Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Hvala erdelja.

 

Kubura, sad sam zvao auto kucu, pogubili se kako ja znam da mi je auto spreman. Nadam se da ti ne pravim problem  :)

 

 

pa naravno da pravis, ceo FAS ga zove kubura a i ostale AK  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini ne moraju da znaju odakle tebi informacije,a uverio si se da ti je auto spreman za prodaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sastavio sam svoju potencijalnu konfiguraciju za trekking 1.6 mjet,na 16900 dodati jos:

Fiksni stakleni panoramski krov                                                                    700 €    ( dvoumim se )

Automatski klima uređaj + Elekrohromatski unutrašnji retrovizor + Senzor za kišu    650 €    

Parking senzori                                                                                            250 €    

Hi Fi audio sistem - isključuje rez. točak                                                            700 €    

Bicolore pastelna boja ekstraserije (crni krov)                                                     700 €    

U igri je zuto/crna kombinacija eksterijera i braon/crna kombinacija enetrijera.Rata bi bila oko 160 eur na 6 god.

Evo par slicica

dt14fiat500l305jpg_632d5d1f2cccd567.jpgFIAT_500_L_Trekking_3.jpgFiat_500_L_Trekking_Interni_large_dettagfiat_500l_trekking_36.jpg

 

Mogu samo da kazem da ti se vise isplati da izbacis Hi Fi muziku i da je kasnije sam sredis cak i bolje za duplo manju sumu od potrebne po katalogu.  Ok kad vec dajes tolike pare moze da ide ali kazem da moze kvalitetnije kasnije da se odradi sve to za manje pare... A da eventualno taj novac iskoristis za neki drugi dodatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam se jos malo pozalim na MSD trade (Vesic auto Obrenovac). Interesuje me da li je neko imao problema sa dilerom? Vidim da ste uglavnom automobile dobijali 10 do 15 dana posle dobijenog broja sasije samo ja cekam vec mesec dana jer je gazda potrosio pare na ko zna sta :( :( :(

Zna li neko kako to da sredim a da se ne hvatamo za guse?

 

P.S. ukucani vise ne mogu da me trpe, morate vi.

Edited by Sesirdzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je vec imao problem sa AK Vozdovac jer su otisli u stecaj i ne znam kako se to zavrsilo... Proveri na sajtu NBS i APR u kakvom su im stanju racuni, jer ako su blokirani, onda ne mogu da isplate auto i ti ne mozes da ga dobijes. Nadam, se da do toga nije doslo, jer ti ni sud ne moze mnogo pomoci.

Jesi li ti uplatio auto?

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam uplatio ucesce jos krajem Jula, rate krece za koji dan. 

Proveravao sam racun im nije blokiran, bar nije bio pre par dana, jednostavno kasne jer nemaju para i imaju ljude koji su i pre mene narucili. Zamisli kako je tim ljudima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pisao na ovoj temi o lošem iskustvu sa MSD trade-om. Što se mene tiče, ne gledamo se više (a i ne čujemo).

Kada sam ja prilikom čekanja svog automobila slao mejl Fiat-u, odgovor je bio adekvatan i ono što su mi odgovorili oko rokova isporuke je ispoštovano (nisam tada imao iskustva sa Fiat Ciao, kasnije mi se ipak činilo da su malo manje informisani, mada bi trebalo da je to kod njih ista služba).

Na računu koji si platio za auto bi trebalo da ti stoji rok isporuke vozila na koji se diler obavezao, meni je bio 20 radnih dana od uplate, na osnovu toga bi ih mogao tužiti, ako nije ispoštovano (bar mislim).

Pozdrav i nadam se da će se sve ubrzo (na tvoje zadovoljstvo) rešiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesirdžija, ako ti rata kreće za koji dan, to znači i da je banka uplatila ostatak od učešća do pune cene, da li si video sa bankom šta ti oni kažu ?

 

Drugo, obrati se fiatu direktno, probaj da dođeš do nekog kontakta a da to nije call centar, traži neko ovlašćeno lice, nekog direktora prodaje ili nešto slično ?

