Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Neću da skidam folije, jer nikoga ne ugrožavam, sve vidim i noću jer su folije kvalitetne i skupe, a znače mi puno leti, jer kad putujem negde, moram manje goriva da potrošim jer manje klima mora da mi radi, samim tim manje zagađujem životnu sredinu. Komforniji mi je put, ja se manje zamaram, samim tim sam spremniji na nepredviđenu reakciju i sigurniji sam učesnik u saobraćaju.

 

Takođe, xenone neću skinuti, jer su perfektno naštelovani, uloženo je novaca u projektore, vidim noću savršeno, samim tim mnogo manje ugrožavam i svoju i tuđu bezbednost jer vidim kuda vozim, a ne moram duga svetla da palim i gasim non stop, te ne odvraćam sebi pažnju od vožnje i ne zaslepljujem učesnike u saobraćaju koji mi dolaze u susret.

 

Na kraju, katalizator ću vratiti kada gradski i prigradski busevi jednim svojim dodavanjem gasa prestanu da izbacuju kilogram dima i čađi, te kad moj JTD bude jedan od najvećih problema što se zagađenja tiče.

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću da skidam folije, jer nikoga ne ugrožavam, sve vidim i noću jer su folije kvalitetne i skupe, a znače mi puno leti, jer kad putujem negde, moram manje goriva da potrošim jer manje klima mora da mi radi, samim tim manje zagađujem životnu sredinu. Komforniji mi je put, ja se manje zamaram, samim tim sam spremniji na nepredviđenu reakciju i sigurniji sam učesnik u saobraćaju.

 

Takođe, xenone neću skinuti, jer su perfektno naštelovani, uloženo je novaca u projektore, vidim noću savršeno, samim tim mnogo manje ugrožavam i svoju i tuđu bezbednost jer vidim kuda vozim, a ne moram duga svetla da palim i gasim non stop, te ne odvraćam sebi pažnju od vožnje i ne zaslepljujem učesnike u saobraćaju koji mi dolaze u susret.

 

Na kraju, katalizator ću vratiti kada gradski i prigradski busevi jednim svojim dodavanjem gasa prestanu da izbacuju kilogram dima i čađi, te kad moj JTD bude jedan od najvećih problema što se zagađenja tiče.

 

Pozz

Tako je.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je ovo , ruske bajke ?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Registrovao sam auto pre 2 dana, najnormalnije, test izduvnih gasova dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20151024_145000.jpg

Evo i ovim putem da pozdravim AMSS, Atest, Reatest, Zoranu Mihajlovic, Mirka Alvirka (obojicu) i sve ostale

Registracija do 25. Oktobra 2016 + Llumar folija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze...taman da se izobjasnjavamo kako to zbog folija moja kola nisu ispravna

Pa kad nije dizlo.  :harhar:

 

Tebi i Maretu svaka čast na uspešnoj registraciji...vraćate nam nadu u normalan vozački život.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovao sam i ja u avgustu dok jos nije krenula ovolika frka... Mozemo mi ovde da kuckamo koliko hocemo ali cemo samo moci da se *** u *** sa registracijom, ako krenu da nas akaju na ulici.

Meni je 65% ceo auto (sem soferke, naravno) ali dzaba kada guraju taj atest, da nam svima uzmu po 100 evrica i skinu folije sa prednjih stakala.

Inace, evo slike iz moje teme kako izgleda pogled iznutra sa Llumar 65%, u poredjenju sa fabrickim staklom. Namerno sam slikao po losijem i kisovitom vremenu, cak je i suvozacka strana u senci:

 

020520152597.jpg

 

Po suncanom vremenu maltene nema razlike, nocu se bez problema vozi na retrovizore ako zatreba... A itekako znace tokom leta, koja su sve zesca.

To su te "nebezbedne folije", "sljastece folije", na automobilima "bahatih" vozaca, kako je gospodja koja se razume u sve vec izvrsila prozivku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registacija i nije toliki problem, ja se pitam sta ce biti kad me prvi put bude pandur zaustavio. Dal ce mi pisati kaznu, dal ce me terati da skidam folije na licu mesta, da li ce me iskljuciti iz saobracaja.... doduse, vec sam spremio pricu, ima da ga smorim samo tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i ti saobracajci sto zaustavljaju imaju na svojim vozilima foliju pa ce progledati kroz prste ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuli sa gornjeg sprata folije dvospratnom autobusu,tj iskljucili iz saobracaja.Drugi dan po donosenju pravilnika.

