Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

4 hours ago, MiloshBg said:

Neko ceo zivot cuva nesto za nekoga a taj to ne ceni ni malo. Tuga.

Mislim da nije ni deda namenski cuvao za sina i unuke nego eto podesilo se da auto potrajao vise od ocekivanog pa deda verovatno u fazonu neka ga ne trazi leba i vodu neka stoji a vi kad umrem radite sta hocete, ne znam mozda je taj auto prodat sad posle ovih 6-7 godina ali nisam nista cuo nigde o tom autu kod nas, niti da se pomenuo negde na forumima, oglasima i sl. tako da pitanje ali opet i tako sto stoji mnogo vise propada, mozda ne karoserija ali sve ostalo da.

2 hours ago, neshtry said:

Istina,ali gde ima još jedan sa 110 km na satu...

pa da ali mu to ne podizne znatno cenu a i kad uzmes da restauriras nekog takvog od nule isto mu dodje. Pre neki dan mi dodje jedan stari majstor kog znam godinama a nisam ga dugo video, ranije petljao sa nekim restauracijama radio nekim gastozima bube, fice itd. sad radi keca bas ovakvog mediterana, prica je ta da je auto bio nekog doktora koji mu je bio prvi vlasnik i nasledili ga sin i cerka i hoce da ga restauriraju za uspomenu, nema nikakvu vrednost sem sentimentalnu. Auto inace prilicno lose stanje ali dosta toga nabavljano potpuno novo i od limarije i mehanike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ne volim kad vidim fice u nekim modernim metalik bojama, ima jedan fica u slicnoj ovako nekoj bordo metalik boji ovde u krusevcu a i ovaj vw kombi je bio, tj jos uvek postoji samo u oronulom stanju, u istoj ovoj kombinaciji boja.

Ima ovde jedan matori ficu u maltene fabrickom stanju, poslednje serije sa kraja 80ih, samo sajtne menjane i zadnji rubovi i tu malo omasena boja a sve ostalo fabrika i jako dobro izgleda, uz jedno detaljno poliranje bio bi kao nov. Kaze cica mnogi su mu nudili pare cak i preko 5k eura, ako ne laze, ali nije hteo da ga proda, kaze to mu je prvi i poslednji auto, redovno ga vozi posto i nema drugi. Boja ovakva

15170926_10154570788070943_6832501091149

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, OMP said:

 

435077836_10226683008113988_914333586030

435012663_10226683008273992_651654024113

Sta li je ovo ? prepoznajem kalibra stopove ali ostalo mi je neidentifikovano ...  isto opel neki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

image.thumb.png.299cd1a190ee220e5666f04e7ce1cb52.png

 

 

Pričali smo o restauriranim polovnjacima. Ovo je Buba 1600 Automatik iz 1966, unikatan primerak, mogu na prste da se nabroje. Ful oprema za te godine: grejači stakala, diskovi, šiber. Prijatelj dobio u  kompenzaciju pre 15 godina. U tom trenutku buba automatik na oglasima po EU su koštale 10, 20 000 evra pa i više. Dolazili preprodavci nudili par hiljada za zatečeno stanje, ali je u planu bilo restauriranje i prodaja kao oldtajmer. 
U međuvremenu je otkriveno da je školjka neautentična, naknadno promenjena na restajling iz '70 i tu sve priče o prodaji padaju u vodu. Postao je obični stari auto koji više niko neće da kupi za više od 500 evra.
Stoji više od 10 godina, ja sam je poslednji put palio možda 2012. Bila je potpuno ispravna  i limarijski jako zdrava. Mogla je da bude simpatičan hobi auto samo da se malo sredila. Posle toliko stajanja ne znam šta je od nje preživelo...
 

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek su mi ti stopovi sa sivim migavcima bili hit ;) a spreda je malo mazda rx dizajn ... nije im losa ideja stim sto bi makar neki gril spreda dodao ;) ne izgleda lose kao neki rekord modernizovan ... i to je bio simpa autic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ja nikad nisam voleo bube i uvek sam se pitao sta ljudi vide u njima ali su popularne uvek, imam drugara koji se profesionalno bavi samo restauracijom buba.

