Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Agencija ne reskira ništa,reskira tehnički pregled koji je overio reg.list. Šta ako je neko pokušao proći tehnički sa folijama pa ga nisu pustili a onda ode u agenciju i ovi mu srede ili na svom tehničkom ili gde već to rade.A onda tehnički koji ga nije pustio podnese prijavu MUP-u i nastaje problem za onoga ko ga je pustio sa folijama.

Edited by vedran770

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stvarno ne znam sta je to tehnicki pregled? ja 9god nisam vozio auto na tehnicki? koji su to fazoni... dodjem u agenciju dam kes za registraciju da mi covek lepo potvrdu da mogu da vozim.. dok mi uradi nalepnicu.. i gotovo... a za folije... pre mesec dana sam zatamnio stakla na 80% i briga me.. kad me zaustavljaju ja spustim prozor i cao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su folije obaveze tehn.pregleda ne znam kako policija moze da vam sere za sertifikat i slicno?

Pricam ako ste u zakonskim okvirima postavljenih folija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad bilo na SAT emisiji o folijama. Kao rekose da ce pokusati da ovima sto tamne stakla izdaju sertifikat ko to moze da radi i da se kod njih sve oko zatamnjivanja, atesta i ostalog zavrsi. Ako sam dobro razumeo bice sve uracunato u cenu tamnjenja (npr. 90 eura za sve) nece biti milion papira uplatnica, pregleda, ispitivanja, slikanja itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste logika. Ako si kao država nekom dao dozvolu da radi i da mu je roba u skladu sa propisima, čemu onda sve ovo?

 

Valjda će logika prevladati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to su morali da pricaju kod Alvirka, sto nisu pre dovodjenja "zakona" to sve resili nego ce sada.

A ovi "Q" su podigli atest sada na 5000 a bilo je 2400 xexexexe  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne zna se nista jos, standardno za nas, ja ostavljam folije do daljnjeg...

U subotu me zaustavi murija iza ponoci na NBG, redovna kontrola, dokumenta, jeste li pili nesto... Zna li se ista oko kontrole folija na terenu? Nista zvanicno, gospodine. Mirnu smenu vam zelim, prijatno...

 

Isto su tako naplasili ljude pre neku godinu, neki su poceli sa skidanjem folija (odmah se setim Siktera i njegovog Punta), pa nista...

100 puta kazem, za to sam da se dovede sve u red, ali na normalan nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje ne planiram da ih skidam za sad. Sacekacu jer ce se verujem na kraju naci neko resenje da obe strane budu zadovoljne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, kad bi da libar napred na jedno 60-80% da se tamni, pa odmah bih im dao kes i atestirao Stila da me bole posle i za policiju i zakone......

(sa Y bi naravno skinuo folije..... :D :D :D )

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja takodje ne planiram da ih skidam za sad. Sacekacu jer ce se verujem na kraju naci neko resenje da obe strane budu zadovoljne.

Tebi je lako. Obećaćeš pandurima da ćeš da ih skineš, pa ćeš da ih ispališ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postalo je zategnuto - na dva mesta su me odbili tj nisu mogli da mi urade tehnicki kada sam hteo da produzim registraciju...na trecem mestu mi covek zavrsio,bez slikanja i kaze da ce murija uskoro poceti da primenjuje zakon u tzv nedeljnim akcijama...jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd ako neko zna malo vise o "Zakonima" da objasni....zar ovo za folije nije doneto kao pravilnik o tehnickom pregledu? da ti treba atest da bi prosao tehnicki?

Ako sam ja lose razumeo tu zavrsavamo pricu, ako ne, kako moze policija da napravi "akciju" i da mi kaze da skinem folije kada ja nisam bio na tehnickom od kada je zakon donesen? Ili da mi pise kaznu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je da stanu kod nekog teh.pregleda i kako koga zaustave sa folijama samo ga posalju na vanredni i gotovo.Oni ce da kazu da auto nije tehnicki ispravan.Ako imas atest ne mogu ti nista.

A mogu i da ti traze atest za folije.Nije sada doneto da treba atest nego jos pre.Samo su gledali kroz prste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nedelju 08.11.2015. u 1200h na parkingu ispred Hotela Crown Plaza (bivsi Intercontinental) u Beogradu, je zakazan skup u prisustvu medija, kako TV, tako i novinskih ekipa, vezan za ranije pomenuti i sve prisutni problem oko zatamnjivanja stakala i ostalih prepravki na vozilima i njihove cijene.

Svako ponasanje koje nije civilizovano i pristojno nece biti tolerisano. Takodje, svi tzv. provokatori ce automatski biti udaljeni sa skupa.

Cilj skupa je ljudima u vlasti preneti poruku da to sto pokusavaju da urade nije dobro ni za drzavu ni za narod, odnosno vozace, i ponuditi im razumno i logicno rijesenje, sa kojim bi svi bili zadovoljni, a zakonska odredba izglasana jos ranije ispostovana. Molim vas da ovo razglasite i da se odazovete u sto vecem broju. Kao i prosli put dobrodosli ste vi i vasi najmiliji, kao i osobe koje ste vi poveli.

Dobrodosli su svi ljudi dobre i iskrene volje i zelje da se dobra i plemenita ideja sprovede u dijelo i da uspije. Hvala svim clanovima FLCS na razumijevanju i podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd ako neko zna malo vise o "Zakonima" da objasni....zar ovo za folije nije doneto kao pravilnik o tehnickom pregledu? da ti treba atest da bi prosao tehnicki?

 

Oko folija piše u ''Pravilniku o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima'', pogledaj član 72.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Korisno/PravilnikOpodeliMotornihVozila.pdf

 

Ovaj tekst je još iz 2010. godine, valjda su ga opet menjali u međuvremenu, ali suština je ista. To je Pravilnik u kome je isto tako i oko xenona, dnevnih svetala, itd.

Pravilnik je vrsta podzakonskog akta, detaljnije precizira odredbe iz Zakona i jednako obavezuje kao i Zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna informacija,juče je bila akcija u Kg-u,dečko je zaustavljen,poslat na vanredni tehnički i skinute su mu tablice a kako sam razumeo od jutros su par njih zaustavili po istom pitanju......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...