Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

1 hour ago, nemanja84bg said:

Za vreme Slobe gorivo 35din/l  ima od blata da ga pravite, a bane sto kaze u ovoj zemlji samo invalidi ostali isprane glave, drzava sa najvise poremecenih slucajeva, gde god cujem da vristi ruzicasta televizija dobro skeniram profil coveka i odgovor je uvek isti minimum 90% psiholoskog invaliditeta , koliko od vas jede medelu i ravanicu ? Ili pre jedes milku sa keksom ? To da je najgledanija televizija je glupost ljudima dekoder ostane upaljen i ispada tako ali u efektivi nije jer dodje normalno dete i promeni kanal , penzos poremeceni i dalje ostavi upaljen sto ne znaci bas nista ta analitika. Dakle ta igra je uvek namestena , soljica kafe i jedan kinez cuda cini. To su ljudi koji trce za sargarepicom u nadi da ce ziveti bolje pobegli iz nerazvijenih delova misleci "bice bolje" ispranog mozga na samom rubu egzistencije hvatajuci se za poslednju slamku a ovi meckice benkice 100k 200k

click-farm-lady-1.jpg

I plata je bila tako negde oko 35-40 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ti to govori ? sistem je uvek namesten ka odelu ... ako nemozes da ga nosis neces dozvoliti da te iskoriscava jel? Znam ja jednog voli da nosi odela, da se lozi na placene dame i sl. ali je glup ko k. i sutra ce taj nositi isto i diktirati onom sto zna kako sta i koliko da radi za minimalac ostaje pitanje dokle vise tako ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, nemanja84bg said:

To je logicno, nece da ti priznaju bilo kakvu diplomu , i ja sam nkv sta sad iako sam vkv nista novo. Ali imam za sve sto nisam imao u rs.

Za bilo kakvu diplomu si u pravu da nece da priznaju, diplome vecine ozbiljnih obrazovnih institucija su priznate.

 

diplome.png
https://anabin.kmk.org/anabin.html

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu pametan je onaj koji ima i koji nosi odelo, a onaj koji nema je mnogo glup, cista logika ;) Sto se tice diploma ni te nemora da priznaju, niti su u njihovoj drzavi niti ista slicno. Zasto bi druga zemlja priznavala nekog genija gratis? Priznaju ako nostrifikujes ili kako vec to ide i ako priznaju nece te odabrati jer si druga nacionalnost pa koja god prvo ce njihove pa tek na 6tom 7mom mestu ostali, e zato u danasnje vreme svako svog pljacka a onda ti isti otvaraju preduzeca u drugim zemljama i tako postaju gradjani uspesni biznismeni u odelcima , pa to moze svako ne treba ti siva masa za to vec da si razbojnik i nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovde vkv tamo nkv onaj sto cisti za tudjim *ovnima -" i shovel other peoples *hit" , ne bi se toliko busao da je drugacije zar ne? :D definitivno ne nosim odela hahaha mozda tudja na hemijsko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sami pametnjakovici i postenjacine u RS , nema ekonomski tigar je to kad dune i vatru sune evropi hahahhaa :) :D uvek bilo i ostalo, u svakoj dimenziji i vremenu 

 

 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, totti said:

Ja uvek čitam komentare na neku vest, a volim i forum da pročitam. Tako čovek najlakše postane svestan svog okruženja emoji3.png

Ja postadoh nedavno svestan (po ko zna koji put) okruženja kada sam imao peh da naletim na rupu iza Grocke prema Smederevu i dobih klobuk na gumi.

 

Rešim da pozovem policiju i dođu tri saobraćajca, jedan stariji iskusni, devojka na obuci i jedan fino vaspitan mladić koji mi je pomogao da popunim zapisnik.

 

Izdiktira mi taj mlađi šta da upišem i na kraju mi kaže da, pošto sam radio i alko test, upišem da je aparat pokazao nula procenata alkohola u krvi (nije rekao promila a posle sam razumeo i zašto).

 

Kada sam ipak upisao znak za promil pogledao me pozitivno iznenađen i rekao da sam za 3 godine, koliko on radi uviđaje, prvi koji je znao ispravno da napiše simbol za procent % tj promil ‰. Mnogo smo neobrazovan narod, da ne kažem glup a mnogo se i busamo u prsa.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes da si upisao procenat ne bi imao cvonjka cvonjavog iz toga sto si prijavio? Jel uopste pali ta naplata? Ja nikad , ispadali mi i tockovi i sve u zivotu nikad nisam zvao za tako nesto, valjda programski "neces dobiti" automatika , jednom sam imao sudar ne mojom krivicom i sve bilo uneto medjutim nikad naplata nije odradjena niti obavestenje niti ista sl. covek iz tih kola izasao nesto pretio jeo g*vna posle par minuta je cak i pobegao. Ja bi iz prve upisao promil, to je zato sto sam imao kazni sa tim promilima preko 2 roze dozvole :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam kako ide to posle, a znam da su i za slovce osetljivi tako da mozda je covek to hteo da upises da nema komplikaciju i sl. pogotovu kad treba iz budzeta nesto da plate ili sa osiguranja itd. Pusti ti to zemlja pod tursijama je ovo , ocekuj neocekivano fazon :D  On je ispao glup jer kao prvo bavi se tim poslom kao drugo nije rekao ispravno - ali si ti ispravno upisao iliti ono sto pise na displeju ... sta znam ... za slovce veruj mi sve moze na sudu da padne sta god. ekonomski tigar je to :D znam da ja sigurno ne bih pogresio i to do detalja, jednom sam cak pojas mi pisao i dao alko test 0.0 i rekoh coveku da upise i to bez obzira olaksavajuce je