 

MSD je njihov ovlašćeni diler, ne bi trebalo da bude samo tvoj problem već i njihov, zapreti da ćeš se obratiti svim tv kućama i novinama, da imaš veze tamo i da će da pukne bruka. Nek ti vraćaju pare ili daju auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na podrsci. Poslao sam mail Fiatu ali to stize isto tamo gde je i call centar. Jedino da pozovem nekog glavnog iz Fiata nabavicu br nekako. A sto se tice Tv kuca i novina, bice i toga. Sad se poziva na rok isporuke zakonski od 45 dana od kad mu je banka uplatila. Dal je moguce da oni misle da smo mi kreteni bas toliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff...Zajebano skroz.Ne bih bio u tvojoj kozi.

Najbolja varijanta je kupovina auta koji je vec tu,u salonu,na lageru.

Druga stvar,zasto je banka uopste isplatila ceo iznos.Ko je dao nalog za prenos bez tvoje saglasnosti.

 

I ja sam cekao moj hyundai 20 dana.Ali sam uplatio kaparu(500 evra) na racun hyundai srbija i kada su me zvali iz auto kuce da je auto u salonu,ocarinjen,otisao  sam u banku,uplatio ucesce i banka je isti dan prebacila novac auto kuci.Naravno iznos kapare je odbijen od iznosa fakture(cene).Malo je bilo zbunjaze u banci oko toga ali se sve sredi ako im objasnis koliko kredit ti treba a koliko ti dajes za ucesce.

Ne shvatam zasto ste platili ceo iznos auta,tj zasto je banka pustila Vas novac a auto nije ni poceo da se sklapa.Jel to takva politika auto-kuca?Ne bih se ja upustao u tu rabotu.

Znam da sam gutao knedlu 2 dana od kada je izvrsena transakcija banka-auto kuca dok nisam video auto u salonu.Nov auto je ogromna investicija,pogotovo na kredit.Rekao bih i suluda investicija :-))

Auto kuca se sluzi vasim novcem 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja su iskustva nešto drugačija, prvo kapara i od tada teče "zakonski rok", kada je auto proizveden, to znači da su dobili broj šasije, u istom danu uplaćuješ i ti učešće i banka ostatak, kapiram da si ti dao učešće kao kaparu. Obrati se i ovima,  možda ti daju bolji savet oko tvojih prava http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/. Srećno, pa da ovde što pre predstaviš auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madra je u pravu što se tiče rokova, s tim da je FAS tokom leta produžio rok isporuke na 60 dana.

 

Šeširdžija, prilikom kaparisanja si verovatno potpisao neki papir. Šta piše u njemu koji je rok isporuke?

Inače auto mora biti u celosti plaćen (banka mora da pusti pare na račun FAS-a ili na računa AK, a oni FASu) da bi FAS dozvolio otpremanje vozila. Mogao bi u Banci da pitaš kome su pustili pare, da li FAS-u direktno ili auto kući i obavezno pošalji mail FAS-u.

 

Koliko sam ja obavešten telefonski servis nije FAS-ov nego neke agencije koja to radi za FAS, tako da operateri često nemaj dovojno informacija. Mail je uvek bolja komunikacija. Dobiju se precizniji odgovori, a i ostaje trag na papiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesirdžija, ako ti rata kreće za koji dan, to znači i da je banka uplatila ostatak od učešća do pune cene, da li si video sa bankom šta ti oni kažu ?

 

 

Bio jutros u banci, oni su prebacili novac MSD Trade 5.9.2013, znaci sve pare su kod njih ali ne uplacene Fiatu.

 

 

 

Ne shvatam zasto ste platili ceo iznos auta,tj zasto je banka pustila Vas novac a auto nije ni poceo da se sklapa.Jel to takva politika auto-kuca?

Nov auto je ogromna investicija,pogotovo na kredit.Rekao bih i suluda investicija :-))

Auto kuca se sluzi vasim novcem 2 meseca.

