Jump to content
FAS Goran
dele

Fiat Stilo - prazni akumulator?

Recommended Posts

Kapiram, nego mislim da to nije bio razlog za zamenu. Čak je moglo i da otera nekog ko zvera oko kola jer je realno očekivati da se vraćaš ako sijaju pozicije :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu veceras da upalim Stila, kad ono... dam kontakt, sve ok...samo sto je zaverglao, sve se pogasi...probam jos jednom...nece. Do juce je normalno radio i palio...nisam primetio da sam ista zaboravio ukljuceno ...cudi me kako tako da crkne akumulator bukvalno preko noci? Sutra cu ga dopuniti punjacem, pa kad upali, kod elektricara... (akumulator nema ni dve godine...)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mislis da ne moze da crkne odjednom? Moze preko noci, moze i posle voznje odmah, ono, parkiras se i ugasis auto, udjes u prodavnicu, izadjes, i da upalis...nistaa :)

Ako je sa gelom to je skoro pa pravilo, a ovi obicni obicno oslabe, mada se desi i da probije celija i toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jutro! Znaci moze da crkne preko noci, a da zivne sigurno ne :) . Salim se, eto jos malo pa idem da vidim sta je...imam dobar voltmetar pa idem da mu izmerim napon...izgleda kao klasicno crkavanje akumulatora...mali potrosaci ok, a veci cvrcc! Jedino bih me zanimalo da li je alternator ok. U zadnjih par dana sam primetio da su mi svetla slabija na ler gasu, i primecivao sam pad napona kad u leru recimo ukljucim odmrzavanje zadnjeg stakla...dam malo gasa i dobro. Sad, da li su to bili simptomi da je akumulator pri kraju, ili alternator nije punio kako treba, pa je stradao aku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svejedno, moras da proveris i punjenje alternatora, akumulator i koliko odvlace struju potrosaci pri ugasenom autu. Od te tri stavke, jedna ti je u problemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalio auto onim prenosnim starterom. Pozajmio drugar, super stvar. Bio na proveri. Puni ok. Da li negde "curi" struja, to jos ne znamo. Akumulatoru proverena kiselina, uradjen stres-test. Rezultat osrednji. Nit ziv nit mrtav. Reko majstor da probam opet sutra, da ne bacam pare odmah na novi akumulator. Mada nije jasno koliko je aku star. Kada sam kupio auto, lik je rekao da je zamenio akumulator u oktobru 2013-te, ali nema papira (na rec). I stvarno dobro radio do sada. Ali, na akumulatoru utisnuto 2107. Da nije to datum proizvodnje (21-va nedelja 2007-me). Nemoguce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda ga i on kupio za neke smesne pare, a nije gledao proizvodnju, jer ti koji su stariji od 6meseci ja ne bih licno uzimao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad jos gledam i taj solarni punjac:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67232-solarno-punjenje-akumulatora/

 

Ustvari nije to i tako lose...pogotovo za akumulatore kao moj, koji jos sluze al ne drze struju...korisno ako se auto ne pali par dana, a parkiran napolju...jedini problem sto ona uticnica za upaljac kod Stila nema struju bez kontakta...al to se valjda da srediti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo me docekao problem sa akumulatorom. Ovih dana i po minusu palio lagano i bez problema. Prekjuce ujutru vozio neku kracu relaciju, uvece samo preparkirao (radio 2 min) i to je to. Stajao juce ceo dan i sinoc. Sad da zaverglam i samo kao da krene i nista. Resetovao mi se sat i vreme, multimedija isto. Izmerim napon, kaze 11.8V

Od cega poceti? Verovatno negde vuce struju?

 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me zezala ovih 10-ak dana od kad je uzeh. Stavio na punjac pa cemo da vidimo hoce li posle da puni kad upali.

Kako da proverim da li vuce negde kad je ugasen?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes unimer i jedan pipak stavis na stubic akumulatora a drugi pipak na tu klemu koju si skinuo pa ceda ti pokaze koliko struje vuce il svrati do bilo kog elektricara, ovih sto prodaju akumulatore pace da ti izmere za minut. Ako ima neka velika ocitavanja, prvo izdzekaj multimediju pa izmeri opet bez nje. Ako se ne popravi stanje onda vadi isigurace tako redom :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dupuni,nije katostrofalna razlika od normalnog punjenja.
Ajd pa javi šta bilo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je napon akumulatora, koji je slab, ili nisi dovoljno napunio, treba da je min 12.3-12.4 za ispravan akumulator.

A kolega je mislio da izmeriš potrošnju u A tj u mA.

A to ćeš postići kada je merni uređaj sastavni deo električnog kruga, tj između akumulatora i potrošača.

Potrebne čiste kleme.

Raskačiš plus klemu staviš...evo ovde ili googlaj

http://www.deloviautomobila.rs/auto-delovi/elektrouredaji-u-motornim-vozilima/kontrola-elektroinstalacija-na-automobile-da-li-negde-vuce-struju/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam ga sigurno jedan sat, a i upalio je lagano. Sad cu da probam.

 

ef498e39fa1edd6830b1610871278357.jpg

 

Odradio po proceduri sa linka (crna na stubic a crvena na plus klemu) i 0. Jedino taj napon sto je los onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li raskačio plus klemu sa akumulatora, ne vredi ako je na akumulatoru.
Ne bi smelo da je 0, pisao ti je gore kolega koliko je normalno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskacio plus klemu pa onda merio.

0 pa 0.01 pa se smenjuje.

Kad upalim drzi oko 13.15 pa 13.19 kad sam dodao gas pa nakon gasenja palo na 12.10.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povećaj rezoluciju na 20mA očitavanja če tu biti tačnija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...