Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Acikota ,redovno si nas izvestavao o tvom autu ko izvestaj o redovnoj odbrani od poplava.Da ne idem u arhivu koji si motor odabrao za tvoju trakalicu?

Mislim da sam ja vise kukao i pisao o napretku od nje i da, acikota je zensko. Motor je 1.4 Da ne zagadjujem temu, impresije cu napisati kada budemo malo testirali auto, a za sada - fenomenalno. :-)

Edit: ja pisem iz kola na mob. pa sam malo sporiji

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Xenon

Izvestavala :-) Menjam nick u Avram Izrael....Radi se o 1.4 motoru,sa kojim smo za ovih predjenih 50 km veoma zadovoljni-prvi veci izazov ce biti odlazak na Zlatibor,obzirom da se ovaj motor vrlo lepo pokazuje u ravnici

Acikotice-lepotice,Lepo, lepo.Posto vidim da si zensko onda je taj motor idealan za tebe.Ja sam licno bas zbog tog motora odustao od kupovine ficka i bas sam svima pricao da ga kupujem za svoju lepsu polovinu taj motor bi bio odlican ,ovako cekam benzinsku turbinicu sa 120 konjica ako je bidne.

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da malo razbijem ovo pisanije nekim stihom koji sam sastavio...

 

 

 

FIAT 500 L

 

                                                Punto Classic bio dobar uvod

                                                Italijani prebacise sad u turbo mod

                                                U Sumadiji opet uzmuvali se svi

                                                Ocekujmo novi auto uskoro mi

 

                                                Poverenje i velik posao nam dali

                                                Rodio se 500 L-konkurenti na noge pali

                                                Oblih linija i dizajna smelog

                                                Zavolese ga svi, ne do pola-celog

                                               

                                                Vozovi su opet ka lukama posli

                                                Kamioni u Evropu sa njima pridosli

                                                Ali bese to malo, nasem ‘talijanu

                                                Amerima uze’ dah u jednom danu

 

                                                Siroka paleta, jednom recju Multi

                                                Neces za njih nigde jedne mane cuti

                                                Bilo da je Fire, Air, ili mozda Jet

                                                U saobracajnoj ce pisati-ODLICAN (5)

 

                                               

                                                Ovo pevam jer u grudima FIAT pise

                                                K’o sto on zavede, nece niko vise

                                                I od nasmejanih lica domacih vozaca

                                                Ne postoji slika, lepsa a ni jaca!!!

 

                                                                       

                                               

                                                MILOS DJENIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

acikota/erdelja čestitam! Nemoj da odete na Zlatibor a da prethodno ne okačite slike, pa prvi trekking na forumu mora da se predstavi propisno.

 

Što se tiče Zlatibora i motora, kada me je uz Rudnik prestigao golf II dizel i ostavio me u crnom oblaku dima, bio sam u bedaku ceo dan.



Što se tiče ratkapni, kupio sam druge, neoriginlane, pošto su originlane preskupe. Iz principa nikada ne bih "otkupio" neke kradene na buvljaku ... pa zbog toga ih i kradu jer ljudi to ponovo kupuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Madra. Nisam jos uspeo da odradim redovne slike, a sto se predstavljanja tice, ocekujte samo estetski dozivljaj, jer sam ja poprilican duduk za automobile i mogu ga porediti samo sa vozilima koje sam dosad koristio, a zahvaljujuci firmi ima ih nekoliko i to bas u ovoj i nizoj klasi. Klinja je nesto kilav pa nismo se bas vozili.

80% voznje ce mi biti po Subotici i oklini pa sam jako zadovoljan ponasanjem motora za sada - po gradu u ravnci :) Cesto putujemo za Bg (jer sam ja iz Bg-a), tako da ce bti i auto puta (opet po ravnici). Ostalo su mora i planine, koliko finansije i zdravlje dozvole.

Za sada vam mogu reci da nema osetne razlike izmedju ovog motora i 1.6 16v u Stilu sto sam do sada vozio, jer je i onaj bio od pocetka mrcina i do kraja to i ostao :) Odma sam se prilagodio ovom vozilu bas zbog slicnosti.

Zadnjih mesec dana sam Juga vozio i mogu vam reci da je 500L bolji  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam licno bas zbog tog motora odustao od kupovine ficka i bas sam svima pricao da ga kupujem za svoju lepsu polovinu taj motor bi bio odlican ,ovako cekam benzinsku turbinicu sa 120 konjica ako je bidne.

 

 

xenon, nije ti dobro razmišljanje, jer ja svaki svoj auto ispitam do krajnjih limita, da mogu da znam šta može a šta ne kada mi zatreba, za razliku od svoje žene koja će da ga nagazi samo kada joj zatreba a onda nije zgodno da provali da nema dovoljno snage. Dakle, za lepše polovine treba kupovati jače motore sa rezervom snage  ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...Što se tiče ratkapni, kupio sam druge, neoriginlane, pošto su originlane preskupe. Iz principa nikada ne bih "otkupio" neke kradene na buvljaku ... pa zbog toga ih i kradu jer ljudi to ponovo kupuju.

ajde molim te okaci neku sliku da vidim kako izgleda sa "obicnim" ratkapnama. kupio sam celicne 15ice za zimske pa cu morati neke i ja da stavim, a i kako su krenuli sa skidanjem moracu verovatno i neke 16ice.

jel pasuju neke a da imaju rupe za srafove (kao na puntu npr)?

