Jump to content
FAS Goran
Dante Bg

Poplave u Srbiji

Recommended Posts

^^^ Malopre sam cuo za ovo! Dosli ljudi,ali nema dzakova,lopata,opreme itd... Tuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sh@rance sa foruma je iz Obrenovca, pisao je na drugom forumu 
 

Prokleti 16.мај u jednom danu ostao sam bez svog voljenog grada. Jutros sam na jedvite jade evakuisao ženu i decu, ja i komšija smo skaklii kroz prozor. Sada smo na sigurnom ja sam sa ženom i decom kod njene babe na Konjarniku, za roditelje još ne znam gde su i da lisu živi, znam samo da mi je i kuća roditelja poplavljena, auto mi je negde odnela buica, svi smo van sebe, ne znam gde su mi roditelji ni rođena sestra sa svojom porodicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu majko mila. Strasno! Glupo sto pitam, i Bane23 je bese iz Obrenovca? Ima li jos koga, da li neko nesto zna?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam Banetu poruku ali nema izvestaja, nije dostupan. Nadam seda je promenio broj pa da je to razlog . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skor svim mojim kolegma iz Obrenovca su potopljene kuće, neki su jedva izvukli živu glavu. Isto raštrkani i na telefone nedostupni. Vrhunac bezobrazluka što je neki dripac bez trunke mozga ukrao čoveku telefon u onim prihvatnim centrima. Ljudi su na ivici živaca , ne znaju da li su im svi živi, ostali bez kuća pa još na svu bedu da ih neko ko je u sličnim govnima potkrada. Ovaj ga je odvalio od života i završio u Sup-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane ako je u Stublinama nema struju od petka rano ujutru, tako da mu je sigurno prazan telefon, a ne može da ga napuni.

Inače, Bane je od mojih roditelja nekih 100 metara, tako da ne brinete, osim nedostatka struje ničim drugim nisu ugroženi - sigurno je ok :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rodbina moje supruge je iz Obrenovca, i veliki broj prijatelja... kontakt sa 90% njih nema vec 40-tak casova, niti zna gde su bi sta je sa njima... :(

Telefonske veze su prve pukle... Posle jednog celog dana prvi put se uopste cula se sa bilo kim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javili amateri da se pojavilo dosta pljackasa u Obrenovcu, oko evakuisanih objekata.

Dokle bre da citamo o ovakvim pojavama ... drugarima koji su sinoc otisli u Sabac, neko je tamo obio auto i ukrao jedan par patika i hranu, ostavio im samo flasu vode ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javio se Sh@rance

 

 

Našao sam konačno roditelje u Dobanovcima žive i zdrave išao sa bratom kolima i smestili oh kod njih kući u Stepojevac. Sestru sam isto našao još je zarobljena u Obrenovcu ona zet i sestrić od 9 godina. Ako se ne izvuku do sutra idem da ih ja izvlačim čamcem. Ja i moja porodica smo kod ženine babe na Konjarniku. bili smo 30 sati bez struje i vode i sa praznim baterijama. Žrtava ima verovatno mnogo ja sam juče sa svog prozora video momka između 17-20 godina udavio se 150m od moje zgrade. Uzasno mi je loše šta smo preživeli za ova dva dana i šta nas čeka u budućnosti pošto nam je ceo grad uništen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove što kradu i naplaćuju vodu i hleb  X  puta skuplje, treba tući dok im sve koske u licu ne popucaju. Ljudi ostali bez svega što su ikad imali, a oni bi da im uzmi i patike, sitniš koji su uspeli da pokupe pre nego što su otišli, itd. Majku milosnu im biiip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Banetom sam se čuo par dana pre ovih poplava, i to ga zvao preko Viber-a na broj koji imam jer kad taj isti broj okrenem onako klasično kaže mi da nije dostupan.

Dobijem ga tada, popričamo šta smo trebali i kažem mu da mi pošalje novi broj, za koji reče da će mi odmah pustiti na SMS. Ali, zaboravi Bane to da uradi...

Probam preključe opet na Viber, ali šipak...piše Sent, ali ne i da je isporučeno.

 

-------------------------

 

Ovi sa lampama oko kuća 99% nisu lopovi. To bi bilo prvi put da lopovi idu u krađu tako što omoguće drugima da ih vide sa par stotina metara.

Ti ljudi (bio pre pola sata intervju sa jednom od tih ekipa na TV-u) su ustvari lokalni koji obilaze kuće uz saradnju sa Žandarmerijom. Imaju par timova, po 5 ljudi, a Žandarmi ih organizuju.

 

-------------------------

 

Kod FMP hale na Čukarici dosta gužve ceo dan, busevi dolaze, parkirani automobili, dok sam ja bio videh i jedan kombi sa sve nekim dvosedom na krovu, doneli ljudi da daju. :)

Dooooosta ljudi iz Žarkova se spuštalo pešaka dole ka FMP centru, nose ljudi u rukama po kesu-dve...svaka čast. Vidim da je svuda bilo tako, tj. da su ljudi nesebično davali i ništa im nije bilo teško. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam išao da evakuišem baku i kevu iz Radljeva. Sva sreća, kuća mi je na brdu pa nije ugrožena, ali je ipak voda preplavila prva dva stepenika. Sada je stanje bolje, ali su nagrabali ljudi na Ubu, pošto su totalno odsečeni od sveta. Voda je neispravna za piće, pa im je vojska helikopterima dobavlja.

Prošao sam pored površinskog kopa tamnava zapadno polje. Vidite kako izgleda kao jezero duboko preko 100m. Bageri su dole poplavljeni skroz. Ljudi koji tamo rade, kažu da je pitanje kada će moći da ponovo pokrenu proizvodnju.
 

cxcb40400.jpg
 
cxcb40401.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalosno. Bitno je da su tvoji dobro a i ostalima samo puno srece zelim. Strasno je sta tek ceka ovo nevreme i kolike ce posledice da budu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da ce trebati oko 6 meseci da se ponovo pocne kopanje uglja a za proizvodnju struje imaju zalihe za mesec dana i jace. Ako se ugasi veliki kotao u TENT u treba mu mesec dana da pocne sa radom . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...