Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Ako nekom treba za Apple, znam nesto i oko jailbreak-ovanja i otkljuchavanja ;)

Next... next... yes... next... finish :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se pohvalim i ja mojim novim telefonom :D

Nokia E72. U radnji košta 280 do 315 EUR, ja sam ga pazario za 150 EUR, ima pola sata razgovora, garanciju...od istog kolege koji mi je prodao C3-00 za 100 ganc nov kad je koštao 170, pa sam ga posle 5 meseci reklamirao i povratio 170 EUR u Tempu gde je kupljen, zaradio tako 70 EUR, tako da u njega ne sumnjam, ali ne znam odakle mu te kombinacije niti me zanima :)

Telefon je 3G, ima dve kamere, 5 megapiksela glavna, blic, digitalni zum, oštrenje slike pri fotkanju, senzor za svetlo, GPS, wireles, magnetni kompas, akcelerometar (aplikacije i igrice neke rade na mrdanje telefona), email sa mail for exchange, komandovanje glasom, pozivanje glasom, qwertz tastatura, metalno kućište, baterija 6 dana, srebrne boje...dva USB kabla, slušalice, kartica 4 Gb, kožna tvrda futrola...ja ne znam dal šta fali :D

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2146/Nokia/E72

7f323772_4153_4d51_983c_70912ffe0f09.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da će neko to reći, ali upravo od toga sam bežao :)

Samo jednom u životu sam imao tač skrin i prodao sam telefon skoro pa odmah i zakleo se nikad više :) Doduše, taj nije imao tastaturu, qwertz tastatura + tač skrin ne bi škodilo, istina :)

E da, ima i neki optički đavo, ono srednje dugme, može preko njega da se gladi palcem i tako pomera po meniju i skroluje, ne mora na strelice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam aplikaciju i svidja mi se kako si je uradio, a posebno dizajn. Jedino bih ove naslove artikala u crvenoj promenio.

Na zalost, ne mogu da glasam za tebe, posto nemam Android, a aplikaciju sam video kod kolege koji ti je suparnik na tom konkursu :D

Nikako da se pohvalim. Moja aplikacija je osvojila prvo mesto u kategoriji najbolje adaptacije web sajta u izboru žirija. :geek:

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo :)

Realno, tvoja je najlepse izgledala.

@Oktopod

Nokia E72 je jedina Nokia koju bih prihvatio kada bih bio prinudjen da se vratim na Symbian.

Samo jednom u životu sam imao tač skrin i prodao sam telefon skoro pa odmah i zakleo se nikad više

Verovatno si imao rezistivni a ne kapacitivni touch screen - razlika nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam presao na LG Optimus Hub...moram priznati da sam prezadovoljan...naravno Powered by Android! :thumbsup:

Vec sam ga rootovao and stuff :thumbsup:

Verovatno si imao rezistivni a ne kapacitivni touch screen - razlika nebo i zemlja.

O da, neverovatna je razlika, kapacitivni je mnogo, podvlacim, mnogo bolji!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pristalica sam Sony Ericsson telefona, pošto je to telefon koji me nikad nije izneverio, imao sam i Philips, 3 Siemensa, Motorolu, Samsung, 5-6 Nokia, i ni sa jednom nisam nikad bio oduševljen i nikad se nisam zadržao na Nokiji više od 3 meseca... Svi telefoni koje sam imao su Monoblok ili Slajder, osim tog Samsunga koji je bio Touch screen... Samsung me je takodje oduševio, ali meni jednostavno touch screen ne odgovara jer sam dosta u kolima, a imam naviku da kuckam poruke i dok vozim, a to je sa touch screenom nemoguće ako ne gledam u njega i morao sam da ga zamenim... Trenutno imam SE zylo već nekih godinu dana i prezadovoljan sam njim, čak mi je ispao i to na beton nakon mesec dana, što mi se nije desilo zadnje 3-4 godine jer telefone čuvam kao da su ne znam šta...

