Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Puno ima da se cita :D ko bude voljan neko posalje privatnom porukom ako je to moguce :)


Konkretno me zanima, kako se motor 1.4 ponasa ? kako vuce ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kredit odobren 5.10, 500L nacionale 1.4 oba paketa, crveni, sad sledi period cekanja, da li neko ko ima ovaj model moze da mi kaze nesto vise :) hvala unapred

 

Joco, ima nas vise ovde sa tim motorom. Ja konkretno imam Trekking varijantu i ne znam sta bi jos mogao da ti napisem vise nego sto sam vec napisao u predstavljanju mog automobila. Ako vec nisi procitao, ovde  imas nekoliko predstavljanja nasih ljubimaca sa trazenim agregatom, pa prelistaj... Inace, paketi ne menjaju mnogo pricu.

 

Zelim ti puno strpljenja!!!

Hvala, valjda nece biti jako dugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj malo, mrzi te da citas ali ipak ocekujes da neko opet napise ono sto je vec napisano. A pored toga imamo i podforum namenjen samo 500L.

 

I ne raumem, ako imas neke nedoumice valjda proveris pre kupovine, a ne kad si vec kupio. Jesi li probao auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bude voljan napisace, sad sam tek video da ima posebna tema i citam trenutno, probao sam 1.6 dizel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš da čitaš sve što je do sada napisano, nije od važnosti koliko ti vremena treba za to. ;)

 

Kakav je to način, kakvo je to elementarno nepoštovanje svih ljudi koji su do sada pisali, trošili svoje vreme kuckajući odgovore sa željom da pomognu drugim ljudima...i sad kao ''ko vas 'ebe i vas i vaše vreme koje ste već potrošili...ae trošite ga opet, opet kuckajte jer mene mrzi da čitam...''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio stvarno nisam imao tu nameru, snasao sam se i citam na forumu predstavljanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neša ko moja učiteljica. Kad drekne čitaj svi čitaju.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Ja sam ovaj forum, krenuo da pratim 2010. sve živo isčitao vezano za Stila/ Lybru. Kupio Stila jun 2011. registrovao na forum decembra  2011. i ostalo se sve zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno stečeno iskustvo na Igoru primenjivaće dalje i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Profil guma je 225/45 17. Ogibljenje je tvrdje nego na evropskim modelima,a zahtevnost deonica i lezanje zavise od brzine kojom se prodje,a juce sam ga bas terao do granica i s obzirom na namenu i konstrukciju dobro se pokazao,zadovoljan sam. U odnosu na evropski mislim da je lezanje bolje 20-tak posto.

Obično su ameri imali mekše trimovana vozila.

Kubura automatski ili automatizivan menjač ?

Doduše u press materijalu može da se nađe šta je rađeno i kako je modifikovano.

E pa italijani su im malo da lipo sportskom ogibljenju :D

Mozes da ga zoves kako hoces,onaj sto sam menja brzine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nikakav efekat na Puntu 1.2 60ks/100Nm je dao rezultat 66,4ks/117Nm. Remap i merenje radio isti covek,da li je provereno na drugim valjcima ne znam,samo prenosim informaciju. Ako je verovati ovome,na 1.4 motoru bi dobitak bio jos malo veci,pa bi se mozda i osetila razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preko 10 ks i 20 nm gore nije lose po meni. To bi se osetilo u voznji. Cak mislim da ovaj motor ima u nekom Fiatovom modelu 105 ks. Nek me ispravi neko ako gresim.

Edited by Sesirdzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može toliko (preko 10 KS i 20 Nm) da se dobije ni čipovanjem 1.6 atmo motora. Drugim rečima, ne čipuju se ni atmo motori veće kubikaže od 1.4, a kamoli on...

1.4 16v je najviše imao u Pandi 100 HP. U Stilu je isto imao 95 KS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo preduhitrio me Nesa,bas sam to hteo da ti kazem,upravo te cifre koje si naveo su neki maximum koji moze da se izvuce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan primer koliko me automobili ne interesuju, jer ja bi moj napunio nekim izolatorom da se motor uopste ne cuje, da bude ko elektricni. :-) Meni je pojam zvuka motora, da zvuci ko blagi povetarac :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...