Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas bio kod Vlade na otpadu i uzeo,tj kupio otvor ventilacije pozadi,lepše izgleda,Skinuli sa Delte,sve paše,sa 159 je manji prečnik,od djulijeta sto su imali,sve skinute,cena je 1000 dinara

viber_slika_2024-01-04_16-42-52-285.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel si uzeo i cevi do otvora ili vec postoje?

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sto se tice estetike. Ja ne bih mogao da izdrzim da znam da mogu da se ugrade i te cevi i da dobijes i funkciju. Sigurno toga ima, mozda cak i sa istog automobila gde si uzeo i lufter. Brze se zagreje/ohladi kabina a i lepse putnicima pozadi.
Kada sam ugradjivao automatsku klimu kod mene na puntisi, uzeo sam i te cevi ali samo za noge pozadi i bas znaci, brze se ohladi/ugreje zadnji deo kabine...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

+1

On 1/4/2024 at 12:02 PM, silenci said:

Na Alfi treba svećiće da se zamene,to sam video koje idu i zamenicu ulje u menjaču,e sad ne znam koji ide

Na MultiAir idu iridijumske svecice, fabricka preporuka je NGK (tada su to bile IKR9F8).

Tj. to su trenutno dostupne IKR9J8, komercijalna oznaka im je i "Iridium Laser".

 

A sto se ulja tice, kod tebe je takodje FPT-ov C635 menjac, za koji je fabricka preporuka Tutela Transmission Gearforce 75W.

Naravno, uvek mozes ulje sa istim parametrima i od nekog drugog krstenog proizvodjaca. Obicno mi entuzijasti dodamo i MOS2 aditiv (npr. Liqui Moly):  

On 8/3/2019 at 10:25 PM, Ivan said:

Ko hoce da obraduje C635 :) - cena u Slodesu je 1100 dinara za litar "Tutela Transmission GearForce" 75W. Ulje je API GL-4.

Posto znam da su se neki ljudi zalili da ga nema po maloprodajama, a cena i ako ga bude je oko 1300 din. Pa ako je neko zainteresovan za ulje od ovlascenog uvoznika po nizoj ceni, eto informacije iz prve ruke posto sam danas uzeo 2l za sebe. I da, Petronas je malo "modernizovao" nalepnice, tako da vise nije ona plava sa zupcanicima :) :

 

030820196696.thumb.jpg.8146efb85c9b25d9c432f13dd9ab5ce5.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cu da proverim,da kod mene duva ventilacija,a misim da sam probavao i da neduva,al to neka saceka

Da da video sam koje idu svećice te cu da narucim,a za ulje oticu direktno u Slodes,pa da kupim 2l.Hhvala puno Ivane

Veceras kad sam se vracao iz galerija,pa na izlasku sa novog bilevara,ja stao,guzva prema sajmu,kad se prodrma Alfa,a vidim u retrovizoru odmah ima mene neki auto,upalim sva 4,izadjem,kad me klinka 2002 godiste udarila sa mikrom,tačno u poklopac gde se šrafi kuka.Ona mislila ja cu krenuti i ona krenula i čuknula me,da je barem malo starija,pa posle ja nju da čuknem:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo puknula plastikica sa unutrašnje strane,nista spec.Mlada devojka,teško da ima godinu dana vozačkog staza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasično čukanje u kolonama stani-kreni....niko ne drži rastojanje, al najjače je "mislila sam da ćeš krenuti"... hit. Kao onaj što je mene čuknuo uz obrazloženje "mislio sam da će sam da zakoči"!
Elem, neminovne situacije u velegradskim gužvama, masa ljudi je oguglala.
@silenci mene kad je neka riba čuknula završili smo na piću uz nadoknadu štete uz njeno insistiranje, ja sam tvojim postupkom krajnje razočaran ;)

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 ne sluša tebe siniša za žustriju vožnju, misliš da će napraviti presedan vezano za devojke(žene) :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su situacije na koje bas i nema uticaja da li je vozac skoro polozio, pre ce biti da je gledala u telefon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
1 hour ago, knezevic76 said:

