Jump to content
FAS Goran
integralac

Kako se borite? / Dodatni posao

Recommended Posts

A te price drzava,narod i sl. Od kad sam rodjen evo skoro 30godina u ovoj drzavi vlada haos! Zato ja volim Srbe i Pravoslavlje jer to jesam ja, ali Srbiju kao drzavu bas i ne. Ne mrzim je, ali nemam neka osecanja jer to je 3-4-5. Ili koja vec po redu drzava u kojoj zivim. Zvala se ona sfrj srj scg srb i nemacka, italija, grcka.... sve mi je jedno!

E ovo kao da sam ja pisao..

Na zalost, ta drzava mi je do sad u zivotu sve otezavala i upropastila sto se posla tice..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedinstvena prilika: Google traži radnike koji poznaju srpski jezik

 

Google-pretraga-3.jpg

Google je pre dva dana objavio oglas za posao u kome traži predstavnika prodaje koji će biti veza između klijenata i Guglovog AdWords programa.

S obzirom da se za komunikaciju, osim savršenog engleskog, traži poznavanje srpskog, hrvatskog ili slovenačkog jezika, možda je ovo Vaša prilika za posao u Guglovoj kancelariji u Dablinu.

Više informacija možete pronaći OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ukoliko ste mladi, ambiciozni i želite da se priključite našem timu, pošaljite svoju biografiju isključivo na srpskom jeziku, obavezno priložiti fotografiju skorijeg datuma elektronskim putem."

 

..piše na konkursu jedne firme, za koju pouzdano znam da čovek koji radi na tim poslovima već pet godina ima platu tek nešto više od 25000.. Ambiciozno, nema šta.. Ovo je već je.anje u mozak.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo Jankovicu za post iznad. Istina je da coveku uvek bude malo kada se privikne na ono VIŠE sto je pre želeo ali šta da se radi. Dobro je kada ti ne bude teško da se naviknes na ono staro kada jednom puknes i vratis se na početak price.to se desi u 90% slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi bi mi voleli da imamo dobar auto i pun rezervoar, ali onda kad ih dobijemo, zanemarujemo, zelimo lepu kucu, posle letovanja, zimovanja, vikendice...... I na kraju bi tim putem dosli u kozu jednog Miskovica, Karica, Kostica, Dacica, Mitrovica i slicnih ljudi koji imaju imperiju (za nasa shvatanja) a nije im dosta i zele jos, jos i jos!

Dokle? Kraja nema, to je nagon, instinkt!

Mislim da si sam sebi odgovorio na poslednji post pre nego sto si ga i napisao... :) Para nikad dosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reših da malo prodrmam temu nekim zapitkivanjima i kukanjima :rolleyes:  

Na razgovoru za posao na kome sam trenutno, rečeno mi je da će prva plata da mi bude 25.000 i da će posle toga da bude značajno veća od toga, bukvalno tim rečima. Ja evo već godinu i dva meseca radim, a plata je 25.000 i nije mrdnula (dok je ljudima koji su počeli istog dana kada i ja, a manje rade i imaju manji obim posla, povećana na 30.000). Tada, pre godinu i 2 meseca, je evro bio 112, a sada je 120, dakle, plata mi je nekih 15€ manja nego pre godinu dana. Pored toga, na topli obrok i dolazak na posao autom mi mesečno ide 7-8.000 dinara. Dakle, kada se saberem (kirija, troškovi stana, telefon, internet) ostane mi nekih 4.000 dinara da preživim mesec. Tu spada ono u frižideru i u plinskoj boci u gepeku. Iz ugovora u ugovor sam se nadao povećanju plate, ali i dalje ništa. U ugovoru mi piše da radim 8 sati dnevno, ja radim 9, takođe piše slobodan vikend, ja radim subotom, tačnije pravim 12 sati više, nego što mi piše u ugovoru, a plata ista kao što piše tamo. Shodno tome, počeo sam da jurim drugi posao i prvo što bude izletelo otići ću, jer sam psihički počeo da vrdam, da zaboravljam stvari, da sam isključen, pogubljen i td.. 

Danas sam bio na nekom testiranju za Nelt, prošao to, sutra imam neki razgovor, ali i o tome sam čitao da je situacija takva da te šetaju par meseci po nekim razgovorima kad se njima ćefne i to pitanje šta će da bude od svega toga, iskreno se ni ne nadam previše. Profil na kome sam prodavao patike mi je bez obrazloženja ugašen, i još dva koja sam napravio već sutradan pod istim imenom, tako da taj dodatni posao više ne mogu da radim.

