Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

Pozdrav sa sunčanog Konjarnika!

 

cxcb6522.jpg

Ovde živiš? Bio sam tu jesenas dva dana parkiran u uličici iza..

Tu mi je šljaka u blizini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beli_punto

Od ove vlasti i njihove nesposobnosti, poltronizma i stranackog zaposljavanja mi se dize kosa na glavi, ali ova zakrcenja je jako tesko spreciti. Jak vetar duva i svaki put okruzen livadama i njivama moze da bude vrlo lako, brzo i bez najave zakrcen snegom sa okolnih livada i njiva. Jedina greska je sto nisu zaustavili teretni saobracaj na vreme, ali to zaista nije lako proceniti i delovati u pravom trenutku.

 

Mogu da posalju 2 kamiona koja ce da ciste tu deonicu, da non stop uklanjaju sneg sa kolovoza, valjda je taj put od neke vaznosti i znacaja za ovu drzavu, ali dobro mozda to nije uzrok problema, pominje se da se zaglavio neki kamion, a ministar od 3,5km desne strane auto puta je nekoliko puta najavljivao da ce zabraniti prolazak kamiona kroz kriticne deonice, pa valjda ti koji su nadlezni mogu malo da se informisu kakva nas vremenska prognoza ocekuje za sutra pa da reaguju, nemoj sad da pricamo kako mi to ne mozemo da znamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sta posebno dodati a da nije vec receno sem da mozda trebaju malo razmisljati o nekakvim sumskim pojasevima ili drvoredima uz puteve u ravnici kako bi sto manje nanosa imali na putevima.

Decenijsko unistavanje i upropastavanje NASE zemlje je dovelo do neminovnog !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce nisu mogli da znaju, ali danas ? 

 

sta su ocekivali, +30 i kamiondzije u papucama sa peskirom oko vrata ? 

 

http://www.kurir-info.rs/nevolja-prevrnuo-se-kamion-stoji-klona-od-nekoliko-stotina-vozila-clanak-1207801

 

BEOGRAD - Na delu auto-puta od Bačke Topole prema Feketiću, u smeru prema Novom Sadu, stoji duža kolona vozila jer se na 63. kilometru od granice prevrnulo teretno vozilo, rekla je večeras  Aleksandra Ljubenković iz Operativnog centra Auto moto saveza Srbije.
 
Kolona, u kojoj je prema procenama nekoliko stotina vozila, počela je da se formira pre jedan sat.
 
Iz AMS S podsećaju da je na snazi zabrana kretanja za teretna vozila na području Vojvodine i ističu da su ekipe zimske službe krenule na mesto događaja.
 
U Vojvodini je i dalje teška situacija, vetar stvara snežne nanose, pa iz AMS S savetuju da se bez preke potrebe ne kreće na put, a posebno ne bez zimske opreme.
 
Zbog vetra otežano je i u Braničevskom okrugu, na putevima od Požarevca uz Dunav, ali su to manje frekventni pravci.
 
Za vozila preko 3,5 tone zabranjen je ulazak u Srbiju iz pravca Rumunije, Mađarske i Hrvatske.

 

 

Inace kad se iz Kovina krene ka Dolovu naidje se na ovo 

 

image.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzas!!! Gde je put?

danas nisu davali od kovina ka pancevu da se ide  :no

 

a po vojvodini bukvlano gde pored puta ima malo zivice ili neko zbunje nema smetova na putu, tamo gde nema nista od njive do puta tu je haos od smetova.  :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad krenem na tu stranu meni se zivot smuci po kisi, a kako je po snegu ne znam, isao sam do Kacareva zimi, kad vetar dune, pomeri sa auto za metar u levo ili u desno, zavisi odakle duva vetar 

 

a skoro sam isao za NS po kisi, za ono treba imati zivaca, kad dune vetar ne vidis nista, ne pomazu ni brisaci, e sad da li je prroblem do mene sto nisam navikao na takve puteve ili je to svima problem ne znam ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

put vrbas backo dobro polje zmajevo isto u zastoju stojao sam pola sata da udjem u zmajevo! ciste put ali dzabe ... i dalje se stvaraju nanosi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako li je onim ljudima sto zive u okolnim kucama, primetio sam da je Vojska Srbije najjace preduzece za ciscenje i pravljenje puteva u nasoj zemlji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRAMATIČNA NOĆ: 188 osoba spaseno sa auto-puta, voz zavejan kod Vrbasa!
 

