Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Biciklizam

Recommended Posts

konacno danas presao malo vecu kilometrazu,nije nesto al znaci, 20km u cugu,sad za vikend moram da napravim jos vecu da konacno udjem u formu

mogli smo se okupiti ko je iz bg,pa provozati koji km zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradjani, kako najsigurnije i najlakse doci do Ade od da kazem Galenike, ili tu negde sa pocetka Zemuna?

 

Znaci ne mora ni najkraca ni najbrza ruta, samo da je ok za voznju.

 

Planiram jedan dan da se provozam iz Indjije do Ade, da ubijem 100-tinak kilometara.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13.6.2016. at 1:18 PM, aleksa_indjija said:

Beogradjani, kako najsigurnije i najlakse doci do Ade od da kazem Galenike, ili tu negde sa pocetka Zemuna?

 

Znaci ne mora ni najkraca ni najbrza ruta, samo da je ok za voznju.

 

Planiram jedan dan da se provozam iz Indjije do Ade, da ubijem 100-tinak kilometara.:D

Od Zemuskog keja postoji obelezena staza za bicikl koja vodi pored hotela Jugoslavija odakle mozes skrenuti ka kruznom toku na NBg-u, svuda postoji obelezena staza, sve do Savskog keja gde mozes preci camcem do Ade, ili se uputiti preko novog mosta na Adi biciklistickom stazom do ulaska na Adu.

Alternativni put: od hotela Jugoslavija nastavis pravo ka Brankovom mostu, predjes most ka Starom gradu, sa leve strane iz pravca NBg-a postoji lift za bicikl, spustis se na kej odakle vodi uredjena staza do Ade:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.5.2016. at 7:34 PM, silenci said:

konacno danas presao malo vecu kilometrazu,nije nesto al znaci, 20km u cugu,sad za vikend moram da napravim jos vecu da konacno udjem u formu

mogli smo se okupiti ko je iz bg,pa provozati koji km zajedno

Ja vec godinama vozim od 25. maja do Ade i nazad, krug ima otprilike 21-22 km, gledam da budem sto brzi, nekih 55min mi treba sa sadanjim bike-om i kramponkama. Znaci pun gas, jedino sto vozim uglavnom posle 20h zbog dece, setaca, pasa, velika je guzva na par mesta, tako da je neophodna lampa. Ako ti odgovara takva voznja i ruta, slobodno se javi pa mozemo da se organizujemo. Meni to dodje umesto teretane...

5 minutes ago, aleksa_indjija said:

Mislim da cu tu zadnju opciju da izabarem, lepo od Venecije i sve taman bez saobracaja, i plus da vidim taj beograd na vodi:D

tih 300 m je stvarno lep asfalt za bike:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, aleksa_indjija said:

To je ok brzina, po meni sve ispod 22 km/h u proseku je sporo.

 

Onda tih 300 metara lagana setnja, fotografisanje, uzivanje...:D

Sto se brzine tice, malo je specificna situacija, staza je na nekim delovima prilicno izrovana a ima i dosta skretanja tako da ne moze da se razvije maximalna brzina. Dosta ima i pesaka i neiskusnih biciklista tako da treba biti oprezan. Naravno, presudnu ulogu igra bike i gume, tj. debljina istih... Iz iskustva znam da je to prilicno brzo za datu rutu.

E to, to!!!

Lepo covek sidje, sedne na pice, osmotri situaciju:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja po mom mestu vozim svaki drugi dan oko sat vremena, i nikad mi nije ispod 22km/h, a ima i saobracaja, i skretanja., i pesaka, i rupa.. prava gradska voznja.B)

 

Evo moje masine, presla oko 5,6 'iljada.

 

DSC_0001.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima i toga da boj ne bije svijetlo oruzje vec srce u junaka:D Zaboravio sam da spomenem i kilazu i formu bicikliste:lol::lol::lol:

Extra je bike!!!

Ja vozim bugarski velosiped, cross grx8, nije los bike, sluzi svrsi. Mogli bi da se organizujemo nekad pa da udarimo neki joy ride, ako ima jos zainteresovanih kolega forumasa

Jel su city tires ili polukramponke?

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se kaze imam "tanke" gume.

 

Prednja je Schwalbe fabricka, verovatno odavno za bacanje, a pozadi Rubena od 5 evra.:D

 

Tako je, samo srcano, nemam ni rukavice, ni naocare, ni odecu, cist hardcore!B)

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moze da se nadjemo na adi,pa krug oko ade i posle barem da dodjem do brankovog mosta,pa nazad,a jel bi moglo malo ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, silenci said:

pa moze da se nadjemo na adi,pa krug oko ade i posle barem da dodjem do brankovog mosta,pa nazad,a jel bi moglo malo ranije

Moze, naravno. Evo ako hoce kolega Aleksa iz Indjije, mozes s njim da se dogovoris pa da se nadjemo gde god u Bg-u. Mogu ja do Zemuna da dodjem ako je tako lakse. Samo da ne bude po nekom suncu, nego neki dan kad nije previse vruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka vama čast momci/čoveci:D

Moje poimanje uspešne i opako zahtevne vožnje kao klincu od 12~13god bio je odlazak do Ade, krug na istoj i onda povratak preko Čukaričke padine pored FMP-a uzbrdo do centra Žarkova..cca 15~16km.

Ja na ROG-ovom BMX-u a ostali na brzinkama. Uvek sam izlazio na vrh brda prvi jer nema stajanja a prenos je 1/1:D

Nažalost tu se negde moja vožnja bicikla završava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih bre, pa slabo vam je to... :D

 

Po meni na Adi svako bi mogao tri kruga da izvoza bez da se umori, to je nekih 20 kilometara.

 

Ravno, asfalt, hlad, nema vetra... idealno.

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami i ja sam nekad mislio da je sve jedno koju gumu stavljam, ali u praksi je to druga priča, ako iole ozbiljnije vizite bajs.

Razlike su primetne u zavisnosti koji model bajsa vozite city/mount......

Od trajnosti, prianjanja, max brzine....ima sve svoje.

Davno sam prestao da vozim bajs pa sad nisam nešto u toku sa modelima i cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima razlike, i to velike, i koju ce primetiti cak i amater.... ali nema potrebe bacati pare i biti rob tim stvarima, te mora svalbe, te deore xt, te ovo, te ono...

 

Sedi, vozi i uzivaj, pa sta i da se malo pomucis bajo moj.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima veze koja se guma koristi,al ove Kenda marke su sasvim ok

On 6/20/2016 at 8:36 PM, lufti said:

Moze, naravno. Evo ako hoce kolega Aleksa iz Indjije, mozes s njim da se dogovoris pa da se nadjemo gde god u Bg-u. Mogu ja do Zemuna da dodjem ako je tako lakse. Samo da ne bude po nekom suncu, nego neki dan kad nije previse vruce.

ajd moze,al tek za dve nedelje jer u ponedeljak idem na odmor,pa kad se vratim

eto sutra cu mozda ici bajsem na posao,od surcina do arene,mislim da nije neka velika kilometraza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...