Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

O jebote, kada su nas drndali sa gasom i atestima, nije bilo protesta, sad kad su uveli za zatamnjivanje stakala, odmah protesti ali ajd sad i na ostalo, jao, jao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel tablice skinute zbog folija? nije imao na soferci foliju? 

kocnice bile dobre?


Srdjos, ne mozes meriti gas i folije....da ne pricamo dalje ali je to dvoje neuporedivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detalje ne znam ali znam da su ga zezali zbog folija između ostalog...

Sad sam saznao da mu nisu skinuli tablice ali su ga uputili na tehnički pregled tamo gde je radio pri registraciji....

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam jutros sa operaterom iz Fiat Kg. Poslali su mi na mail sta je potrebno za dobijanje potvrde o saglasnosti. Cena prava sitnica, 85 eura i dinarskoj protiv vrednosti.
 

Postovani gospodine,

Prvenstveno bismo zeleli da Vam se zahvalimo sto ste kontaktirali FCA Srbija d.o.o.
 
Po dogovoru, u nastavku Vam prosledjujemo proceduru za dobijanje saglasnosti proizvodjaca da je moguce izvrsiti prepravku na vozilu.
 
Kako biste dobili potvrdu za prepravku vozila odnosno saglasnost proizvodjaca da je moguce izvrsiti prepravku te vrste, potrebno je da na e-mail adresu fas.prodaja.potvrde@fcagroup.com prosledite sledecu dokumentaciju:
 
- Ocitanu saobracajnu dozvolu predmetnog vozila,
- Jasno definisan zahtev u koju svrhu se izdaje potvrda,
- Ukoliko zelite da potvrda glasi na fizicko lice potrebno je dostaviti ocitanu licnu kartu osobe na cije ime zelite da glasi potvrda, 
- Ukoliko zelite da potvrda glasi na pravno lice – potrebno je dostaviti resenje APR kao i potvrdu o dodeljenom PIB-u. Takodje, ukoliko je firma PDV obveznik, potrebno je dostavti potvrdu o izvrsenom evidentiranju u registru PDV obveznika.
- Navesti e-mail adresu na koju zelite da skenirani original potvrde bude dostavljen,
- Navesti tacnu adresu sa postanskim brojem i kontakt telefon jer se original potvrda isporucuje na adresu koju u zahtevu navodite putem DHL-a.
 
Maksimalan rok za dobijanje odgovora je oko 15 dana. Cena potvrde je 85 EUR-a u dinarskoj protivvrednosti. Svaki podnosilac zahteva za izdavanje potvrde dobija na svoj e-mail fakturu sa svim potrebnim podacima za uplatu i nakon izvrsene uplate, potvrda se salje. Skenirani original potvrde se salje na e-mail adresu koja je navedena u zahtevu, a nakon toga se salje original potvrde DHL kurirskom sluzbom.
 
Za sva dodatna pitanja ili sugestije nasa sluzba Vam je na raspolaganju, od ponedeljka do subote, od 10:00h do 18:00h, i mozete nas kontaktirati putem nase e-mail adrese customercare.srbija@fcagroup.com ili putem nase telefonske linije 0800 342 800.
 
Srdacan pozdrav,
Sluzba za brigu o kupcima
FCA Srbija d.o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jutros isao da registrujem zenin auto pa sam se malo raspitao kakva je situacija na terenu,i za sada nemaju nikakve zvanicne informacije ali ne smeju da registruju zatamnjen auto,bas pre neki dan su gulili folije sa nekog vw-a ali samo prednje,zadnje nisu dirali

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zato sam ja skinuo folije i miran skroz.....necu da me niko drnda za kintu

Koji crni protesti Paune,nema od toga nista,resili su da uzmu kintu i to ti je....

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sam se malo raspitao kakva je situacija na terenu,i za sada nemaju nikakve zvanicne informacije ali ne smeju da registruju zatamnjen auto,bas pre neki dan su gulili folije sa nekog vw-a ali samo prednje,zadnje nisu dirali

Identicna situacija kao letos :D , totalni debilizam, nista se konkretno ne zna mesecima... Ni na tehnickim, ni panduri na ulici, na svako pitanje je odgovor "ne zna se jos", "nismo dobili nista zvanicno" i sl... Koja je onda to fora sa pustanjem pojedinih bez atesta, ako vec krece da se gazi? Kakva je razlika izmedju auta koji ima folije samo pozadi i onog na svim staklima? Receno je da je u oba slucaja potreban atest zbog stepena refleksije. Ili, da li onaj na tehnickom ostrim okom proceni propusnost, sta ako je napred providna ili neka najsvetlija folija u pitanju koja ce proci atest, nema veze, samo guli? Itd., itd. milion nelogicnosti i dalje :thumbdown: ...