Eto, nemam rešenje, ali mi je lakše da se izjadam  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer vec dve godine pokusava da promeni posao i nista. Bio je na 200 razgovora sigurno. Iz bosch-a su ga zvali ko zna koliko puta i uvek ga otkace na drugom krugu razgovora. Sad se nada da ce uspeti da ode u Svedsku ili Norvesku od nove godine mada i u Oslu neka kriza . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da budeš insajder u Fiat-u. Sigurno bi doleteo na neku poziciju sa većom platom a od informacija dodatna zarada.

Niko kao gumar nije napredovao niti nešto posebno zaradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel istina da sad mogu da te drze 2 godine na ugovor, a posle toga ili da te prime za stalno ili ne mogu vise da ti produze ugovor ?

Sto se tice tih profila, mozda te je neko prijavio ... mozes to da probas preko KupujemProdajem ...

Inace dok nesto ne izleti, nemoj mnogo da pricas sta radis, da ne ostanes i bez ovog posla.

Kakve su sanse da sa nekim pricas o svom statusu u firmi? Da li ce da bude bolje ili gore?

Meni je par puta palo na pamet da se pokupim i da odem u Beograd da trazim posao, ali kad razmislim, ne znam ni sta, ni gde, pa onda radim ovde bilo sta pristojno sto nadjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosao sam sva testiranja i sve krugove u Neltu i posle godinu dana me zvali da pocnem, ali ja vec nesto sljakao a i od nekih ljudi iznutra cuo da im trebaju radnici na 2-3 meseca. Kao sto kaze Beli, moras sa nekim da popricas u firmi, da budes otvoren, podseti ih na dogovor sa pocetka, znaci sve fino ali ipak da vide da nisi tele.
Beli mislis u Bg je lakse za sljaku? Varas se, svuda je isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, od ovih iz komsiluka ko je otisao, prosao je bolje nego mi ovde, naravno tamo su i vece dnevnice i vece trziste ... da me neko ne shvati pogresno, necu ja da budem direktor, mogu i da zapnem nije mi tesko, nego samo trazim neki pristojan posao i pristojnu platu ...

Prijatelj mi nesto obecao, ali to od obecanja i slanja CV-a nije mnogo odmaklo, tako da sam i tu prestao da se nadam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za iole pristojniji posao i malo bolju platu ti sad treba veza kao da trazis da te stave za direktora otprilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za ovaj sadasnji posao koji radis nista pametno ne bi mogao da ti kazem. Jedino nekako sa sefom da pricas i dosadjujes da ti se poveca plata ali i to je tek moguce od isteka ovog ugovora, ako te ne zeznu za novi pa izvisis i za posao. Mnogo radne snage ima "na lageru" pa su svi tako poceli, cim neko nesto zakuka ili ode na bolovanje odmah ga otpuste po isteku ugovora.

 

Za Nelt bi mogao svasta da ti kazem ali isto ne mogu da ti pomognem :) Jaka firma, dobre plate, dobar vozni park... Konkurisao sam ja kod njih i prosle godine valjda maj mesec, zovu oni mene na testiranje

(psiholosko matematicki test, el.fakultet u 16i30h) . Odem ja, kad na parkingu nema mesta da se parkiram! Rekoh, fax, predavanja, Nelt..guzva. Ne moze da se pridje amfiteatru od naroda koji je pozvan na testiranje jbt, i to rade jos od ujutru po grupama! Ako nije nas 1000 taj dan bilo, ja cu da lajem..

Da skratim.. prodjem test (vrlo mali broj kandidata je prosao, da ne verujes), dobijem termin za razgovor. Drugi dan, razgovor sa Hr odeljenjem. Kazu ako su zadovoljni, zvace me. Posle mesec dana, zovu, opet razgovor. Posle mesec dana zovu opet razgovor i kazu ako sam prosao, to je to, zvace, ako ne, nista. Opet zovu i razgovor sa sefom, zadnji. Super je sve, ja im odgovaram, vec pricamo o pojedinostima na poslu, delimicno i o plati cak. Kaze covek, zvace me iz firme da me obaveste. Posle 15-20dana, zovu. Kazu, prosao si i prvi si na listi cekanja! Ja se odusevio, reko to je to! I tako...i dalje sam prvi na listi cekanja, posle godinu i po! :) Zvao ja u medjuvremenu, sve ok, lista postoji, tu sam, zvace me kad se ukaze prilika i tako...

