Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Razmisljao sam to da predlozim,ili da promenimo naslov ili da otvorimo drugu temu,500L klinika ili tako nesto :D gde cemo moci da razglabamo o svemu vezanom za 500L...

P.S Nesto mi se javlja da ce uskoro bíti zuti Trekking u temi predstavljanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura-kasnis  :D  Jos sinoc smo dobili "insajdersku" informaciju da se neko zuto vozilo istovara na placu AK  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ucinilo mi se juce da ga nema na parkingu,al sam malopre proverio :D

kad preuzimate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas su mi ukrali ratkapne  :crazy:

 

Dok ima kupaca biće i robe ... NE KUPUJ KRADENO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak :(

Potrazi ih u subotu na Bubanj potoku i prati oglase... na zalost ne mozes im nista sem da ih otkupis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura, neću da ih otkupljujem, neka mu stoje tako da ne može ništa da ućari, ja ću kupiti nove ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis probao,svaki dan ih vozim :D

165 ks i manuelni menjac,dobitna kombinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je 1.4 turbo ustvari ivaj klasicni atmosverac kome je nakalemljena turbina jer bi u tom slucaju plin mogao ladno da se stavi?Sa druge strane ovaj klasicni 1.4 benzinac se ranijenije proslavio sto se tice pouzdanosti pa ga je Fiat povukao,govorim o 95 i 100 ks,dok je ovaj sa 77 ks prava mazga ali dosta rastrosan.Cekam odgovor da me ispravite ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su potpuno isti konstrukcijski,to ne znam,oba su 1.4 16v,a javice se vec neko ko je dublje ulazio u problematiku. Ako je povucen,ne verujem da bi ga vratili u novi model,sem ako nisu ispravljeni nedostaci od ranije. E da,nisu isti menjaci na T-jet i 1.4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mamicu im lopovsku!!! zavezacu vucjaka za vrata :whip:  :whip:  

jel sve 4?

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, sve 4. p.s. zvao sam da pitam da kupim nove, cena oko 4.000 komad, i čeka se 10 dana kada se naruč i :thumbdown:



ma neću ih ni kupovati, na ove felne ću da stavim zimske gume (bez ratkapni) a do proleća neke alu felne sa letnjim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije,da das 16000 pa opet da ih dignu,a za te pare kupices felne bez problema... Bas bzv,a cena je katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je 1.4 turbo ustvari ivaj klasicni atmosverac kome je nakalemljena turbina jer bi u tom slucaju plin mogao ladno da se stavi?Sa druge strane ovaj klasicni 1.4 benzinac se ranijenije proslavio sto se tice pouzdanosti pa ga je Fiat povukao,govorim o 95 i 100 ks,dok je ovaj sa 77 ks prava mazga ali dosta rastrosan.Cekam odgovor da me ispravite ako gresim.

Gomila delova je tu različita prilagođena većim opterećenjima turbo motora. Nije samo ko lego , nakalemiš i teraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noćas su mi ukrali ratkapne :crazy:

Dok ima kupaca biće i robe ... NE KUPUJ KRADENO!

Meni pre mesec i po maznuli jednu. Na žalost, bio sam prinudjen da kupim na oglasima, lično plaćanje i preuzimanje (dakle jasno odakle mu), i to preuzimanje bilo 10m od parkinga gdje su mi maznuli... Dakle od te 4 jedna moja bila sigurno. 5.000 za 4 ratkapne. A ima ih i na najlonu. Već vidjam dosta po Novom Sadu 500l bez ratkapni, krenuli lopovi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:santa:  Stigao,registrovan,jos samo da zavrsimo modovanje (folija) (a i da dobijemo kljuceve) i eto vama opisa :pc:

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravoooo,cestitam,da vas odlicno sluzi  :cheers:

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Noćas su mi ukrali ratkapne :crazy:

Dok ima kupaca biće i robe ... NE KUPUJ KRADENO!

Meni pre mesec i po maznuli jednu. Na žalost, bio sam prinudjen da kupim na oglasima, lično plaćanje i preuzimanje (dakle jasno odakle mu), i to preuzimanje bilo 10m od parkinga gdje su mi maznuli... Dakle od te 4 jedna moja bila sigurno. 5.000 za 4 ratkapne. A ima ih i na najlonu. Već vidjam dosta po Novom Sadu 500l bez ratkapni, krenuli lopovi.

Sent from HP Touchpad using Tapatalk

 

a sto nisi poveo jos 4oricu drugara da ponesu po jednu ratkapnu a pre toga da pitate tog idiota odakle mu?!!!

On je odmah uvece opet "nasao" 4 ratkapni od nekog drugog nesrecnika

ne znam sta znaci bio sam prinudjen da kupim? sam sebe si pokrao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa morao sam da nabavim. Ili da me oderu u Stojanovu, ili da kupim preko oglasa znajuci odakle je nabavio. A to da povedem nekog.... Sa 2m i 110kg ne treba mi niko, a narocito ne dodatna zezancija sobzirom kakvu vrhunsku policiju imamo u NS. Jos bi ja najebao na kraju.
A da ne pricam sto na Najlonu 1/2 robe je kradena, npr naleteo na lika koji prodaje 10tak kompleta original ratkapni, ukljucujuci i za 500l. A pandura nigde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je 1.4 turbo ustvari ivaj klasicni atmosverac kome je nakalemljena turbina...

 

Nije.

 

 

Sa druge strane ovaj klasicni 1.4 benzinac se ranijenije proslavio sto se tice pouzdanosti pa ga je Fiat povukao,govorim o 95 i 100 ks...

 

Ne...

Imaš prastari 1.4 12v sa 80 KS, on se ne ugrađuje u Fiate od 1998. godine. Taj motor je zamenjen sa 1.2 16v sa takođe 80 KS.

1.4 16v se ugrađuje i danas, stavljen je u ko zna koliko miliona modela i nema sa njim nikakvih problema. :thumbup: Zavisno od modela pod čijom haubom se nalazi ima 100 KS, ili par konja manje od toga.

 

...dok je ovaj sa 77 ks prava mazga ali dosta rastrosan.

 

To je 1.4 8v. Ide i u Lineu, evo npr. jedna kupljena nova kod nas:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43405

 

Razmisljao sam to da predlozim,ili da promenimo naslov ili da otvorimo drugu temu,500L klinika ili tako nesto :D gde cemo moci da razglabamo o svemu vezanom za 500L...

 

Naslov je promenjen, tj. više ne obuhvata samo Nacionale verzije.

Ne možemo da imamo jednu ''kupusaru'' od teme gde će se pisati sve o 500L.

I ovo oko buke, vožnje, potrošnje...sve će to malo kasnije biti izdvojeno u odgovarajuće teme. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovu smo vec zakupusali,ima u jednom odgovoru po 3 razlicite teme,pa zbog toga  :laughing: 
Sekta 500L-ista se lagano siri,pa vi gledajte sta cete  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...