Zbog snažnog vetra i snežnih nanosa koji dostižu visinu i do 3,5 metra za saobraćaj je zatvoren granični prelaz Horgoš, na deonici Subotica-Novi Sad u oba smera, saopštilo je JP "Putevi Srbije"
 

Vojska_Srbije_Smetovi_1_670x447.jpg

Zbog vremenskih neprilika vanredno stanje proglašeno u Zrenjaninu i Pančevu. Granični prelaz Horgoš je zatvoren, dok se ne naplaćuje putarina iz pravca Subotice ka Novom Sadu.Nadležni uputili apel građanima da ne putuju bez preke potrebe. Evakuisani svi putnici, njih oko 200, sa auto-puta Novi Sad – Subotica! U spašavanju zavejanih građana u toku jučerašnjeg dana posebnu ulogu imala je Vojska Srbije čiji su pripadnici i mehanizacija umnogome pomogli da najugroženiji putnici što pre dobiju pomoć.

 

Zbog snežnih nanosa i snažnog vetra između Zmajeva i Vrbasa trenuno je u prekidu železnički saobraćaj na magistrali Beograd – Novi Sad – Subotica, izjavio je jutros Tanjugu direktor Medija centra Železnica Srbije Nenad Stanisavljević.

- Zbog vremenskih neprilika na pruzi stoje dva međunarodna voza i to od ponoći voz koji je sinoć krenuo iz Beograda za Budimpeštu, a jutros od 4.00 sata voz koji iz Budimpeste saobraćaja za Beograd, rekao je Stanisavljević precizirajući da u oba voza ima po 50-ak putnika i svi su dobro.

 

On je rekao da su stručne službe Železnice Srbije na terenu, a na lice mesta dovezene su dodatne lokomotive, ali za sada ni po dve lokomotive nisu uspele da pokrenu ove međunarodne putnicke vozove.

- Trenutno se na terenu traže rešenja kako bi se saobraćaj što pre uspostavio –  rekao je Stefanović dodajući da situaciju komplikuju i dve teretne garniture koje stoje na ovom delu pruge i ne mogu da se pokrenu”.

 

Zbog snažnog vetra i snežnih nanosa koji dostižu visinu i do 3,5 metra za saobraćaj je zatvoren granični prelaz Horgoš, na deonici Subotica-Novi Sad u oba smera, saopštilo je JP “Putevi Srbije”.

Saobraćaj je blokiran kod Bačke Topole, gde pripadnici Žandarmerije i Sektora za vanredne situacije pokušavaju da se probiju do zavejanih vozila, dok je odblokirana kolona vozila u smeru ka Novom Sadu, kod Siriga, navodi se u saopštenju.

 

Apeluje se na sve učesnike u saobraćaju da zbog nepovoljnih vremenskih prilika i otežanog odvijanja saobraćaja naročito na teritoriji Vojvodine ne kreću na put bez preke potrebe, da koriste zimske pneumatike i budu posebno oprezni, prilagode brzinu kretanja uslovima na putu i poštuju ograničenja brzine i postojeću signalizaciju.

Preuzeto sa Telegraf.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put Subotica - Sombor takodje neprohodan, taman se ocistila snezna blokada na pruznom prelazu Bajmok, pa se stvorio novi snezni nanos kod Tavankuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja moj punto jedva upalio ne znam koji mu je akumulator mi je nov mozda gubi struju negde ne znam zaista... sutra cu da vidim.

evo jos jedan link za stanje na putevima 

 

cxcb6602.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/439195/Haos-na-backim-putevima-Okovani-smetovima-cekaju-pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj hoces da kazes da se VW probio bez problema?

 

Nije VW, ali Audi jeste. :D Doduše ne baš bez ikakvog problema, ali drugačije ne bi bilo zabavno. :D

 

Priča ide ovako. Preksinoć mi jave da idemo u Mađarsku. Juče ujutru poranimo oko 7h i zapucamo ka Horgošu sa svraćanjem u Novi Sad. Duva vetar, negde leti sneg, ali sve ok u suštini. Negde posle Novog Sada počinju da se pojavljuju sitniji nanosi na putu, ali svega 1-2cm i generalno se ok vozi... oko 100km/h. Međutim u suprotnoj traci drama. na jedno 7-8 mesta "uvrnuti" šleperi stoje na sred puta i sad da li ga je neko otpozadi opalio ili nije, ali ništa strašno. Znači evidentno da cepaju kamione, i onda nalete na nanos koji prosto samo izvrne kamion, a prikolica "naleti" na njega i samo ga uvrne. Vozimo tako i možda 15ak km pre Feketića počnu da se stvaraju nanosi i na našoj strani, ali uglavnom se vozi sredinom puta i sad tu ima malo nanosa sa leve strane, malo sa desne, ali generalno ok... sad se već vozi 60-70km/h. 

