Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Čekaj, završili su one četiri trake od Preševa do Čukarke (granice) ? Nema više cik-cak čas levom , čas desnom trakom i tako unedogled, a o milionom reflektujućih stubića od kojih oćoraviš i ne znaš gde da gađaš,  neću ni da pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu zavrsili naravno :D

Ali ono sto ja kazem jeste da je i tu odlican asfalt, odlicno obelezeno svako prebacivanje u kontra smer i sl ukljucujuci i stubice :D

Nekada tj do pre par god ne bi skoro nista ni bilo obelezeno i verovatno bi put bio kao izoran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asfalt je dobar ali se sporo ide,pogotovo kad se nakaci neki kamion.. koliko si cekao na makedonskoj granici?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu zavrsili naravno :D

Ali ono sto ja kazem jeste da je i tu odlican asfalt, odlicno obelezeno svako prebacivanje u kontra smer i sl ukljucujuci i stubice :D

Nekada tj do pre par god ne bi skoro nista ni bilo obelezeno i verovatno bi put bio kao izoran...

Onda nema mesta za bilo kakve pohvale. Tu deonicu rade godinama, kao i sve ostalo.

Lopovluku i javašluku ne treba se klanjati, a o bezednosti  tj ne bezbednosti možemo da diskutujemo.

Da su pare uložene u stubiće prebacili u asfalt i podlogu bilo bi puno bolje. 

Koliko sam čuo makedonci su spojili završili autoput od granice do Kumanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na granicama jako kratko ali sam imao puno srece...

Makedonski auto put nije auto put!!!

Sami su zbog stanja puta smanjili ogranicenje na 100kmh na autoputu!!!

Znaci stvarno necu da duzim ali ono je uzas od puta! Ono je ulica! Šor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je otporan, WD.

Pa osetiš da ti se auto naginje u stranu / reaguješ, ne skupljaš stvari po kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras se spustam niz Blagoja Parovica i setim se Neshinog pisanija od pre par nedelja u vezi popravki ulica u Beogradu i Srbiji.

 

Pa ono je bruka i sramota, ne samo sto su celoj ulici skinuli asfalt vec su ostavili sahtove da strce 20-30 cm, a na nekoliko mesta ostavili oko njih gomilu suta.

 

Bukvalno sam slalom vozio, na par mesta auto ne moze da prodje izmedju ivicnjaka i ostavljenog suta i sahta, a ako neko naidje u suprotnom smeru nastane prava igranka.

 

Da zivim tu organizovao bih komsije i blokirao ulicu dokle god ne dodju daje poprave, blokirao bih i tramvaje u pozeskoj. Mnogo mi cutimo i trpimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da slegne oljušten asfalt , 20-30 dana. Ili imaju neki ugovor sa uvoznicima amortizera i delova trapa.

Ovo sad i nije loše, pre jedno 13 godina tako su skidali asfalt da je izgledalo kao da se neko igrao podmornice.

Ništa mi nije jasno, skinuli su habajući sloj asfalta, ne diraju noseći p što ga onda ne presvuku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko je usa :D 

 

Kod nas su skoro obnavljali ulicu pored gimnazije, bez ikakvog znaka iz pravca autobuske, skrecem ja desno i odjednom tockovi u rupu, da se ne lazemo, ali sigurno 10cm ... propadnu i zadnji i onda krecu muke, sa 2 trake koje vode u pravcu centra skinuto je 80% asfalta i to su posle krpili .. a nesto malo je ostalo da se preskace i da se ide lagano preko toga 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu sam išao kući na vikend, u Kragujevcu je i dalje aktuelna barikada i ide se zaobilaznicom koja je pregledno obeležena, plus na svakoj krivini stoji po patrola za svaki slučaj, ali je sam put kojim se obilazi mnogo propao i dosta loš.. Put je dosta uzan i auto se sa npr kamionom malo teže mimoilazi i neko mora da siđe sa asfalta, a sa strane je asfalt dosta ispucao i neko sa malo nižim autom će imati dosta problema..