Napisah ja roman, a sve iz razloga što sam zadnjih par godina malo zaostao što se telefona tiče, nisam imao nikada ni Android ni Symbian, a trenutno mi se dopada SE Vivaz U8i koji ima Symbian, pa me zanima koliko je to pouzdan softver, pošto sam čuo priče tipa da je dosta spor, da baguje i sl. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...meni jednostavno touch screen ne odgovara jer sam dosta u kolima, a imam naviku da kuckam poruke i dok vozim, a to je sa touch screenom nemoguće ako ne gledam u njega...

Koliko znam, svaki može da se prebaci na klasičan sistem kuckanja poruka bez obzira što je touch screen, tj. ne moraš da imaš qwerty tastaturu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne odgovara ni jedno ni drugo, jer sam navikao na dugmiće, pa osetim gde mi je koje pod palac, a ovako mi je ekran ravan pa nemam osećaj gde mi se šta nalazi pa me tera da gledam u telefon, pa je malo nezahvalno za kuckanje bez gledanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i to, ali bez toga se ne može :rolleyes: dešava mi se i kada sam peške i trebam da iskucam poruku, ja se zablenem u telefon, ne gledam gde idem :blink: A ovako sa klasičnom tastaturom samo šibam, u vojsci sam se ispraksovao da pošaljem iz stroja poruku, a da ni ne vadim telefon iz džepa :smoke: Na starom SE w810i sam imao preko 50.000 poslatih poruka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre

Sto se tice Symbiana stoji podatak da je malo sporiji i da ima odredjene bagove, ali kako sam samo imao priliku da procackam ofrlje Symbian Anna na Nokia 500 telefonu koji ima zavidan hardver, shvatio sam da bi Android na njemu radio besprekorno, jer Anna je mnogo "lagovita" i spora.

U svakom slucaju Android ti je preporuka od mene u svakom smislu jer nema sta nema za njega od aplikacija, dok je Symbian malo zapostavljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je symbian zapostavljen, jeste. Pitanje je kome šta treba od telefona tj aplikacija.

A da je spor ne stoji, meni na E72 bukvalno leti. Optimizovan operativni sistem za Nokiu, a dobar procesor i memorija na konkretno ovom modelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardverski gledano poprilicno je dobar, fino radi, dobar displej...ali je mini, brate bas je mali telefon :)

Opis telefona.

Ovde ti je opis telefona, doduse na engleskom, ali stvarno su dobro odradili posao.

Ocigledno je da zavisi od telefona do telefona kako je softver optimizovan...ja sam navikao na android koji stvarno razbija kako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi ugovor sa VIPom ističe, a planiram da ga proodužim i samim tim uzmem i neki telefon, koji mi je inače drugi telefon i služi mi samo za posao, pa ne bih doplaćivao više od 5-6 hiljada, zanima me ima li ko iskustva o modelu Nokia Asha 300, on mi deluje malo bolje od ovih ostalih koji su u ponudi, a doplatio bih nekih 3.000 za njega, a recimo od Androida imam opciju Samsung Galaxy Y i Galaxy Fit, mada sa Androidom nemam baš iskustva, tj ne verujem da bi mi predstavljalo problem da za dan pohvatam cake, mada bi mi malo smetalo što malo drže bateriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je drugi telefon i samo za posao, batali android, kao i druge smart phone-ove. Asha 300 je sasvim korektan telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li ko asha 300, uzecu ga sad neki dan a najvise me zanima baterija

ova moja mrcina 6303 drzi do 7 dana a ne uzima mi se sad nesto sto se puni svaki dan

inace fina ponuda u vipu za 5i rodjendan, uzecu smart 550 za 800dindze, bas dzaba

siktermore :D i ja kucam dosta dok vozim tako da samo klasican telefon dolazi u obzir

touch me smara i unervozi mi prste pa otpada mada ima lepih ponuda

kazu da je dobar ovaj lg optimus l3 na nekim forumima mada mi deluje zenskasto pomalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ću da ti se obratim i u vezi Asha 300, uzeo sam ga preko VIP-a, evo već malo više od mesec dana ga koristim i prezadovoljan sam... Bateriju mi je držao nedelju dana prvo punjenje, a posle sam ga prebacio sa 3g na običnu GSM mrežu i sada drži i više... Odlično radi, od mene preporuka za taj model, eventualno ko voli qwerty tastaturu, Asha 303 je još bolji izbor :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...