Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Pozdrav svima,

pratim ovaj forum vec danima i puno mi je pomogao oko izbora auta za moju porodicu.

Evo i ja sam kaparisao dva fiat-a 500l kod Stojanova.Jedan je zamene, a drugi za tasta.Rec je o 1.3 mjtd motoru, prvi u bez boji sa paketom 1 za mene, a drugi metalik tamno sivi sa paketom 2.Auta su porucena 16.09., pa bih molio Kuburu (hvala unapred) da me izvesti o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah kao sto Zhorz rece,za nekih 30 dana :D
Naoruzajte se strpljenjem,a ja cu pokusati da saznam nesto vise o vasim automobilma,pozdrav  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off-da li ste mogli da izadjete iz zemlje samo sa onom potvrdom koju ste dobili u MUP-u ili ne pustaju bez saobracajne dozvole na granici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

acikota, niste ni predstavili auto na forumu a već bi putovali preko  :smoke:  

 

E pa ne može s potvrdom preko granice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off-da li ste mogli da izadjete iz zemlje samo sa onom potvrdom koju ste dobili u MUP-u ili ne pustaju bez saobracajne dozvole na granici?

Ja sam, letos, imao slicnu situaciju, (cekalo se na saobracajnu i po mesec dana) pa su me savetovali da napisem molbu MUP-u i predam je prilikom registracije kako mi je hitno zbog puta u inostranstvo i bla, bla, bla... Tako sam uradio i dobio saobracajnu za nedelju dana. Znam jos najmanje jednoga koji je isto uradio. Funkcionisalo je u Pancevu. Vredi se raspitati i u Subotici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov ministar privrede je rekao da ce ukinuti sve moguce subvencije koje je dinkic delio sakom i kapom.

 

Da li se brinete da ce nam fiat ukinuti subvencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam,subvencije koje su dobili po svakom novom zaposlenom radniku fiat je delom prebacio na nacionale program.To su te subvencije o kojima prica novi ministar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog toga i pozurio letos sa kupovinom cim sam video da se Dinkcu drma. Iako mislim da je FAS vec dobio te pare za nova radna mesta tako da bi popusta trebalo biti i dalje. Ali, imajte na umu i da je kamata subvencionisana, mogu i to ukinuti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brinite, čuli ste ministra privrede da ne mogu tek tako da se ukidaju subvencije koje daje država stranim investitorima, sve što je dogovoreno i što se sada dogovara -  ostaje po starom, jednog lepog dana, za par godina, biće ukinute subvencije, samo do tada da se napravi povoljniji privredni ambijent da subvenije ne budu potrebne ...

 

Za sledeću godinu je predviđeno 2000 ili 2500 hiljade subvencionisanih 500L a do tada će biti i nova ponuda motora a možda i još nešto novo, tako da bih ja sačekao sledeću godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuburice

 

Jer se suska nesto kod tebe oko produzenja garancije ili doplate za duzu garanciju .Sadasnjih 2 godine je smesno i neozbiljno.Pogledajte jedan sevrolet daje 5 godina pune garancije isto kao i hyundai,kia daje 7 godina,suzuki 3 godine,nissan daje 5 godina (3+2),skoda i seat mislim 4 godine.Mercedes daje isto 2 godine ali bi njega ljudi kupovali i da nema garancije cak bi mozda i doplatili da nema garancije.

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozd je stigao :thumbsup:!!!!!Vozilo smo preuzeli juce iako je u Suboticu stigao u sredu.Ali zbog nekih nasih zelja,oduzilo se zadrzavanje u servisu :-)

Opis ocekujte uskoro, posto ne zelimo da pozurimo sa istim kako bi izbegli koriscenje preteranih superlativa i bili sto realniji (neko ko je tri meseca bio bez auta,bio bi i Yugom odusevljen )   :D .U svakom slucaju,nasem odusevljenju nema kraja. "Malo" smo ga ulepsali crnom folijom, iako cemo vec sledece nedelje morati da je menjamo (diler nam je ukazao na jednu fabricku gresku na foliji koju mi,iskreno,ne bi ni primetili ali oni ne zele da nam predaju takav auto tako da ce je ponovo postavljati).Takodje,u planu nam je da sledece nedelje zapalimo za Budimpestu,spojimo lepo i korisno i da uzmemo Armster2 naslon za ruku posto je kabina ogromna i zaista nema gde da se spuste ruke.

Ubedljivo,najlepsi trenutak u celoj primopredaji vozila bio je momenat kada je nas klinja od 4 god. uleteo prvi u salon i poceo da mazi zucka  :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xenon veruj mi da nisam znao ni kolika mu je sad garancija,dok nisi napisao :D

Takve informacije i cene itd,stvarno ne znam...

@acikota hahaha sjajno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acikota ,redovno si nas izvestavao o tvom autu ko izvestaj o redovnoj odbrani od poplava.Da ne idem u arhivu koji si motor odabrao za tvoju trakalicu?

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice skidanja ratkapni/kradje,ja cujem sigurno u toku endelje za 2,3 slucaja,samo se pitamn gde li to sve odlazi,moraju se negde naci da neko prodaje !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Xenon

Izvestavala :-) Menjam nick u Avram Izrael....Radi se o 1.4 motoru,sa kojim smo za ovih predjenih 50 km veoma zadovoljni-prvi veci izazov ce biti odlazak na Zlatibor,obzirom da se ovaj motor vrlo lepo pokazuje u ravnici

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...