Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Poplave u Srbiji

Recommended Posts

Tugaaaaa...

Bio sam danas u Sabcu,pred ulazak u isti sa desne i leve kao more da je. Kuce potopljene,uzas,tuga,cemer i jad,

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod mene pljusak vec sat vremena i ne usporava :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kladovo....HE Djerdap 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija u Orešcu, i Jugovu beše? Bio sam tamo par puta, u gostima. Prolazio hiljadu puta. Prelepi predeli. Obožavam da odem na klopu u Pogled, mada mi je lepša klopa u kafanici na kraju keja.
Elem, znam taj deo pre 15-20 godina. Sojenica do sojenice, visoko od Dunava a ipak na nogarima. Sećam se prelepo spremljene Kečige na domaći, smederevaki način. Tanjirača i ulje. Prelepa, ukusna. Odem prošle godine ponovo tamo u goste. Ono močvara, vile izgradjene na Dunavu praktično na zaposednutom zemljištu, i ne samo zemljištu, zlikovci nasipaju Dunav.. . Bruka i sramota. Šta je sa tim vilama sada, znaš li? Nije mi ih žao, ne ponosim se ali su zaslužili. Problem je što zbog njih je i još neko potopljen verovatno jer voda mora da ode negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio dole, setaliste puno, u tvrdjavi isto tako ...

Na orescu i jugovu je takva situacija svakog proleca, samo se svih ovih godina nije na to obracala paznja, sad neke stvari kriju, a u prvi plan izbacuju oresac, realno ima jos 2 metra fore da bi ljudima poceo da bude problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da se pohvalim! Posle 7 dana čekanja, voda je potekla iz slavina!

Pretpostavljam tehnicka voda?

Nervira me sto su neki gradovi stradali koliko i obrenovac a nisu dobili ni blizu medijsku paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tehnička voda je premija kada je nema uopšte. Hvala Bogu, voda za piće nije preskupa ali je opet skuplja nego u npr Grčkoj. Paket pristojne vode tamo košta 1.2 evra a ovde duplo više. I to me je iznenadilo, potpuno odsustvo Grčke pomoči, makar u par šlepera vode....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde da postavim....

 

VELIKO SRCE KOJADINOVIĆA: Dao tri kuće u Paraćinu onima kojima je voda uzela sve!

 

 

Kojadinovici-700x466.jpg

Vodena stihija koja je nosila sve pred sobom napunila je do plafona trošnu kućicu u Paraćinu u kojoj su kao podstanari živeli Natalija Stepanov, njen suprug, sinovi, snaja i dva unučeta. Da ih komšija nije pozvao kod njih na drugi sprat, verovatno bi se, priča Natalija, podavili.

Izvukla ih je Vojska sutradan oko 12 sati, odvela u prihvatni centar, a odatle u jedan od dva vrtića u kojima su zbrinjavane porodice s decom.

- Došla je predveče ta žena, Marija, i rekla da hoće sve da nas smesti. Hvala joj do neba! U vrtiću smo zaista imali sve ali znam da tu ne bismo mogli dugo da ostanemo. Živeli smo kao podstanari u Ulici Milovana Glišića, ali je nameštaj bio naš. Sva ta naša sirotrinja sada je uništena – ispoveda se za Telegraf.rs Natalija.

Dodaje da su i pre živeli teško.

- I do sada smo malo imali jer smo živeli od socijale, 22.000 dinara mesečno. Imamo dve sobe, dobićemo i nameštaj. Moji unučići su blizanci. Dimitrije i Sonja imaju svega šest meseci i sve im je obezbeđeno. I pampers, i mleko, i preobuka… Ima još dobrih ljudi. U ovoj nesreći Bog nas je preko Kojadinovića pogledao – kaže ona.

U drugoj sobi na istom spratu prostrane kuće – Stepanovići. Marina i Miroslav živeli su u Železničkoj ulici koja je sinonim za stradanje u paraćinskim poplavama. Sudbina slična. Podstanari, bez posla. Najveće blago – četiri devojčice. Milica, Anđela, Bojana i Lena. Milica ima 13 godina, Lena samo 11 meseci, a ostale su negde između.

Stepanovići su noć kad je bujica pokuljala proveli na tavanu, odakle su spašeni tek sutradan u podne. Nemaju gde da odu pa im je smeštaj kod Marije i Zorana došao kao spas.

- Živi smo, sve ostalo će se nekako dovesti u red. Nemam dovoljno reči da se zahvalim Kojadinovićima što su nam da likrov nad glavom. Ne znam koliko ima takvih ljudi – priča majka Marina.

Zoran i Marija Kojadinović rade u inostranstvu. Imaju prilično bogatstvo i ogromno srce.

- Tri kuće ne koristimo i rešili smo da ih ponudimo nesrećnicima kojima je reka otela sve. Ovde smo zbrinuli porodice sa malom decom, a ima mesta za još jednu. Trinaestoro duša tu obitava. Uselićemo i kuću u drugoj ulici, a ponudili smo i kuću u Ćupriji. Ona ima 600 kvadrata. Tamo zasad nema nikog, ali može da se koristi ako u Paraćinu nema dovoljno mesta za sve kojima smeštaj treba – objašnjava nam Zoran.

Dok ima ovakvih ljudi, ima nade

 

 

(Telegraf)

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kičericini izvori.....

Odavno ne čitam ništa od toga.

Gomila gluposti i laži zavijene u malobrojne istinite tvrdnje. Najgori oblik propagande i plasiranja laži. Deluje istinito a nema veze sa istinom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tehnička voda je premija kada je nema uopšte. Hvala Bogu, voda za piće nije preskupa ali je opet skuplja nego u npr Grčkoj. Paket pristojne vode tamo košta 1.2 evra a ovde duplo više. I to me je iznenadilo, potpuno odsustvo Grčke pomoči, makar u par šlepera vode....

Sto se tice Grka, gresis, znam da su u Solunu navijaci Paoka sakupili sleper pomoci ... cuo sam i za neku akciju u Pireju od strane Olimpijakosovih, ali nisam video slike pa ne mogu da tvrdim ... za Solun znam sigurno da jesu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi pomenuo navijače Olimpijakosa pomislio bih da lažeš! Haha šalim se malo. Pričam o državnoj pomoći. Ide kajron sad na rts-u i neke silne pare stižu iz Norveške, i još drugih ali Grka nema.....

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ljudi da se pohvalim! Posle 7 dana čekanja, voda je potekla iz slavina!

Pretpostavljam tehnicka voda?

Nervira me sto su neki gradovi stradali koliko i obrenovac a nisu dobili ni blizu medijsku paznju.

 

Da, da tehnicka voda! Ali kad ni nje nije bilo danima, kad cekas cisternu, ili trazis po kraju bunare da bi se okupao, tj izloncirao, ili prosuo kofu vode u WC solju, ta tehnicka voda je premija! Kad sam danas video da krece iz slavine, bio sam srecan kao benzin iz nje da siklja! Ja tu vodu iz vodovoda godinama ne pijem, vec imam onaj la fantana aparat. Palanka je pre par godina imala problema sa restrikcijama vode, ali nikada ovoliko. Tek kad je nemas, vidis koliko ti voda znaci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Trsteniku su pustili tehničku vodu, a vode za piće neće biti minimum pre jeseni, danas reče na TV-u predsednik opštine :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...