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa .... eh malo je dva zivota matori na ekonomski tigar reonu :D Pola auta ja nisam uspeo da naplatim a identicna prica isto drugi kriv a verovatno je imao vezu i tako sta mislis sto sam spakovao kofere? :D  Moju poznanicu obilazio lik na punu - podeljena odgovornost covek obilazio usao u nju i tako nije se zalila , pisala zalbe itd .... bas su odradili u svakom mom slucaju, pomislicu svasta. Ali kad su sudovi hoce da p*caju za svaku sitnicu a na meni je da ne dozvolim to. Kazu nepotpuna neispravno popunjena dokumentacija itd.

Nije to bas u sluzbi gradjanina sto ti je dao pogresan podatak a bavi se tim poslom razlika izmedju procenta i promila je x10. Jasno je da ljudi neznaju promil znak da napisu verovatno ni razliku izmedju jednog i drugog :D da si imao recimo 0.5 promila upisao % pocepao bi :D eto tako nekako jel?

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, nemanja84bg said:

Nije to bas u sluzbi gradjanina sto ti je dao pogresan podatak

Jbg moram, ne vredi. :D Nije on meni dao pogrešan podatak nego mi je rekao procenat a ne promil misleći da neću umeti ni taj simbol za procenat da napišem, poučen iskustvom u prethodne 3 godine. Zato nije ni spominjao promil. To svakako ne utiče na ishod. Još uvek nisam ništa naplatio jer nemam vremena da se bavim time, kada sve završim napisaću iskustvo na odgovarajućoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije pogresan, on mora da ti pokaze displej na uredjaju a i sam da ga gleda, na njemu pise tacno simbol kako izgleda, mislim dok se to popunjava treba da stavite sve to na radni astal (haubu) i lagano popunjavate potpisete ;) Najverovatnije ce to ici sa osiguranja ali iskreno metar u dzep pa sledecu rupu premeri i dubinu uslikaj stavis kao dodatak - izvini ali nista im neverujem ni jednim ni drugim, pogotovu pravnim slubzama tih preduzeca njihov posao je da im ne prodje nista i dobro su placeni za to zato je cela frka oko takvih stvari. U tvom slucaju kontam da u danasnje vreme ide to rutinski i sve ok u moje vreme je bilo divlje te rupe i to bas ih briga da izlaze, nema povredjenih ? bas ce da izlazi za to boli ga uvo. Koliko im je trebalo da dodju na uvidjaj od poziva?

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
otislo u off sorry , tako ja gledam na to sta znam , komplikovano valjda...
Malo preteruješ, kad bi neko ko ne živi u Srbiji čitao ovo što pišeš pomislio bi da smo gori od Konga.
Da postoje propusti u radu državnih službi, postoje, al postoje i kod ovih drugih, privatnih i uvek će postojati.
Lično imam dosta pozitivnih iskustava sa državnim službama, čak sam se par puta iznenadio koliko su bili predusretljivi i ljubazni, iznenadio se jer sam imao i loših iskustava ranije a i zbog priča kao tvojih. I da, uvek može bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima naravno i veselih dana sto da ne , sunce obasja ponekad hoce ova sa saltera da namigne nabaci osmeh ostavi broj telefona , ima i toga sto da ne kul je , ali mislio sam i na pravni deo - tu uvek mogu da spinuju kolko oces, do sanduka fazon ali uz svako rociste ide i tarifica advokat itd. i njima odgovara kako god, samo ne manjak to je ono skracena verzija.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznate vi sta je kultura i kad treba nekog da smestite na pravo mesto zbog njegovih bezobrazluka - kad odredjena figura dodje , svaki dan, motorna testera, trimeri, kamioni, kokoske, svinje, koze svaki dan neka buka vika i dreka , nije los lik ovako ali ocigledno mu fali koja cim ne vodi racuna o tome a verujem i da ima podrsku onih iznad, ja treba da rentiram apartmane i meni se ljudi zale i iseljavaju zbog svega toga, i sta ja da radim ? da mi rusi ugled tamo neki klosarko , mars na selo pa tamo radi te radove. E zbog takvih kazem da mogu da te spinuju kolko hoces pogotovu ako neko ima vezicu a ovaj ima stite ga. Kongo je civilizacija za takve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da smo pricali (pisali, kuckali sa tastature na ekran itd. ) o ludacima bezozbirnim i tako specijalnim slucajevima ali ako je i gramatika tu onda dobro moze i tako , oprostite sto sam prost i nekulturan :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...