Toliko o razumevanju uniformisanih.....

 

Nazalost,razuman,nerazuman policajac,spremljena prica,molljakanje i pravdanje,objasnjavanje.....Sve pada u vodu kada komandir stanice izda direktivu.

"Danas kontorlisemo zatamnjena vozila".Isto kao i akcija za alkohol,zimske gume,pojas....

Nekako slucajno ,ovog leta nisam zatamnio auto.Da przi,przi sunce.Vuce mi je i kad je napolju 20,a auto svetlo krem boje.Nije ni sunce sto je nekad bilo.

Meni licno bi odgovaralo da se sve uvede u zakonski okvir,sto je vec i uradjeno.Samo jos u praksi da zazivi.Pa ako se bude imalo 200 evra viska,eto folija.Ako ne,onda zavesice sa kupinda i peskir na detetov prozor. :smoke:

 

Ovi sto su "prevarili" sistem do prve kontrole, sta da vam kazem.Sretno i videcemo sta ce biti.

Za kolegu* koji je ulozio u folije i projektore i koji nikom ne smeta,tJ,misli da ne smeta opet kazem:"Neće da može".

Ulaganje je licni izbor vlasnika i razumem otpor prema novom i propisima,ali npr,meni licno smetaju aftermarket ksenoni na starim vozilima.Da se ja pitam,ja bih to svima poskidao odavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec, licno nisam protiv propisa, ali sam da se to dovede u red i atest naplati po nekoj razumnoj ceni. I mene nocu na putu ubijaju rastelovani xenoni, nervira ma kada u spajanju 2 trake u spicu ne vidim vozaca pored i njegovu nameru od neke kineske ili gangsterski crne folije...

 

I ksenon svetla i folije sam montirao 90% zbog sopstvene bezbednosti i ugodjaja u voznji. Takodje, moja svetla su placena oko 300 EUR, izuzetno vodim racuna da su nastelovana da ne smetaju drugima, imam dosta otvorenog puta i NE SECAM se kada mi je neko blicnuo kada vozim pod srednjim. Ne mozes mene (kao i druge savesne ljude koji vole dobro osvetljenje) trpati u isti kos sa onim koji kupe kineski xenon od 30 EUR (sa Voltinim lukom van zize sociva), stave ga u buljavi Mk2, ne padne im na pamet da nasteluju farove i streljaju sve redom ispred sebe.

Skoro sam se vracao sa nekog puta magistralom, ono je STRASNO koliko su ljudima neispravna svetla, pricam za ove sa obicnim farovima. I zasto sada nekome ne dozvoliti da atestira nesto sto je bezbednije, uocljivije, u svakom smislu napredak kao na vozilima novih generacija? Dok ti Pera i Zika voze sa svecama, zrikavim farovima, upaljenim dugim jer mu ne radi jedno srednje svetlo i sl. i to je u redu.

 

Necu dalje u off, isto mislim i za folije. Reci sta moze (kao sto je sada slucaj), ponudi atest po nekoj normalnoj ceni i svi zadovoljni. A ne da nas godinama je*u u mozak i prave budalama.

Sto se mene licno tice, MORACU da uradim sve sto bude trebalo, kako bih zadrzao uradjene modifikacije, ako je to moguce. Gledao bih da se ne vracam na staro zbog svoje bezbednosti i uzivanja. Ako sa folijama budu rigorozni, ostavicu pozadi "fabricki" providnih 65%, napred skinuti njih i staviti providne zbog UV zastite (ili ako bude moglo da se umuva nesto svetlije) i uraditi atest. Samo je krajnje bezobrazno da nas ovako je*u u zdrav mozak, takodje i ovakve cene za atest.

 

A od kur*enja po forumu i ovoga "Bravo", "Svaka cast" - nema nista, kad te zaustave sa prekomernim zatamnjenjem ili bez atesta bice "Izvinite, ali ja...". Mozda ces i moci da se vrtis kod sebe u lokalu, ali cim predjes u susednu opstinu ima da te kecaju, da ne pricam o tome da necu da glumim partizana i cvikam sta ce se desiti kada dodjem na granicu... Ko iole putuje, zna o cemu pricam. Opet kazem, ako sve ovo zazivi i bude se rigorozno primenjivalo.

