Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Poplave u Srbiji

Recommended Posts

Beše je sindrom iz Krupnja, vidim da je i tamo dosta hebeno?

 

Poprilicno! Jedno od najgore pogodjenih mesta. Kao sto rekoh pre neki dan,vencana kuma i jos neki prijatelji su iz Krupnja (a zive u Bg) i redovno su u kontaktu sa svojima. Tamo je,blago receno,kataklizma! Ljudi su besni jer niko iz vlasti nije obracao paznju na njih u najgorim trenucima. Svi su se koncenrisali na Sabac i Obrenovac,a jos mnogo mesta po Srbiji je vapilo za pomoci! Sto je najgore,kazu da je i tamosnji krizni stab sprdacina i da su totalno nesposobni! Jos da dodam,da je kumin otac,koji se vodio kao nestao,nadjen utopljen u automobilu,tek kad se voda povukla. Verovatno ste vec procitali to negde. Sad se polako normalizuje situacija,koliko je to moguce... Nego,bice zajebano u poplavljenim mestima,zbog svega onoga sto sledi posle poplava,zaraze,klizista,odroni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se toga najviše plašim, izlivene su septičke jame, pa se to sve pomešalo sa leševima stoke, hemijom kojima su njive đubrene, tenjom i muljem koji su reke povukle sa dna, đubretom i svim i svačim, biće katastrofe... pa još kada krenu klizišta, a vidim da kreću, nisam pametan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beše je sindrom iz Krupnja, vidim da je i tamo dosta hebeno?

Poprilicno! Jedno od najgore pogodjenih mesta. Kao sto rekoh pre neki dan,vencana kuma i jos neki prijatelji su iz Krupnja (a zive u Bg) i redovno su u kontaktu sa svojima. Tamo je,blago receno,kataklizma! Ljudi su besni jer niko iz vlasti nije obracao paznju na njih u najgorim trenucima. Svi su se koncenrisali na Sabac i Obrenovac,a jos mnogo mesta po Srbiji je vapilo za pomoci!

Ljig, Ub, Lazarevac je opasno nastradao takođe, u Smederevskoj Palanci nemaju vode od srede, a ništa bolje nije ni u Paraćinu, Ćupriji, Svilajncu... Da ne govorim o selima. Naravno da su ljudi besni jer su nepravedno zapostavljeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Trsteniku nema već par dana vode, okolna sela uz Moravu su poplavljena, a to je pomenuto samo kao usputna vest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb40404.jpg


Ovo u Obrenovcu je stvarno neverovatno!!! Odakle ovolika količina vode odjednom??? Nemoguće da to u toku noći niko nije primetio i da je za samo 15min poplavljen ceo grad.  :help:  :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće moguće... evo ti kako izgleda kada pukne samo deo nasipa... to lije kao šmrk od 5m prečnika... 

 

 

To su neverovatne količine vode... u Obrenocu je pukla Kolubara, a verovatno je onda i Sava počela da naliva uzvodno od ušća Kolubare... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beogradu se očekuje glavni talas u noći između utorka i srede. Leva obala, Krnjača, Borča, KOtež, najugroženiji. Ja živim u Krnjači, a devojka mi je ulica pored nasipa ispod pančevačkog mosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drzite se ljudi!

 

non stop mislim na ovu katastrofu, pravimo mnogo humanitarnih akcija, no izgleda ovo je vise nego ozbiljno!

 

jutros sam trazio da dodjem sa vatrogascima gore da pomazem, no su me ovi vatrogasci odbili jer ovu prvu turu idu samo oni koji su pri vatrogasnoj jedinici,i koji su profesionalni.

 

nadam se da cu u drugoj turi i ja doci gore.  Znam da nisam supermen,ali me boli sto nisam gore!

 

Bogisa kako je kod tebe jel ti poplavilo sto imovine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas. Ovo lepo vreme nama koji nismo trenutno ugrozeni daje laznu sliku. Stanje na rekama je idalje veoma kriticno. Poplavni talas jos nije dostigao svoj maksimum, uzdamo se u bedeme I nasipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovim pisanjima i licnim shvatanjima, samo narod vredi!

 

ovo sto pokusavaju da prave heroje od policajaca, posebno od onih iz policijske brigade, koji su pre par dana maltretirali narod u Vinci i idu mi na ..... odavno, je cisto podjebavanje i nas kojima nista ne fali i onih unesrecenih 


Oni su u najvecem haosu u Sapcu pravili probleme da bi na kraju smenili vlast ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj cuckovic je kriv za ovu tragediju,on je naredio probijenje nasipa na dolmi i to u 1 nocu,a sirene se tek oglasile oko 5 ujutru

tom cuckovicu i jos jednom funkcioneru opstine licno Vucic je opalio po samarcinu i sigurno je da ce biti debelo kaznjeni

situacija je i dalje tragicna,a voda samo nadolazi,a nasipi i bedemi samo pucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je kad postavljaju ljude po politickoj liniji a ne po spremi. Nadam se da ce mnogo ljudi zaglaviti debele kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoranicu, nisam ugrožen, bar ne previše, ali nikad se ne zna... Više se plašim za devojku, ako bi slučajno prešlo preko nasipa ona je prva garnitura ispod..

Share this post


Link to post
Share on other sites


http://www.vaseljenska.com/vesti/cigani-iskoriscavaju-pomoc-namenjenu-ugrozenim-srbima/

 

Beograd – Prema rečima radnika obezbeđenja hotela Slavija od 300 prisutnih osoba, najmanje 250 osoba su Cigani. I to ne bi bio problem da su u pitanju obrenovački Cigani koji su takođe ostali bez imovine, već su u pitanju Cigani iz beogradskih ciganmala.
Videvši da mogu da iskoriste situaciju, Cigani iz kartonskih naselja sa područja Beograda svakodnevno se prijavljuju kao ugroženi iz Obrenovca.
Da su u pitanju prevaranti potvrdio je i jedan radnik obezbeđenja koji je želeo da ostane anoniman, zbog straha od gubitka posla, naime on je prepoznao jednog lokalnog Ciganina koji prosi po Kumodražu.
Jedna od volonterki iz Slavije kaže da su joj došle dve Ciganke i pitale gde se dele pelene, ona ih je pitala odakle su, jer su pelene samo za ugrožene.
„Bez i trunke srama mi odgovara da je iz Krnjače i da su im rekli da se ovde dele besplatne pelene“, navodi u neverici Milena. P.
„Kako neko može da iskorišćava ovu situaciju nije mi jasno,“ kaže Milena i dodaje da joj je sada jasno zašto su joj juče tražili šampon protiv vaški.
Ovom prilikom apelujemo na nadležne da provere Cigane koji se prijavljuju kao Obrenovčani i tako iskorišćavaju pomoć namenjenu onim koji su zaista ugroženi.
Isti slučajevi prevare primećeni su i na Sajmu i na ostalim privatilištima po Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...