 

Naiđem na nekoliko nanosa ne većih od 4-5cm i valjda od količine snega koje su točkovi izbacivali, nagura mi se sneg ispod neke zaštitne plastike ispod praga i samo odjednom nešto krlja za mnom. Stanem na autoputu sa strane i vidim da se platika pričvršćuje sa 4-5 šrafova na pragu i 4-5 šrafova na sredini auta i daj deo sa sredine se iščupao. Tu duva toliko jak vetar da smo napolju proveli svega 15 sekundi i smrzli se kao nikad u životu. Krenemo lagano sa tom "visećom" plastikom i skrenemo u Feketić. Tamo je put ok, uđemo u mesto nađemo neki tehnički pregled, iščupamo plastiku i krenemo dalje. 

 

Dolazimo pred Horgoš, kad vidimo policija probila bankinu i vraća nazad sve ljude koji idu iz pravca Subotice. Pre toga, na nekoliko pumpi stoji policija i skreće kamione na pumpe. Mi se domognemo Horgoša, pređemo u Mađarsku i odatle sve super. Stignemo kuda smo pošli, odradimo posao i sednemo da pojedemo nešto. Ostvorimo sajt AMSS i vidimo da "ima tu nekih problema" i da su putevi zatvoreni :D Zaključimo da treba da idemo preko Baje i Sombora. Krenemo lagano, kad na ulasku u Budimpeštu na onim elektronskim tablama piše da je U SRBIJI zabranjen saobraćaj za kamione.Znači svršio sam kad sam to video :) 

 

Stižemo mi na granični prelaz, kažu carinici čuvajte se leda i srećan put. Prođemo Sombor, vozi se poprilično, sve je suvo i očišćeno. Međutim malo pre Odžaka nailazimo na deo gde ja vozim 20km/h i usled nagiba puta auto kreće da ceo kliže na stranu. Srećom, to beše na dva-tri mesta i po pola sekunde tako da prođosmo tih 1km bez posledica što se svakako nije moglo reći za jdenog G2 i Megana. :( Odatle stižemo u Novi Sad iz Novog Sada na autoput za Beograd bez ikakvih problema. 

 

 

 

 

E sad, šta sam na ovom putovanju naučio. 

 

- pre polaska na put informisati se o stanju na putevima koliko god to glupo zvučalo. Svesni smo da smo imali nenormalnu sreću na celom putu. 

- ljudi su moroni, jer znaju stanje na putu i ipak kreću na put (današnja situacija) 

- vozači kamiona su još veći moroni jer znaju (ili bi bar trebalo da znaju) da naglo smanjenje brzine kamiona izaziva uvrtanje od strane prikolice i oni OPET cepaju one kamione preko nanosa. Idioti.

- iiznenadio sam se na delu autoputa od Novog Sada do Subotice je išlo neko putarsko vozilo koje je postavljalo znakove oko tih "uvrnutih" kamiona. Nisam znao da imamo to. 

- iznenadio sam se da nisam video NIJEDAN čistač snega ni u mom smeru ni u suprotnom. Pa biiip mu mater, međunarodni put, autoput, NIJEDNA grtalica i svom tom sranju. Prosto ne razumem. 

- evidentno je da su se nanosi stvarali na određenim mestima i nisu bili duži od 50ak metara. Od meštana u Feketiću smo čuli da se tačno zna SVAKE GODINE na kome delu autoputa se stvaraju nanosi. Pa zar NIKOME ne ppadne na pamet da napravi neke vetrobrana ili šta ja znam već?! 

 

 

I tako... još svašta nešto, ali dosta za sada :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subotica - Sombor je opet blokiran, neki kamion ili auto se preprecili, uglavnom, guzva je i zastoj, policija sve vraca nazad, sad sam stigao kuci, jedva sam i okrenuo kola na putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

i ovaj narod ludi ne razumem gde ide ...

 

U celoj priči, ovo mi je najbolji deo. Sedi bre kući kad već radi grejanje i gledaj filmove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem da neko mozda mora zbog nekog neodloznog posla, nesrecnog slucaja i slicno, ali u vestima navode da ima oko 200 automobila i oko 1000 ljudi ... treba sad da ih pitaju kud su posli pa svako ko je krenuo turisticki da dobije po piiiiiip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...