 

Vodi se prica da te velike firme u stvari tako prave samo marketing sebi, da se vidi koliko su jaki, da se prica... a ima slucajeva gde su zvali ljude i posle godinu-dve. Pitaju samo da li si i dalje zainteresovan i toliko..
Za fb ne znam, mozda te prijavio neko od konkurencije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svaki posao i platu ti treba veza! Za pisljive javne radove od 18000din mesecno su ljudi morali da potezu veze po n.sluzbi za zaposljavanje, stranke ih vrbovale i plus sto je posao na 3meseca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve, nisam samo generalni direktor :)

Sve sam ostalo, i gazda, i radnik, i kreditni biro, i finansijer, i drug, i kum..sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se nada da ce uspeti da ode u Svedsku ili Norvesku od nove godine mada i u Oslu neka kriza . . .

Ja sam cuo neku pricu da moze lako da se ode u Kanadu, ali da primaju mlade bracne parove, jer ima mnogo kosookih, zutih, crnih i ostalih, pa zbog neke statistike primaju bele ljude, ali ne znam koliko je to istina, nisam se raspitivao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da budeš insajder u Fiat-u. Sigurno bi doleteo na neku poziciju sa većom platom a od informacija dodatna zarada.

Niko kao gumar nije napredovao niti nešto posebno zaradio.

 

Iz Fiata sam dobio poziv posle mesec dana rada u ovoj firmi i odbio sam iz razloga što su mi stari radnici napunili glavu kako je u ovoj firmi sve odlično, regres, 13ta plata, a ja ne videh ni jedno, ni drugo... Kasnije sam čuo da su svi ti koji su tada primljeni dobili otkaze jer su bili višak, a sad čujem da su mnoge vratili na biro, pa kao kad bude trebalo javićemo vam...

 

Ne vidim sebe u ovom poslu, niti sam ikada. Prijavio sam se za njega jer mi je trebalo bilo šta. Razlog da stavim fiksnu protezu, verim devojku, i evo posle godinu dana posla, ni jedno ni drugo, čak me ona delimično i finansira i dodaje od para koje je skupljala godinama.. treba da me je sramota.

 

 

Jel istina da sad mogu da te drze 2 godine na ugovor, a posle toga ilinda te prime za stalno ili ne mogu vise da ti produze ugovor ?

Sto se tice tih profila, mozda te je neko prijavio ... mozes to da probas preko KupujemProdajem ...

Kakve su sanse da sa nekim pricas o svom statusu u firmi? Da li ce da bude bolje ili gore?

 

 

 

Mogu, po novom zakonu dve godine da me drže, meni sve daju na po 3 meseca. 

 

Moguće, ali mi je čudno da ne dobijem obrazloženje. Guglao sam malo i sve mi ukazuje da sam previše spamovao. takođe je pisalo da sa iste IP adrese ne mogu da napravim drugi profil, zato su mi ugasili naredna dva. Možda ga navodno vrate, ali evo već dve nedelje ništa.

 

Imali smo svi razgovor sa gazdom, podsetio sam ga na razgovor za posao šta je rečeno i rekao da bih se zadovoljio sa toplim obrokom i plaćenim putom, kao videćemo i na drugo uvo izašlo.. Šefa sam zapitkivao svaki dan, ne preduzima ništa, e od poslednjeg ugovora sam ja vratio iz pete u prvu i kruziram, oni me požuruju, ja kažem da je o tome trebalo da se misli na poslednjem ugovoru i teram svoje dok im ne pukne film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Price su to vecinom...

Ono sto lupaju po novinama, npr. Nemacka trazi 16000 vozaca, ovoliko bravara itd itd su najobicnije izmisljotine. Proveravali mi ljudi i u Nemackoj i isao sam i legalnim putem preko ambasade i ljudi mi lepo i kulturno odgovorili, poslali sve formulare i izvode, clanove zakona da procitam i ostalo.. Apsolutna izmisljotina

@Sikter, jbg, trazi drugo dok ti traje ugovor, samo ne napustaj posao dok ne nadjes bolje nesto..ili pak drugo jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu malo da se raspitam oko toga, sta znam, mozda bude srece tamo daleko, od Rusije trenutno nema nista, mogu da idem kao turista, ali to nije moj cilj ... ovaj glupi rat je upropastio stvar skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...