Mada ne bi me zacudilo kao i mnogo puta do sada, da sve ostane na trenutnoj halabuci i da svi koji plate i urade po zakonu po obicaju ispadnu budale :) . U takvoj drzavi zivimo. A da smo pametni, pa umesto sto kuckamo da svi skocimo i trazimo smenjenje za atest, kao sto smo trebali i za ono dizanje osiguranja za 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate , Ivčo pa ti i Nešu zajeba.

Ima u novom Satu sve za folije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasha015 - sigurno jedva cekas i da ponovo uvedu placanje RTS takse/pretplate. Uuuu al ce to dobro biti, jel da?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slažem sa svim što je Ivan napisao od reči do reči, posebno u ovom delu oko razbucanih farova. Za to bih isključivao iz saobraćaja, nenormalno je koliko ih ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad te zaustave sa prekomernim zatamnjenjem ili bez atesta

...ili bez nove najnovije osvezene prve pomoci sa rokom vazenja naredne...koliko? Dve godine? To zna bas zeznuto da bude...

Svakog dana me bar jednom zaustave i traze...zlotvori

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se setim djape1977 kada mi oči spali neki Golf 2 sa ksenonima.

mmmm, mozda cinjenica da zivis u manjem mestu pa jos u vojvodini, a vojvodjani su definitivno civilizovaniji od ostatka srbije, utice na formiranje takvog stava. preseli se u beograd na 3 meseca i prevagnuces na moju stranu.

znas, u ZR ti niko ne svira kad na semaforu sacekas zeleno da bi krenuo, u BG je rutinski da se svira cim se upali zuto, a doziveo sam nekoliko puta da mi sviraju sto sam stao na crveno u pola noci kad nema nikoga. jednom sam cak i izasao iz auta, da pitam coveka sta je problem, reko' mozda mi je ispustila guma, curi mi gorivo itd, a on se prodere " sta stojis kad nema nikog?"

a ove sa farovima, poceo sam da ludim, jednog sam pre neki dan u mom kraju naterao da stane. ide mi u susret i posle mog blicanja ne obara svetla. ja lepo predjem na njegovu stranu i nastavim da blicam dok nije stao. izadje glupavi klinac od 20 god iz spustene mecke 190 http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/thumbdown.gif sa ksenonima. kaze da su mu to srednja svetla. na moju sugestiju da sto pre odveze auto na stelovanje farova odgovorio mi je "ko te jebe, meni je ovako dobro". e za to ko te jebe je popio nokaut, a za dobro sam mu kljuceve bacio u saht.

inace znam kretena iz komsiluka, 100 puta sam mu rekao kad ga vidim kod kioska gde pljuge kupujemo da sredi te farove

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, u svemu se razumemo ;) , ja sam prvi za to da se skoci i da prestanu da nas je*u sa glupostima.

Pa srecan sam bio kad bih svake godine prelazio u visi premijski stepen i ustedim sicu od 5% na osiguranju i registraciji. I onda ti podignu osiguranje za 50% i svi cutimo.

Isto tako, pre godinu i po kupio gajbu i promenio adresu - i menjam i placam NOVU saobracajnu dozvolu. Znaci pored dokumenta sa cipom i podatkom koji je potencijalno najcese promenljiv, ti to stampas na plastici.

Isto tako i atest za stakla, za sta bre 100 EUR, da prislone aparat na par stakala i to upisu u saobracajnu? Vise novca nego da uradis karavan u najskupljem Llumaru. O tome pricam.

Da se razumemo, nisam ni za tehnicku neispravnost, naprotiv - ako vec nesto propisu, to vazi za sve, neka se drze toga i ne prave ljude budalama.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa srecan sam bio kad bih svake godine prelazio u visi premijski stepen i ustedim sicu od 5% na osiguranju i registraciji. I onda ti podignu osiguranje za 50% i svi cutimo.

Bas tako...sa prve i druge moje registracije bez tablica od 24.000 padne na skoro 21.000 ja srecan k'o mladi pavijan. Kao pa dobro nije to strasno. Evo sada 26.000 opaaaa idemo. Cutimo i lepo nam je.

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...