Inace ova se odmah vidi da nije 66. godiste cak i ja koji ih i ne poznajem nesto vidim da je skoljka novija posto su modeli iz 60ih imali drugaciju haubu, stopke i branik

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ujak je imao , mislim novu Bubu tada, išlo se sa njom svuda, po celoj staroj jugoslaviji. Nakon dostaa godina su je komplet rastavili, motor, karoseriju, mehaniku, i dan danas se sećam garaže na čijem su podu naslagani delovi do u šraf kaad su je rasturili.
Sve lepo sredili i sklopilo, auto je bio fabrika. Ali, kako to biva, nasledi je moj burazer i nije nakon toga potrajala dugo. Bukvalno je raskantao.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
2 hours ago, knezevic76 said:

Moj ujak je imao , mislim novu Bubu tada, išlo se sa njom svuda, po celoj staroj jugoslaviji. Nakon dostaa godina su je komplet rastavili, motor, karoseriju, mehaniku, i dan danas se sećam garaže na čijem su podu naslagani delovi do u šraf kaad su je rasturili.
Sve lepo sredili i sklopilo, auto je bio fabrika. Ali, kako to biva, nasledi je moj burazer i nije nakon toga potrajala dugo. Bukvalno je raskantao.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 

Mi smo u porodici imali jedno uz 1971, kupljena nova i vozila aktivno do 2015. Ja sam je nasledio i imao u planu restauraciju ali silom prilika odustao sam od tog projekta jer je auto bio baš raspadnut, nije održavan 20 godina, samo vožen. Imao sam originalni račun iz salona u Sarajevu sa dedinim potpisom i nisam hteo da je prodajem na otpad. Kupio je jedan ljubitelj restauracije i nadam se da će je nekad završiti. Par ljudi me je zvalo da prodam samo papire i taj račun, auto ih nije zanimao :).

Inače buba je neverovatno jednostavan a sa druge strane auto sa odličnim jeftinim i nepokvarljivim tehničkim rešenjima. Moja je imala priključak za dijagnostiku 1971.godine.  Molim lepo!!!!

9 hours ago, OMP said:

Ja nikad nisam voleo bube i uvek sam se pitao sta ljudi vide u njima ali su popularne uvek, imam drugara koji se profesionalno bavi samo restauracijom buba.

Inace ova se odmah vidi da nije 66. godiste cak i ja koji ih i ne poznajem nesto vidim da je skoljka novija posto su modeli iz 60ih imali drugaciju haubu, stopke i branik

Verzija sa pegla štopovima, 1970. Mislim da je bila od nemačke ambasade koja je slupala pa su navukli novu školjku. Broj šasije je ukucan baš na šasiji i stvarno je 1966.godište.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je teča ostavio TASovu bubu 1200,ali nisam uspeo da je uvezem iz Slovenije( to je bilo početkom devedesetih), a i nisam se oduševio,Škoda 110L mi je bila avion za nju…

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Dzabe sto je stvarno 66. godiste kad je to samo sasija a skoljka je novija i automatski taj auto gubi vrednost. Naravno da su pouzdane i nekvarljive kad je sve prosto uradjeno i nema sta da se pokvari a sto se lako ne resi kao i kod mnogih oldtajmera ali meni jednostavno buba nikad nije bila ni lepa ni interesantna kao vozilo. JEedino koje mi se svidjaju su budzevine sa porse motorima i delovima, za to se ne bih bunio da imam jednu :)

npr.

02fcae99d8a63210791b32a323b72e37.jpg

a5356a63f63da9608c9a040f19f7e8d4.jpg

 

imali smo mi kratko jednu 1303 bubu mada to je cale uzeo nesto onako da je sredi malo i proda nismo je ni vozili, malo sredjeno sta je trebalo i prodata nekom caletovom drugaru, to je bilo pre 25 god.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Meni je ostala neka knedla u grlu što nisam restaurirao auto koji sam ceo život čekao da nasledim, pa sam u jednom trenutku gledao da kupim neku pristojnu bubu za tu namenu, ali kad sam video cene...... 


Опис фотографије није доступан.
Moja buba 2008, dok je još imala osnove za restauraciju i bila koliko toliko održavana.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...