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mada posle par dana bez ratkapni i sa ovim izgleda "fantastično" ...

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam licno bas zbog tog motora odustao od kupovine ficka i bas sam svima pricao da ga kupujem za svoju lepsu polovinu taj motor bi bio odlican ,ovako cekam benzinsku turbinicu sa 120 konjica ako je bidne.

 

 

xenon, nije ti dobro razmišljanje, jer ja svaki svoj auto ispitam do krajnjih limita, da mogu da znam šta može a šta ne kada mi zatreba, za razliku od svoje žene koja će da ga nagazi samo kada joj zatreba a onda nije zgodno da provali da nema dovoljno snage. Dakle, za lepše polovine treba kupovati jače motore sa rezervom snage  ;)

 

Nisam bas siguran u to.1.4 je sasvim dovoljan lepsim polovinama.Svaki vozac tacno zna sta moze ocekivati od svoje masine i tome se prilagodi.Pogledaj recimo ovo.Imas aute koji koce na 100 metara 34,36,38 metara.Po tebi ispada da ce onaj sto koci 38 metara da obara pesaka na pesackom u odnosu na onoga ko staje posle 34 metara.Naravno da nece jer vozac zna tacno kada treba da koci i kako reaguje kocnica i na koliki pritisak.Isto ti je to sa motorom.Evo jos jednog primera.Vozim auto sa 140 konja i tacno znam u kakve se sutuacije necu upustiti jer znam da nemam 200 konja vec 140.Svaki auto ima rezervu snage samo je bitno zasta ti ta rezerva treba i tome se prilagodis. 

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad je dobro procitati sta pise, pa se ne sloziti. Cisto da ne kazes isto ono sa cim se ne slazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Zlatibora i motora, kada me je uz Rudnik prestigao golf II dizel i ostavio me u crnom oblaku dima, bio sam u bedaku ceo dan.

Eh... Tako i mene pre par godina u novom  sluzbenom Golfu V 1.4 uz Zlatibor zapraši Opel Kadet... A saputnici u smeh. Džaba gasi klimu - neće brže :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mene su redovno prestizali i u Stilu 1.6 16v i iskreno, nisam se bas nesto potresao, pogotovu sto u 80 % slucajeva bilo neko debilsko preticanje sa neprilagodjemon brzinom. Vozim malo dete, a i zena mi je prilicno stroga :-) tako da sam umeren vozac. Salu na stranu, nisam Fandjo i ne volim da rizikujem.Edit: veceras kada uspavam malog, kacim slike

Moj crni Trekking je u fazi 10 :smoke:

jos malo :laughing: ........

par nedelja...

Joj Zorane, prelistaj malo temu i sve ce ti se samo kasti... obrati paznju na moje kukanje i nerviranje. Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja nisam od onih koji preticanje od drugih dožive kao udarac na sujetu, naprotiv, ko krene u preticane kulturno se pomerim malo udesno, ni slučajno ne povećavam gas ..

 

Frustrira kada kreće uspon pa se put širi u dve trake a onda kreće razdvajanje na "ljute mašina" i "autiće", sporaći (kamioni, jugići, punto 1.2, dacije 1.4, 500L 1.4 ... ) moraju da se sklone u desnu traku a levoj ostaju oni koji mogu da prate najbržeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Što se tiče Zlatibora i motora, kada me je uz Rudnik prestigao golf II dizel i ostavio me u crnom oblaku dima, bio sam u bedaku ceo dan.

Eh... Tako i mene pre par godina u novom  sluzbenom Golfu V 1.4 uz Zlatibor zapraši Opel Kadet... A saputnici u smeh. Džaba gasi klimu - neće brže :(

 

 

Svaki dizel ce zaprasiti svakog benzinca uz svako brdo... mislim da je to i vrapcima jasno i da tu nema vise sta da se prica! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako otkacimo turbinu? :D

 

Nece Madra u visoke obrtaje, stedi masinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna se, za vrhunske peformanse abarth, gti, ST, RS, type R ... = benzin sa ili bez turbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel ne moze da se meri sa benzincem na ravnom, ali je zato na uzbrdicama vladar...

 

Naravno, ako u poredjenju gledamo samo standardne benzince i dizelase, koji su serijski modeli, i u istom cenovnom rangu - da ne brkamo babe i zabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ata, pa upravo tako, eto uskoro će izbaciti 1.4 turbo, biće u istom cenovnom rangu sa 1.3 a verovatno i malo jeftiniji ali će u svakom pogledu po performansama biti superioran, osim u ekonomičnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...