Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Kuburice,blagodarim na korisnim informacijama.

 

- Uh taj metandzija ima samo 80 konja,nista od njega ,zaobilazim ga.On je izgleda namenjen kao neko dostavno vozilo ta razvoz pizza i pereca po Italiji.

 

-Uh i taj DPF (dovraga proklet filter) otpada ,jer zamisli da mi se upali lampica u 5 do 8 i da me tera jos 20 min da se vozikam ko luda divna po gradu i posle samo mogu otkaz da popijem zbog kasnjenja na posao,zamisli samo da mi se to desi u svaleraciju kad odem......otpada i to jer nece meni auto da komanduje sta i koliko i kada cu da vozim.

 

-EEEEEEEE ove sam vesti cekao Kubirice moj,,,eeeeee to je dobitna kombinacija 1.4 t-jet sa  fabrickim plinom e to je ono pravo.Ako mozes prati razvoj situacije ,kako se ponasa taj motor sa plinom izvestavaj nas molim te.1.4 t-jet zbog svoje konstrukcije mora i ovako i onako imati ojacane ventile,karike,sedista ventila i sta sve ne pa je verovatno zbog tih ojacanih komponenti odabran za fabricku ugradnju plina.

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metandzija jeste spor,za njega je 1.4 Formula 1 :D
Nesto nisam zalazio detaljno u to kako se regenerise DPF,al kontam da nisi obavezan bas tada kada zatrazi da to i radis,jer delim misljenje sa tobom da ne treba biti rob autu ni u kom pogledu.
Trebalo bi da imas u uputstvu tacan proces svega,ukljuci neku lampicu koliko znam i dok je ne ugasi treba ga voziti u vecim obrtajima.
O T-jetu cete imati informacije iz prve ruke,trudim se sto vise komada da vozim,jer i mene jako zanima taj motor :)

P.S Vidjen Bojan Dimitrijevic malopre u Kragujevcu,lepo stoje tamna stakla na crvenom L-u  :smoke:

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuburice sva cast na informacijama.

 

Da li se vec testira 1.4 tjet sa plinskom instalacijom,da li si ga vozio,gde je smestena plinska boca,gde se tankuje,da li ima neka signalizacija na instrument tabli kada je na plinu,da li ostaje rezervoar za benzin iste zapremine kao do sada,sve su to neka pitanja koja me jako zanimaju.

 

Na 1.4 t-jetu da li si testirao ubraznje do 100 i max brzinu??cisto da uporedim sa ovim klasicnim1.4.

 

Potajno se nadam da ce ostati ove subvencije i kamate dok se taj 1.4t -jet ne pojavi u salonima,mada bi ako ikako moze bio prvi kupac doticnoga :guitar:

 

Obican 1.4 je na mene ostavio utisak dostavnog kamiončića  :thumbdown:

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lanidrenco uredjaj,tocak boca 48 litara.. Na tabli ima naravno,prekidac je na mestu Start stop prekidaca na 0,9 i dizelima,a na tabli imas lampice i obavestenje kad koristi koje gorivo. Tankuje se pored nalivnog grla za benzin,dobija se dodatak koji se usrafi prilikom sipanja,isti sistem je i za metan. Nemam uslove za max brzinu ni merenje,a nije mi ni dozvoljeno :D
Nemoj ga porediti ni sa cim,brzi je od svih motora za evrposko trziste,u to budi siguran ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S Vidjen Bojan Dimitrijevic malopre u Kragujevcu,lepo stoje tamna stakla na crvenom L-u  :smoke:

gde smo se sreli, sto se nisi javio, bas bi mi bilo drago da se upoznamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stao si mi na pesackom prelazu izmedju Vatrogasnog doma i suda :)
Bilo bzv da masem jer ne znas ko je,upoznacemo se drugom prilikom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lanidrenco uredjaj,tocak boca 48 litara.. Na tabli ima naravno,prekidac je na mestu Start stop prekidaca na 0,9 i dizelima,a na tabli imas lampice i obavestenje kad koristi koje gorivo. Tankuje se pored nalivnog grla za benzin,dobija se dodatak koji se usrafi prilikom sipanja,isti sistem je i za metan. Nemam uslove za max brzinu ni merenje,a nije mi ni dozvoljeno :D

Nemoj ga porediti ni sa cim,brzi je od svih motora za evrposko trziste,u to budi siguran ;)

Lepe vesti.

 

To se sve odradi znaci u fabrici na proizvodnoj traci ili se naknadno ugradje tako sto se sa placa uzima gotov auto pa se preradjuje na plin?

 

Da li si mozda vozio nekada 2.0 MJTD od 165 konja?

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si mozda vozio nekada 2.0 MJTD od 165 konja?

 

Ja mislim da 500L nema verziju sa tim motorom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metan se ugradjuje direktno u fabrici,koliko znam i plin ce tako dok krene serijska proizvodnja..

Privatno se bas ne druzim sa Italijanskim vozilima,tako da nisam stvarno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Privatno se bas ne druzim sa Italijanskim vozilima,tako da nisam stvarno :)

 

sada si nas pogodio u srce  :ouch: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuburice sine kao da sam te pre neki dan video u nekom Mercedesu AMG-u ,mislim da si to bio ti ,a ja pomislih u sebi ma nije on, on vozi sigurno nekog fiata sa turbincom :unworthy:

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Privatno sam ljubitelj VAG grupacije (znam da nisam to trebao da iznosim :D ),a inace volim automobile uopsteno,nevezano za zemlju porekla :)

Da ne bude skroz off,vidim sebe u nekom T-jet 500L,ali za par godina,kad budem imao potrebe za takvim autom...

Za sad ostaje ovo malo,brzo,tvrdo,neudobno,bucno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je drago sto radim u takvoj fabrici i taj posao,pa sve da je i Lada u pitanju :D

A kad bi bas preterivali,onda nek radim u nekom sportskom odeljenju,nebitna marka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika0177.jpg

 

jel ovo ovaj veliki 500 l,cini mi se da jeste,bio je pored obicni 500L,ovaj veliki ima veci zadnji prozor,koliko sam provalio,a i duzi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudna projekcija i mutna slika, ali zbog nalepnice na "srednjem" stubu, rekao bi da je Living


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...