Ako se vec uvodi atest, po meni je zdravorazumski da se prvo obezbede svi potrebni uslovi da vozaci to mogu normalno da urade i da se folije setifikuju pri prvoj sledecoj obnovi registracije. Od dana tog i tog, primenjuje se to i to na svakom novoregistrovanom autu i polako i stalozeno sve dovedes u red za godinu dana...A osecam da ce strucnjaci da naprave neku akciju da prvo zaplase ljude, pa onda ce svi koji budu hteli da ostave folije na autu da nagrnu i opet ce se napraviti totalni haos.

Da ne pricam sto ce onda verovatno svaka susa pokusati da se okoristi u takvoj situaciji. Ja jos uvek cekam sa 65% na svim staklima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene zaustavio veceras, 50% na svim staklima. Kaze ne vidim koliko vas sedi u kolima, imate li nekog nazad? Reko nemam, samo nas dvoje. Aha, da da, vidim imate folije. Reko imam. Ok, nista, dovidjenja prijatno i vozite pazljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam jutros sa operaterom iz Fiat Kg. Poslali su mi na mail sta je potrebno za dobijanje potvrde o saglasnosti. Cena prava sitnica, 85 eura i dinarskoj protiv vrednosti.

 

Postovani gospodine,

Prvenstveno bismo zeleli da Vam se zahvalimo sto ste kontaktirali FCA Srbija d.o.o....

 

 

Priča o 85 evra za saglasnost (za folije) od Fiata, nije tačna. ''FCA Srbija'' je zvanično demantuje.

 

Moguće da je došlo do nesporazuma u Call Centru, jer oni (kao i ostali proizvođači ili njihovi uvoznici), izdaju razna odobrenja (saglasnosti), pa je sigurno rečena cena za neku drugu saglasnost.

Kad bude bilo zvaničnih informacija oko saglasnosti proizvođača za folije, biće napisano na FLCS Forumu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje njima je bilo jasno upuceno, rečeno mi je da dostavim dokumentaciju koju su tražili u mailu i dobijem potvrdu od njih. Saglasnost od Kragujevca moze da se dobije, nažalost po ceni od 85€. Možete proveriti pozivom Call Centra

Share this post


Link to post
Share on other sites

FLCS ne dobija informacije od Call Centra, nemamo šta njih da zovemo, nego informacije dobijamo direktno od Fiata (FCA). :thumbup:

Call Centar je Agencija iznajmljena od FCA da im radi posao Call Centra. To je uobičajena praksa svih velikih kompanija.

Sve informacije koje Call Centar ima traže od FCA.

 

Problem nastane kada ne traže informaciju od FCA, nego po automatizmu daju već spremljene odgovore, ali za druga pitanja.

Idi na sajt FCA. Tamo ćeš videti ovo:

http://www.fiatsrbija.rs/potvrde/index.html

Razne saglasnosti od proizvođača koje FCA već daje.

 

Oni su ti napisali šablon, matricu Email odgovora koliko inače koštaju saglasnosti za te stvari, dobio si odgovor za jednu od tih saglasnosti.

Još jednom, trenutno ne postoji papir koji se može dobiti od FCA u pogledu folija na staklima. Samim tim, još nema ni definisane cene za ono što i ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene zaustavio veceras, 50% na svim staklima. Kaze ne vidim koliko vas sedi u kolima, imate li nekog nazad? Reko nemam, samo nas dvoje. Aha, da da, vidim imate folije. Reko imam. Ok, nista, dovidjenja prijatno i vozite pazljivo.

Trebao si da kažeš ima još troje pozadi i dva Sirijca u gepeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno ne postoji papir koji se može dobiti od FCA u pogledu folija na staklima. 

 

Nesho, i ne postoji papir o >>saglasnost za folije<< (ili kako vec 'ocemo da zovemo taj papir), oni imaju stari papir za saglasnost za izmene na vozilu, kao i reno sto je imao 100evra tako fiat ima za 85.

To sto mi hocemo da se napravi samo saglasnost za folije a za manje para, to je druga prica koju ocigledno moramo da cekamo, a do tada ko treba da registruje ima dve opcije da skida folije ili da ne skida .   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da pričam na kineskom. :D

Ne postoji papir, nema ništa što od ''FCA Srbija'' možeš da dobiješ kad su u pitanju folije. Nema. Ne postoji.

Ne možeš da daš 5, 85, ili 855 evra i da dobiješ saglasnost (potvrdu) koja bi se ticala folija, da dobiješ papir koji bi bio merodavan za zatamnjena stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...