Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

Koliko ima sporCkih biciklista slobodno mogu da ih izuzmu zakona :D

Ja sportske bicikliste sretnem mozda jednom u 3meseca, jednog obicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je postojao dinamo, pa zice razvucene do fara napred i svetla nazad... a tek to okretati - sacuvaj boze, naspram toga je prsluk cudo aerodinamike... sve dok su se biciklovi proizvodili kod nas, u Partizanu, Unisu, Rogu... nije mogao da se kupi bicikl bez njega... ne daj boze da zaustavi policajac nocu a da vozis bez ukljucenog dinama... odmah branje usiju... a kad to pricas danasnjoj omladini nista ne veruju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuje me cime je najbolje podmazivati lanac (uljem,teflonom,mascu) i koji je dobar servis u bgu i nije skup da odnesem da mi isprave bandase?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nosim svoj bajs kod marka u sportofis u radnickoj. Decko je odlican. Lanac podmazujem nekim uljem iz planetbajka ali sam video da ljudi koriste wd 40 i za odmascivanje i zamascivanje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje za podmazivanje,mozes i u spreju ima u svim radnjama.

 

wd bih izbegao,jer ne znam kako neka stvar moze u isto vreme i da podmaze i da rastvara mast :)


Pre podmazivanja obavezno dobro ocistiti i oprati lanac,kasetu i lancanike na pogonu.Bez toga nema efekta podmazivati.

Vodi i racuna da ne preteras sa uljem jer ces onda vrlo brzo privuci prasinu i sve to zaprljati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

The 5 Minute Bike Wash - How To Clean Your Bike In A Hurry:

Jel ovo tapaTalk skine link koji postavim? Ostavi samo naslov?

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

wd bih izbegao,jer ne znam kako neka stvar moze u isto vreme i da podmaze i da rastvara mast :)

 

Nekada davno lanac sam cistio i podmazivao obicnom naftom (D2). On je odlicno i cistio i podmazivao... sad, kako nema D2 ovaj eurodizel se moze malo i podmazati... npr. teflonskim sprejom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se opremio jesenas i vec vrebam lepe dane i picim na posao s ovim magaretom. Dnevno-20km.  Potrosnja- frtallj leba i 200gr salame! 

 

20141123_155749.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pranje je benzin bolji od dizela. Benzin se samo stavi da ispari i odmah montaža, a dizel bi trebalo oprati s lanca.

Za podmazivanje je najjeftinije, a dobro ulje za šivaće mašine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam nije dobro.

Kod lubrikanta za lanac je fazon izbeći sve koji su mnogo lepljivi, a mislim da je ulje za testere baš lepljivo. Teflon je najmanje lepljiv, ali najkraće traje i nije jeftin. Namenska ulja su takođe ok ali su skupa. Ulje za šivaće mašine svi hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da probam i ulje za sivace masine... imam ga, podmazujem njime sve po kuci (izmedju ostalog i ink jet stampac), ali se lanca jos nisam setio... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim neki Motulov sprej za lanac motocikla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotwild GT S bicikl inspirisan Mercedes-AMG GT modelom

 

rotwild%201.jpg

 
Mercedes i Rotwild su kupcima ponudili bicikl GT S koji je inače inspirisan sportskim automobilom Mercedes-AMG GT.
 

rotwild%2011.jpg

 
GT S bicikl je dizajniran da postavi nove standarde za high-performance brdske bicikle, pri čemu se ističe solarbeam yellow i carbon black akcentima, Formula AMG R1 Racing FCS disk kočnicama, 29-inčnim točkovima od ugljeničnih vlakana, gumama Continental Race King...
 

rotwild%20111.jpg

 
Serija je ograničena na samo 100 komada, a cena po primerku iznosi 9.990 evra.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i najboji MTB koji je izbacio jedan automobilski brend, ali debelo precenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam na sajmu u mercedesovoj hali par njihovih bajseva,odlicni su,video sam cenu jednog bajsa oko 170000 je kostao,perverzija

izgleda bas dobro ovaj GTmercedes bajs ,vrhunski,ali su mu i nabili cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

170k dinara nije neka cifra za dobar bicikl u normalnom svetu.
 
Ne uspevam nigde da nađem speifikaciju delova ovog GT. Koliko uspevam da vidim nisu štedeli, ali je on daleko od bicikla od 10k €.
Za te pare se pravi ultimativno vrhunski bicikl na kome je svaki deo posebno biran.
 
Btw naš vozni park je spreman za sezonu.

cxcv964.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW Cruise M-Bike Limited Edition

 

bmw%20bike%201.jpg

 
Prolećna BMW kolekcija bicikala je obogaćena i modelom Cruise M-Bike Limited Edition, modelom pripremljenim za kolekcionare. U najkraćem, Cruise M-Bike Limited Edition je ofarban u upadljivu Austin Yellow Metallic boju iz BMW M GmbH, a tu su i Shimano hardver, Continental gume, M oznake...
 

bmw%20bike%2011.jpg

 
BMW je najavio ograničenu seriju od samo 500 komada Cruise M-Bike Limited Edition bicikala, a svi će kupcima biti ponuđeni putem probranih BMW dilera i sa specijalnim serftifikatom o autetničnosti.
 

bmw%20bike%20111.jpg

 
Na kraju i podatak o ceni, ovaj bicikli košta 1.400 evra.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...