 

Uplatio sam celo ucesce a bankda dileru kad je auto sklopljen e sad je problem sto diler ne uplacuje Fiatu, dobro je da nisu ubacili jos nekog posrednika.

Sve je dobra investicija ako nije otislo na razne poroke, kocku, aklohol, zene ... ;)

 

Moja su iskustva nešto drugačija, prvo kapara i od tada teče "zakonski rok", kada je auto proizveden, to znači da su dobili broj šasije, u istom danu uplaćuješ i ti učešće i banka ostatak, kapiram da si ti dao učešće kao kaparu. Obrati se i ovima,  možda ti daju bolji savet oko tvojih prava http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/. Srećno, pa da ovde što pre predstaviš auto.

Da sam i tako uradio sve jedno je on nije dao pare Fiatu a Fiat sad ne da njemu :(

Probacu sa ovima. Hvala.

 

Madra je u pravu što se tiče rokova, s tim da je FAS tokom leta produžio rok isporuke na 60 dana.

 

Šeširdžija, prilikom kaparisanja si verovatno potpisao neki papir. Šta piše u njemu koji je rok isporuke?

 

Inače auto mora biti u celosti plaćen (banka mora da pusti pare na račun FAS-a ili na računa AK, a oni FASu) da bi FAS dozvolio otpremanje vozila. Mogao bi u Banci da pitaš kome su pustili pare, da li FAS-u direktno ili auto kući i obavezno pošalji mail FAS-u.

 

Koliko sam ja obavešten telefonski servis nije FAS-ov nego neke agencije koja to radi za FAS, tako da operateri često nemaj dovojno informacija. Mail je uvek bolja komunikacija. Dobiju se precizniji odgovori, a i ostaje trag na papiru.

 

Banka je direktno dileru uplatila pare. A sto se tice roka pise lepo 60 dana od kad sam uplatio kaparu u mom slucaju od uplate ucesca.

Sto se tice mail-a, na istu adresu dolazi kao i pozivi operateru tako da sam dzabe pisao. Devojka mi rece da moze da mi isto odgovori ovo sto mi usmeno prica, ako bas hocu. Znaci jedino nekog glavnog u fiatu da nadjem.

Napravio sam uzbunu da me je morao da me zove vlasnik MSD Treade.

Zamislite, kaze covek rok isporuke je 45 dana od dana kad banka uplati njemu, znaci u mom slucaju 21.10.2013 ... ne verujem sta covek prica, i dalje se izvlace na godisnji odmor FAS. Kao da nije bio odmor to bi se poklopilo, onih 60 dana sa pocetka price. Kad sam ga pitao moze li bar to da mi da u pisanoj formi, kaze covek: "ne moze, ne dajemo".

Sve u svemu sramota ....

Edited by Sesirdzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesirdžija, ako je banka dala pare, ne može za virtuelni auto, to znači da je "tvoj" auto proizveden i stoji na placu sa sve brojem šasije, da li znaš broj šasije ... drugo, FAS će da juri dilera za pare isto tako, pa ne isplati im se da lageruju auto jer i to košta. Pre će biti da je tvoj auto otišao nekom preko reda.

 

Nemoj da plaćaš ratu kredita, reci im da uzmu auto :smoke:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček bre, ti si dao kaparu kad si naručio vozilo, a isplatio si u potpunosti cenu kad si uplatio učešće.

 

Dalje, banka daje pare kad dobije broj motora i šasije, a to znači da je vozilo napravljeno i čeka na isporuku. Kakvi bre rokovi od tog dana.

 

Očigledno je da diler ne plaća FAS-u pa mu FAS ne daje vozilo.

 

Aj da razmislim malo pa ću ti napišem još koju. Možeš li da skeniraš papir koji si dobio prilikom naručivanja vozila i da mi pošalješ na mail ili pp?

 

Odo po dete, brzo se vraćam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam se jos malo pozalim na MSD trade (Vesic auto Obrenovac). Interesuje me da li je neko imao problema sa dilerom? Vidim da ste uglavnom automobile dobijali 10 do 15 dana posle dobijenog broja sasije samo ja cekam vec mesec dana jer je gazda potrosio pare na ko zna sta :( :( :(

Zna li neko kako to da sredim a da se ne hvatamo za guse?