Klasično čukanje u kolonama stani-kreni....niko ne drži rastojanje, al najjače je "mislila sam da ćeš krenuti"... hit. Kao onaj što je mene čuknuo uz obrazloženje "mislio sam da će sam da zakoči"! emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Elem, neminovne situacije u velegradskim gužvama, masa ljudi je oguglala.
@silenci mene kad je neka riba čuknula završili smo na piću uz nadoknadu štete uz njeno insistiranje, ja sam tvojim postupkom krajnje razočaran ;)

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

Ja sam ovoj uzeo broj,kaze daće mi neki dinar,sad nema ni dinara,sve potrosila u galeriji:mellow:,ma necu joj ni traziti ni dinara.

Ma to je kad svi negde zure,negledaju,nedrze rastojanje

1 hour ago, Axic said:

@knezevic76 ne sluša tebe siniša za žustriju vožnju, misliš da će napraviti presedan vezano za devojke(žene) :secret:

Ma kako neki voze,ja  sam dobar:D.Šta ćeš mlado devojče

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, silenci said:

Šta ćeš mlado devojče

Neću ja ništa nego ti probaj makar da dogovoriš piće pa posle vidi kako stvar bude išla, nadamo se u dobrom smeru :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

Neću ja ništa nego ti probaj makar da dogovoriš piće pa posle vidi kako stvar bude išla, nadamo se u dobrom smeru :smoke:

 

ima tebi da je dam,tamo gore na zarkovu zivi,pa je blize tebe;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinisa, kako odredjujes kojeg dana koja ces kola voziti? Ne znam kako to funkcionise kod vas burzuja?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, MS PK said:

Sinisa, kako odredjujes kojeg dana koja ces kola voziti? Ne znam kako to funkcionise kod vas burzuja?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

e pa saznaćeš kad budes ziveo u elitnom delu Beograda i kad budeš imao dva auta:harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, silenci said:

ima tebi da je dam,tamo gore na zarkovu zivi,pa je blize tebe;)

Daj odmah kontakt na PM :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć ulje i filter ulja zamenili na musi i malo pregledali trapove ,a zadnjih dana mi lupa od napred,kad idem po neravnom putu i ustanovii da je jedno rame dobio lufta,tj silen blok .Ostalo je sve kako treba,pa cu to da sredim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djavo nikad nespava,jutros kad sam krenuo na posao,isterao auto na ulicu malo nizbrdo,povukao rucnu(velika Greska)izasao napolje da kapiju zatvorim i auto sam krenuo nazad,pustila rucna jer je sve smrzlo i udario u betonsku ogradu i vozacka vrata se iskrivia,jer su bia otvorena,tako da pose nisu moga da se zatvore i na kraju nisam ni otisao na posao

Danas odvezao auto kod majstora samo da mi sredi da se vrata zatvaraju i malo ispravio lim gde su udarila u ogradu.:rant:,jer sutra idem za Suboticu

viber_slika_2024-01-22_20-01-15-944.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene,dugo me nije bilo,jer nisam koristio mesec dana laptop,razlog je sto sam imao operaciju oba oka,operacija katarakte i ugradnja multifokanih sočiva.To sam radio u Subotici,jer su em jeftiniji,nego u Bg,a i imaju vrhunski tim,kao i opremu.

Sto se tice auta,musu sam juce registrovao,sve kako treba,jedino zadnji tockovi neravnomerno koce,iako su novi i paknovi i doboši,verovatno neki klip zaribao.Pre 15 dana zamenio desnu vijusku,koja je bas propala,leva,kao nova.

Cena registracije je 22500 dinara.

Nisam smeo da vozim 3 nedelje,pa sam pose 24 dana pauze,poceo da vozim.

Alfa se isto vozi isto,prosli cetvrtak sa njom isli za Suboticu na kontrolu

Danas zamenio svecice,sam, u garazi,svecice kupio ima 20 dana u wintu,4  komada 5200 dinara.

Ono sto sam sjebao vrata na musi,majstor mi trazio 150 eura,a boje da nadjem vrata u boji,jeftinije ce ispasti:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...