glasao sam i ja. Sad ćuti i čekaj priliku da glasaš nekog drugog, ili pakuj kofere. Nema treće. Osim ako budu potpuno i jasno prekršili pravila demokratije, tada se zna šta sledi.

Tj izvini. Nikako nemoj da ćutiš. Rekao sam to u smislu da se ne treba žaliti. Treba pričati, praviti akcije. Avako treba da pruži koliko može da pomogne drugima, pravdi i istini.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...