 

P.S. ukucani vise ne mogu da me trpe, morate vi.

Ja sam čeko skoro 70 dana na auto-ajde čekanje više manje svi su tad čekali dugo ali -pošaljem im jedan, drugi, treći, četvrti majl...ništa...ni izvinite, znate..i ja radim u prodaji i znam kad nije nešto do mene pa  ipak dam neki odgovor...ja sam stekao utisak da oni čekaju da se skupi više vozila kako ne bi slali kamion samo po jedno....ne brini pozitivno posluju....stići će ti auto..poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored Sesirdzijinog ima jos 2 - 3 auta za MSD,tako da moze biti da stvarno cekaju da nakupe jos neki da imaju pun kamion. Al opet mesec dana cekati,nije ni malo u redu,da ne kazem da je idiotski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto kubura se iznenada pojavljuje i spašava stvar .. sesirdžija, ma biće uskoro, strpi se još malo, ne može diler da zeza FAS pa kao da im ne uplati pare, ne ide to tako .. a za druge nauk, samo kod velikih dilera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesirdžija, ako je banka dala pare, ne može za virtuelni auto, to znači da je "tvoj" auto proizveden i stoji na placu sa sve brojem šasije, da li znaš broj šasije ... drugo, FAS će da juri dilera za pare isto tako, pa ne isplati im se da lageruju auto jer i to košta. Pre će biti da je tvoj auto otišao nekom preko reda.

 

Nemoj da plaćaš ratu kredita, reci im da uzmu auto :smoke:  

 

Moj auto stoji u Kragujevcu od 3.9.2013 nije otisao nigde ali su moje pare od ucesca i od banke otisle na drugu stranu i on sad nema da plati Fiatu.

 

Ček bre, ti si dao kaparu kad si naručio vozilo, a isplatio si u potpunosti cenu kad si uplatio učešće.

 

Dalje, banka daje pare kad dobije broj motora i šasije, a to znači da je vozilo napravljeno i čeka na isporuku. Kakvi bre rokovi od tog dana.

 

Očigledno je da diler ne plaća FAS-u pa mu FAS ne daje vozilo.

 

Aj da razmislim malo pa ću ti napišem još koju. Možeš li da skeniraš papir koji si dobio prilikom naručivanja vozila i da mi pošalješ na mail ili pp?

 

Odo po dete, brzo se vraćam.

 

Da bas tako diler ne placa nego kasni sa uplatama, verovatno je od moji platio nekom ko je cekao isto tri meseca pa sad ceka novok kupca da od njegovih uplati moj. Strasno. 

Nema skener ako nadjem negde saljem ti. Hvala na trudu.

 

 

Da vam se jos malo pozalim na MSD trade (Vesic auto Obrenovac). Interesuje me da li je neko imao problema sa dilerom? Vidim da ste uglavnom automobile dobijali 10 do 15 dana posle dobijenog broja sasije samo ja cekam vec mesec dana jer je gazda potrosio pare na ko zna sta :( :( :(

Zna li neko kako to da sredim a da se ne hvatamo za guse?

 

P.S. ukucani vise ne mogu da me trpe, morate vi.

Ja sam čeko skoro 70 dana na auto-ajde čekanje više manje svi su tad čekali dugo ali -pošaljem im jedan, drugi, treći, četvrti majl...ništa...ni izvinite, znate..i ja radim u prodaji i znam kad nije nešto do mene pa  ipak dam neki odgovor...ja sam stekao utisak da oni čekaju da se skupi više vozila kako ne bi slali kamion samo po jedno....ne brini pozitivno posluju....stići će ti auto..poz

 

 

Vi ste svi cekali da se auto proizvede, a ja cekam da diler uplati Fiatu. Bas sam natrcao na losu Auto Kucu, i ne razumem zasto Fiat nastavlja da radi sa takvima :( devojka u Caal centru kaze da su i ranije imali sa njima probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...