 

Negde na pola puta Kragujevac-Kraljevo, od sela Vitkovac, pa do sela Milavčići postoje radovi na putu koji nisu adekvatno obeleženi.. Iskopano je i spremno za rad, a umesto znaka radovi na putu stoje znakovi za neravnine na putu.. Sinoć se vraćam nazad i vidim znak za neravnine na putu koji je i pre postojao tu, ja znajući gde je ta neravnina smanjujem brzinu (ne dovoljno) i krećem da je obilazim i upadam u rupu koja je iskopana širom celog puta, na svu sreću bez posledica, ali psovao sam sam sa sobom u autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je jutros pao sneg

 

U Srbiji je jutros najtoplije u Negotinu, gde je u sedam časova izmereno osam stepeni, a najhladnije na Kopaoniku, gde je temperatura vazduha iznosila minus tri stepena, dok u mnogim mestima pada slaba kiša ili slab sneg.

 

BZ6_Llv_SIMAAuz_FU.jpg

 

Vremenska prognoza za danas


U Srbiji će danas biti oblačno, znatno hladnije i vetrovito, mestimicno s kišom, u planinama sa snegom.

 

Od sredine dana u severnim, posle podne u centralnim, a do kraja dana i u ostalim krajevima kiša će preći u sneg. Vetar će biti umeren i jak, severozapadni i severni, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
 

Jutarnja temperatura od tri do sedam, najviša od četiri na severozapadu do 10 stepeni na jugoistoku, posle podne i uveče u daljem padu.

U Beogradu će danas biti oblačno, znatno hladnije i vetrovito, pre podne s kišom, posle podne i uveče sa snegom.
 

Vetar će biti umeren i jak, severozapadni i severni. Jutarnja temperatura oko četiri, najviša oko šest stepeni, posle podne i uvece u daljem padu.
 

 

Izgledi vremena za Srbiju u narednih sedam dana

 

U utorak i sredu očekuje nas oblačno i hladno vreme sa snegom. U nižim predelima stvaranje snežnog pokrivača visine od pet do 15 cm. Noću izmedu ponedeljka i utorka i u utorak u planinama je moguća vejavica, uz dalje povećanje visine snežnog pokrivača.

U sredu slabljenje padavina i severnog vetra. U cetvrtak prestanak padavina i delimicno razvedravanje. Ujutro mraz od -5 do -2 stepena i poledica.
 

U petak promenljivo oblačno i neznatno toplije, ponegde kratkotrajni slab sneg. U subotu oblačno i još malo toplije, ujutro kiša i sneg, danju kiša, u planinama sneg. U nedelju i ponedeljak delimično razvedravanje.

 

 

Na Kopaoniku jutros 23 centimetra snega


Na Kopaniku jutros su izmerena 23 centimetra snega koji je oko 11 sati prestao da pada, rečeno je Tanjugu u meteorološkoj stanici na toj planini.
 

Dežurni meteorolog Miodrag Radovanović kaže da je visina snežnog pokrivača izmerena u sedam sati ujutro, da su slabe padavine evidentirane i posle tog perioda i da je sneg prestao da pada oko 11 sati.
 

U 11 sati temperatura je iznosila minus 5 stepeni a duvao je severni vetar brizinom od četiri metra u sekundi sa povremenim udarima do 11 metara u sekundi, dodao je on.

 

Preuzeto sa Blic.rs

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko bude isao putem Sremska Mitrovica-Bogatic, neka bude veoma oprezan jer ima blata po putu i strasno je klizavo. Na izlazu iz sela Nocaj neka zenska je malopre sletela sa puta, polomila je drvo, neki panj je iscupala iz korena ali srecom njoj nije nista bilo. Isla je brze,  uhvatilo je blato i eto belaja. Auto je prilicno polupan.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacam opkladu da je uzrok neki neosvetljeni i prespori kamiončić ili auto... stranci voze "normalno" 100-120 po magli jer ne očekuju da će neko neosvetljen ići autoputem po ovakvoj magli... nailaze na jednog takvog GOSPODINA i kreće žurka... sačekaćemo konačni izveštaj šta je uzrok, ali 99% je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan prolazim ovom deonicom. Krećem se brzinom od najviše 80 km/h, možda čak i 70, a pored mene proleću stranci sa 120 km/h - a vidljivost je ok 15-20 metara!!!  :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:

Na mestu gde se dogodio prvi lančani sudar, nalazi se deponija koja gori preko cele godine (to mesto sam nazvao Springfild). Tu je magla najgušća. :nuke: 

Nismo problem mi koji poznajemo ovaj put, nego stranci, koji nisu navikli na stanje auto-puta kao kod nas. Verovatno da je svemu doprinela i tenzija na Batrovcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...